Strugurasi S-O11 - HAI Jade,Theea, Nati! (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3



nina, nici nu conteaza la ce spital e caty :) In uk asa-s peste tot...


mercic, sa stiu o treaba si sa nu-mi fac sperante , poate pana in decembrie ma obisnuiesc cu ideea

Nina, 23+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

am inteles, deci o sa nasti in uk.
mai, ca si conditii arata f fain.
saloane dotate, ai camera ta de travaliu cu de toate, bebe ramane cu tine imediat, sotul sta cu tine non stop, are si fotoliu sa stea sa doarma, baia curata, numai a ta.
poti cere epidurala.
dar, nu iti provoaca nasterea decat daca te apropii de 42 de sapt,
cezariana este exclus. doar sa fie probleme mari de tot.
nu vezi dr la fata. doar moasa.
nu dai spaga.
a doua zi te trimit acasa daca totul e ok.

daca ai o sarcina fara probleme si o nastere la fel e f ok
daca ai probleme in sarcina... vii ca mine in Romania ca sa te bage cineva in seama, ca acolo nu te baga decat daca ai 3 sarcini pierdute.

asta pe scurt

34+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

hai ca incep si eu sa ma vait...mi s-au umflat picioarele, ma dor toate alea, abia pot sa stau in picioare ...sunt si ametita si fara chef de nimic...si singurica (ma gandesc la may - cat de greu poate sa fie)


dar bebe este miscacios, ma altioeste cu cotul drept (cred eu) in ovar si ce mai e pe acolo de ma lasa fara rasuflare.

am dorimit de pe la 5,6 pana pe la 8, sper sa mai dorm si la noapte, asa printre turele catre baie.

va

37+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

da, stiu politica lor privind selectia naturala, sper sa nu am probleme, eu pana la 23 sapt si 4 zile am vazut moasa cca... o singura data, o voi revedea pe 30 august a doua oara (prima a fost pe 3 iunie), nici nu inteleg de ce tre sa ma vad cu ea... poate doar sa-mi ia tensiunea ca i-a dat tema de casa medicul consultant :))...

eu as fi vrut sa aflu mai multe despre bagajul de spital, am o brosurica cu lista, dar mi se pare aiurea, daca e sa car dupa mine tot ce e in lista aia imi trebuie 2 valizoaice, si pentru 10 ore cat te tin dupa nastere nu vad sensul....

poate mai incolo cand va mai linistit si voi va deranjez cu intrebarea, sa ma si eu o idee de ce ar trebui sa iau cu mine

Nina, 23+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

esti tare daca ai medic consultant :D
pe mine m-a vazut un dr numai cand am ajuns pe la urgente.
si atunci ma rugam de ei sa-mi faca control si eco si degeaba...
am optat pt privat cat am stat acolo
si tot degeaba,
m-a costat mii de lire sa aflu tot ca sarcina e ceva atat de natural...
in fine :D

eu nu te pot ajuta cu bagajul ca de la 27 de sapt am venit in Romania si nasc aici. am fugit de aia cu natura lor :D
dar eu am avut probleme, cu hemoragii, hematoame, de astea "soft" :D

dar Caty sau Theea cred ca te pot ajuta.


Andreea, fii barbata! :D
e greu sigurica, dar mai groaza mi-e c-o sa fiu singurica si cu bebe pana la sf lui februarie :D
atunci cred ca o sa fie mai nasol...



34+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

May, probabil din cauza tensiunii arteriale am avut noroc sa ma vad cu medic...sau asa a picat, in scrisoarea de progamare la prma vizita antenatala scria ca exista sansa sa nu ma vad cu medic ci tot cu o moasa, dar a fost medic si a doua oara m-am vazut cu acelasi personaj, care precizat ca la urmatoarea vizita tot cu el ma vad.... nu stiu mai departe .
Eu ma simt mai in siguranta vazandu-ma cu un singur medic, decat cu nebunia de la GP.
Am avut si eu episoade sangerande pana la finele lunii a 4-a si m-au tratat cu...nu se vede nimic la eco, nu exista motive vizibile...deci e normal... revino doar daca ai hemoragie masiva sau daca episoadele dureaza peste 48 de ore. Daca am zis de dureri si intariri alea alea..au zis, e ceva normal in lipsa sangerarii, daca crezi ca e insuportabil ia un paracetamol .

Am fost si la urgenta , la inceput si m-au trimis la eco, dar nu pe loc, am fost programata peste o saptamana, ca s-a constatat ca nu eram o urgenta ... la fel ca mai sus...mergi acasa si daca problemele persista pana peste 48 de ore revino.

Sa ai noroc si o nastere usoara! Adica sa te refaci usor si bine dupa operatie!


nb

Nina, 23+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

pe mine m-au trimis acasa cand curgea sange din mine cu galeata ca, daca e sa pierd copilul, sa-l pierd in intimitatea caminului meu

si tie sarcina usoara de acum si nastere usoara

34+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninapreda

Buna fetele, eu sunt de la alta odisee am intrat la voi ca am vazut agitatie. Bun venit bebeilor care deja s-au nascut si un calduros Hai! celor ce stau sa vina.
Caty, la ce spital esti in UK?!

Nina, 23+,



Sunt la Southend Hospital.Oricum nu conteaza la ce spital esti,politica este acceasi peste tot...din nefericire...

Daca ma mai tine asa si miane caut sa mnerg poate ma accepta la privat sa nasc ca asa nu mai pot sincer


In sa o FELICIT pe ANTOSIK si sa ii urez refacere rapida si laptic din belsug.Iar puiutului de ANTOSIK ii urez bun venit si sa ii dea DD numai bucurii,fericire si de tot ceea ce este mai bun sa aibe parte toata viata!!!

Fericita 40+ cuLoriana-Maria

AMR ???zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

mai fetelor eu zic ca sunt exagerati aia din UK.Distrug femeile ccu selectia lor, fiindca corpul sufera dupa fiecare sarcina pierduta.Deregleaza organismul groaznic..
CATY macar monitorizeaza copilul?Cum asteapta sa te dilati de 3 zile?Sunt nebuni.
Fetelor in 5 minute schimbam semnatura!!Avem 34 sa-ptamani!!Maine merg sa semnez contractul cu clinica.Eu ceaiul de zmeur stiu ca se bea de la 34 saptamani.Acum nu mai stiu ce sa fac, ca imi facusem planuri daca totul e bine maine la control sa incep sa beau..

33+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

may ce ma enervezi ... se vede ca tu le-ai ales ... muuulte roz

am dat comanda la mai tot ce era maro/bleu abia astept sa ajunga sa le vad cu ochii mei

aaa ... si zau ca n-ai de ce sa zici "merci". lucrusoarele sunt frumoase. oricum trebuie facut stoc astea mai vin si singure acasa




mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput