Strugurasi S-O11 - HAI Jade,Theea, Nati! (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna fetele,am vazut ca s-a dat drumul bine la robinetul cu strugurasi.
Caty imi pare tare rau ca nu te ajuta cu nimic la spital.Parca prea mult se bazeza dr-ii de acolo pe natura,pe scopul femeii pe pamant de a procrea natural. Te pup si te imbratisez,poate gandul bun ajunge la tine si nasti mai repede. La fel ma gandesc si la Theea si Natalia.
Va pup pe toate,revin maine dupa ce ajungem acasa.

Pentru Raisa
Lali de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si 38+ cu Ioana Teodora
AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ufff Caty.... nu imi vine sa cred prin ce treci, tre sa fii cat poti tu de puternica pe ultima suta de metri, acusi acusi vine bebe afara,trebuie,ca de atata timp, io zic ca nu mai ai mult de indurat, sper ca pana maine sa iti punem strugurasul pe prima pagina

Dbunny, eu o s aincerc reteta ta, sigur..poate ma ajuta,la cat de terorizata sunt de nastere, o sa fac si asta , doar doar sa nu ma chinui mult

Alayna, si eu fac la fel, cu lucruri,cu haine..si apoi imi trebuie ....

si io vreau sa nasc fetele, dar uite ca na..parca fetele care au nascut pana acum, dar si natalia,care inca asteapta,tot au mai avut contractii..dar eu nimik nimik pana acum..in nici o zi nu am avut nici un fel ...cand o incepe?

Zubi, mami38+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

elly, aici sunt, pr baricade. Eu am facut modificarile si capitolul.

Caty, esti binevenita sa te plangi cat vrei, decat sa disperi singura. Noi suntem alaturi de tine.

Mesaj de la ATHOSIK - totul e ok. 3420 de grame, 52 de cm, apgar 10. va tin pumnii celor care trebuie sa nasteti si pusi pentru celelalte mamici

Bine ai venit bebe ROBERT


33+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Va scriu din spital.Sotul sta cu mine. E mult mai bine.
Avem si colostru.
Oricum tin mult sa spun ceva.
Facand comparatie intre o nastere normala si cezariana.
Fetelor nu faceti cezariana decat daca e musai. Nu se compara nasterea normala cu cezariana. Intr-adevar in momentul nasterii nu simti nimic dar dupa ai dureri si contractii de parca ai naste normal de 10 ori.Puteam sa-mi fie si mai bine dar am refuzat fel si fel de calmante care mi se ofereau...........incepand de la morfina.
Acum durerile au incetat, dar deabia pot merge eu ..........de eva se va ocupa familia o vreme.



37+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Buna fetele, eu sunt de la alta odisee am intrat la voi ca am vazut agitatie. Bun venit bebeilor care deja s-au nascut si un calduros Hai! celor ce stau sa vina.
Caty, la ce spital esti in UK?!

Nina, 23+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

Felicitari proaspetelor mamici!
Eu nu mai scriu penbtru ca sunt uimita de cate minuni se intampla pe aici! Toata ziua dau F5 si ma rog pentru fiecare in parte!
Am observat ca s-au nascut numai bebei grasunei, maricei!
Sa speram ca se pastreaza "tendinta" si pot bebe ce trebuie sa vina in septembrie

Va pe toate!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

35+ cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Bravo, Athosik

Camady, de ce ai refuzat calmantele?

Zubi, eu m-am abtinut mereu sa te intreb de ce te grabesti asa?
tu vroiai sa nasti de la 35 de saptamani.
nu inteleg de ce nu-l lasi pe bebe sa se dezvolte cat ii trebuie si sa iasa cand e pregatit?
sunt intrebari retorice. doar imi exprim nelamuririle ca nu le inteleg.
eu imi doresc sa stea cat mai mult in burtica Beatrice si sa se dezvolte cat ii trebuie. stiu ca si dr mea e pe principiul ca face cezariana cat mai aproape de termen, ceea ce ma bucura.
eu sunt pe cezariana ca e cu capul in sus. n-am incotro.


34+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

BRAVO ATO!!! FELICITARI!!!



BINE AI VENIT BB DE ATOSHIK!!!



mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

anca

lali, camady pupam mamicile si recuperare rapida! va asteptam cu detalii

edit: aaa ... si camady, aceeasi intrebare ca si may ... de ce ai refuzat calmante?!?

may sunt pe site si fac listuta. mi-au sarit ochii pe cate ceva


mami de (30.06.2005) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

elly, iti fac galerie merci
paturica alba deja s-a dat

kora, ti-am raspuns. DC vad ca nu anunta cand ai mesaje...

nina, nici nu conteaza la ce spital e caty :) In uk asa-s peste tot... mie mi se strepezesc si acum dintii la cuvantul natura la cat l-am auzit de la ei

34+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput