Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(72)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Va mai aduceti aminte de pe vremea gravideniei (zici ca au trecut 100 de ani nu 1 ) de asta: http://savalaura.blogspot.com/2008/04/prajitura-cu-mere-si-gris-edith.html ?
O fac acum, va opresc cate-o feliuta?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

astept placinta

noi am iesit la otopeni la aeroport, a astept M pe mama unui frend care venea din Israel......evident ca n a putut pleca fara noi
curiosii lui mama se uitau in toate partile
pacat ca nu este vedere si spre pista.....ca tare n am fi zgait la avioane

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Uite aici Zumzu:
tur pietonal

Da, da, e inventia secolului asta cu alaptatul in Manduca... E asa bine sa nu mai trebuiasca sa cauti innebunita de graba un loc unde sa poti sa te asezi, sa fie liniste si sa nu se uite toata lumea chioras la tine (daca nu esti intr-un parc ai foarte putine sanse sa gasesti asa ceva)... Acum doar largesc repede bretelele ca sa o cobor pe d-ra la nivel, ma intorc cu spatele la multime ca sa scot titi de la locul ei, am mufat copilul si pe-aci ti-e drumul .

Dezavantajul (ca trebuia sa fie unul): nu merge cu orice fel de bluza, trebuie sa aiba decolteu ca lumea sau nasturi, sa poti scoate titi pe sus

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Irinuka, ce pofta mi-ai facut!!! Fac si eu maine - poimaine neaparat!

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Vaaai nu-mi vine sa ma mai opresc! Da-ti-mi una dupa cap si aduceti-mi aminte ca nu ttrebuie mancata toata acum. A iesit atat de buna...
Dl sot doarme, cupil doarme si eu balotezzz...
Mirela, Anka... la placinte-nainte!

Somnic usor~!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_night spune:

Loutzy, tu stiu ca te pricepi la lactate mai bine ca oricine altcineva. Lumineaza te rog o minte de inginer care s-a ratacit prin desisurile biochimiei : Nu se recomanda lapte de vaca pana la un an sau chiar doi ani, ca e alergen. Dar se recomanda branzica sau iaurt de la 7-8 luni sau chiar mai devreme. Care sunt tot din lapte de vaca. Cum vine asta? Nu sunt aceleasi proteine care dau intolerante, bla-bla? Dispar ele prin fermentare sau cum, ca nu inteleg...

Multumesc anticipat

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neatzaaaaaaaaaaa

haideti la cafeaaaaa

la 6 jumate s au sculat copii astia


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_night

Loutzy, tu stiu ca te pricepi la lactate mai bine ca oricine altcineva. Lumineaza te rog o minte de inginer care s-a ratacit prin desisurile biochimiei : Nu se recomanda lapte de vaca pana la un an sau chiar doi ani, ca e alergen. Dar se recomanda branzica sau iaurt de la 7-8 luni sau chiar mai devreme. Care sunt tot din lapte de vaca. Cum vine asta? Nu sunt aceleasi proteine care dau intolerante, bla-bla? Dispar ele prin fermentare sau cum, ca nu inteleg...

Multumesc anticipat

Anca, mamica fericita a Dianei Maria (02 ian 2011)

Copiii trebuie sa fie indulgenti cu adultii. (Antoine de Saint Exupery)


Pana iti raspunde Loutzy pe larg si documentat, zic eu in rezumat. Monstrul ala care rau trece in zer la branzica, iar zerul il arunci. Banuiesc ca si la iaurt e cam la fel...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Si uitasem... o galeata de si de la mine.

Cred ca trebuie sa-mi mai cumpar un telefon fix... Dupa ce ieri cupilul meu s-a dat cu fundul de pamant ca nu-i dau lui telefonul, in dimineata asta l-a confiscat pe cel din dormitor... Nu e verde, e albastru, dar ii place la fel de tare. De vre-o ora se joaca cu butoanele si cu firul si ii rad si ochii de fericire...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

N am apucat sa mai scriu aseara.
Am fost la dr, a vrut sa ne dea antibiotic. Avea putin rosu in gat, secretii nazale abundente si inceput de tuse. Am intrebat daca nu se poate fara si a zis sa vedem cum evolueaza urmatoarele zile. Ne a dat fluimucil, isoprinosin.
I am dat aseara o doza de siropel insa dimineata vad ca tuseste mai tare si nu mai are nasul plin de mucusori. OAre o sa treaca asa???

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput