proprietari de apartamente

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Fetelor,v-am citit si m-a luat durerea de cap.Un perete nu gasesc ..aa,uite-l
Uitasem de subiect(daca va vine sa credeti)iar acum rumeg in gol, ca altceva ...Mi se pare absurd.Numai cind ma gindesc cam cita alergatura numai sa rezolvi probabil 5% din problema.Deocamdata sunt bine,lucrurile sunt cit de cit tinute sub control de sigura persoana capabila si disponibila sa o faca.Daca se hotaraste si ea sa plece...atunci o sa fie nasol.
Adica eu nu cunosc pe nimeni(ce asociatie ,ce neamuri si pe deasupra binevoitoare?or fi ele,numai ca si darnice(doar cu altii) si credule care probabil ne vor lasa in "dosu" gol.Vecini??????????Ca ai mei nu doresc la nimeni !)
Cred ca v-ati facut o idee La ora actuala nu am incredere si baza decit in sora mea,care sora saraca a ramas cu toate responsabilitatile si cu toate cheltuielile.
Poate o vom scoate noi la capat cumva,numai ca am fost absolut socata sa inteleg ca nu-i de ajuns sa cumperi o locuinta,sa o faci mumoasa ,sa inchizi si sa pleci!!Eu n-am stiut asta pina acum pt. ca mama a avut grija de tot(cu sora mea).Dar acum mama nu mai e,datele problemei se schimba.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Hanen, pot sa-ti recomand o firma de ....nu stiu cum isi spun exact...property management,(pot sa-ti trimit oferta pe care am primit-o eu de la ei sau sa le dau mailul tau sa va discutati concret, sa vezi ce servicii ofera) in principiu se ocupa tot ce tine de o locuinta, pentru un proprietar care nu poate face treaba asta, evident, contra unei sume.
Mie imi era tarsha sa ma ocup de incasat chiria si verificat plata utilitatilor,de ex... te gandesti si imi spui.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

poti plati si de la distanta toate alea in Ro: foloseste internet banking.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Puteti sa puneti in avans, in contul administratiei, si sa faecti regulrizare de 2 ori pe an.
Similar cu energia electrica, acolo platesti un fel de "abonament" lunar si se face regularizare la 3 sau 6 luni, chiar daca nu consumi si esti pe 0, daca nu-ti platesti facturile lunare vei aduna penalitati.
Cu Enelul cum ati rezolvat?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)



CE AM EU DE OFERIT


Imi pare rau sa anunt ca mie ENELUL nu mi a mai primit bani in avans...dar puteti primi factura prin email si platiti prin banca


Dar cum ai procedat? Te-ai dus la ghiseu sa platesti si te-au refuzat?
Ai platit prin OP si ti-au trimis banii inapoi?

Eu platesc cu card bancar la bancomat sau prin internet banking si platesc cat vreau, bag codul de client si suma dorita.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA; www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2
A DOUA MINUNE
MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!
Sa o ajutam pe Georgi sa mearga
Manu - papusa fara picioare

Buna
Da am fost la ghiseul lor in agentia Pantelimon...si eu am o mare problema cu apartamentele astea...acum o sa las in suspans intretinerea vreo 3 luni
Mai nou pt locatia din Campina plateste banca direct
Poti sa mi dai si mie pe pm numele firmei care face servicii din acest fel???,trebuie sa plec din tara in 6 zile si trebuiesc facute atitea corelatii...imi vijiie capul...:::((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

a si inca ceva....renunt la contractul cu upc(inchiriez apartamentul)
Contractul e din ianuarie 1990;;;;primesc tel de amenintari de la ei ca s a semnat nu stiu ce contract aditional si ca trebuie sa mai platesc inca vreo 7 luni in plus
I am spus fatucii ca sa se prezinte cu acel contract'semnat de mine ' caci eu nu mi aduc aminte de acest lucru si nici nu am gasit nimic in acest sens
Nu are nici un rost sa fi client vechi la o societate din RO:::((( hotia i pe fata

Mergi la inceput