Clasa I 2011-2012 [3]

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vreo idee de unde sa le cumpar fetelor fuste sau sarafane negre? N-am gasit neam asa ceva, pe unde m-am dus...

Pantaloni negri le-am luat, dar fusta n-ma gasit si lor le place mai mult in fusta decat in pantaloni, mai ales cand nu e f frig.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Roxana, fff frumos ghiozdanelul dar scolarelul e superb

Kris, noi am vrut la d-na Spahiu fiindca Ruxi e mai timida...am inteles ca d-na Faiffer e putin mai dura(dar f buna profesional) si nu am vrut sa fie stresata
Plus ca am un elev la pian care a terminat acum clasa a IV a la d-na Spahiu si fara sa vrea mi-o tot lauda pe d-na ce buna si draguta este...etc...ca intr-un final sa constatam ca si noi o sa fim la aceeasi d-na

Carolina si eu m-am gandit ca o sa trebuiasca sa cumpar si pantalonasi pentru cand o sa fie frig...dar inca nu-mi dau seama ce fel de pantalonasi...Doamne si colanti...cum de nu m-am gandit...
noi am luat fustita de la magazinul de la Sebastian cel de care-i povesteam lui Kris...
dar vazusem si la Piciul(pe drumul sarii sau in City mall) fustite dragute

Dorsilia, la Alex la scoala se proceda asa: daca copilul prezenta vreun semn de boala nu i se administra vaccinul chiar daca in urma cu 2 zile parintii semnasera biletelul ca vor sa i se faca vaccinul...
chiar noi am patit asa...il luase raceala si nu i l-au facut...au amanat 2 saptamani si le-a facut si lui si altor colegi cand au fost sanatosi.
ne-au dat acasa cutiuta de la vaccin ca sa trecem pe carnet tot ce trebuie...
i-au aratat lui Alex ca este sigilat inainte sa i=l faca...deci la noi a fost ok...

Naty sa stapanesca sanatoasa penarul cel nou




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Monica, multumesc frumos pentru raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Uraaa, a venit 1 septembrie!
Am sunat la scoala si m-am linistit (Manuela!). Mi-a zis ca TOTI copiii au fost inscrisi si ca s-au suplimentat locurile, deci n-a ramas nimeni pe afara. Vom afla exact in ce clasa suntem pe data de 6 sept.
Voi ce noutati ati aflat?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Eu n-am aflat nimic. Abia saptamana viitoare se afiseaza, motivul fiind acela ca directoarea e in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Vesti bune si incurajatoare pt mine, Lavinia, multumesc.

Eu am ajuns azi la scoala pe la 8.30, cam devreme, nu am gasit pe nimeni prezent acolo care ar fi putut sa-mi comunice vreo veste. Ma duc iar azi pe la ora 13.00.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Succes, Manuela!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Referitor la vaccinuri, pediatrul a zis ca ei nu mai au vaccinuri pt copiii de scoala si nici in farmacii nu mai au voie sa se comercializeze. N-am verificat in farmacii. Dar cred ca fiecare poate intreba.
Conform schemei de vaccinare (e in carnetul primit la nastere) copiii care au facut la 2.5 ani DTP/Infanrix ar trebui sa il repete la 7 ani, dar la scoala nu se mai face pt ca conform schemei noi de vaccinare (cu DTP/Infanrix la 4 ani) nu mai e necesar la 7 ani. Voi cand ati vaccinat ultima data copiii?
Vaccinul care se face in acest moment in scoli este cel contra ROR (rujeola, oreion, rubeola). Pentru vaccinare parintele trebuie sa-si dea acordul si puteti refuza. Pentru cine vrea totusi sa faca acest vaccin la pediatru ar fi bine sa se intereseze inainte daca il are sau are posibilitatea sa il cumpere.
Intr-a 3-a ar trebui sa faca anti-polio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Multumesc Lavinia.

Si felicitari lui Matei pentru intrarea "oficiala" la scoala !Mult succes bobocelului !

... cred ca nici la intrarea la facultate nu voi avea mai multe griji si emotii ca acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nici eu nu stiu ce sa facem cu vaccinul, mai ales ca Alexandra are deja 7 ani jumatate. O sa vorbesc si cu pediatra sa vad ce imi recomanda.

Legat de scoala, noi incepem de luni, 5 septembrie. S-au stabilit clasele pe baza nivelului de engleza, Alex a fost alocata la avansati. Invatatoarea pare draguta dar si autoritara. Ma asteptam la proteste din partea fiica-mii pentru ca nu e in aceeasi clasa cu prietena ei, insa a primit optimist vestea. Azi i-am cumparat camasa cu ecuson a scolii si e mandra de ea.

Eu am mari emotii deja, probabil la voi o sa fie mai intense saptamana viitoare. Va tin pumnii sa primiti vesti bune legate de clase si locurile la scoli si spor la definitivarea cumparaturilor pentru scoala.



Mergi la inceput