Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***340***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Hmmm...fara ispite, te rog! Astazi sunt la a 3-a zi de dieta! UraaaAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)
Ce dieta? Functioneaza? Gina lu' Ian Mi-e dor... La 2 ani
Dieta Dukan. Am o cunostinta care a slabit 15 kg cu ea. Bine, ea avea mult mai multe kg in plus fata de mine, dar eu inca sper.Pana acum nu am obtinut cine-stie-ce rezultate, am aproape 600 gr date jos (sa zicem ), numai ca am reusit sa ma constip...Hai ca azi is pusa pe editari, numai aiurea scriu.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Hmmm...fara ispite, te rog! Astazi sunt la a 3-a zi de dieta! Uraaa

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Ce dieta? Functioneaza?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani






Dieta Dukan. Am o cunostinta care a slabit 15 kg cu ea. Bine, ea avea mult mai multe kg in plus fata de mine, dar eu inca sper.
Pana acum nu am obtinut cine-stie-ce rezultate, am aproape 600 gr date jos (sa zicem ), numai ca am reusit sa ma constip...

Hai ca azi is pusa pe editari, numai aiurea scriu.

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



bea o cana de cei antiadipos (ceai verde chinezesc). Il gasesti la plafar si te rezolva.
Iti recomanda sa il bei pe la 4 dupa-amiaza ca sa te apuce acasa toata treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am auzit si eu de Dukan; din pacte, nu e compatibila cu stilul nostru de viata/mincat. Eu deja am 2 saptamini de cind ma amagesc cu Monti, poimiine mergem in concediu, si n-am slabit gram. E drept ca la cele 2 botezuri m-am porcit si prajiturit

Bafta, sa ma tii la curent cu evolutia siluetei tale, da?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Dodo, multumesc de urari.

Stii ca ziceam eu de un program de pitici de 2.5 ani din toamna asta. Nu stiu daca e valabil din 2011 sau 2012, poate ar trebui sa intrebi...

din 2012 e valabil

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Buna tufete,
Mie nu mi-o primeste pe Isabella la gradi de stat(alta n-ar intra in discutie ..)caci e prea mica;abia la anul la toamna ,pana atunci sper sa fie pregatita sa stea fara mine,acum nu-i
cresa de stat aveti prin oras?

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ceaiul ala de care zici tu, Bianca, face ravagii, in sensul ca ma dor toate de la el O sa incerc cu tarate de ovaz, ca asa se recomanda, da' eu nu am tinut cont de recomandarea asta.Ina, eu as fi foarte frustrata sa tin 2 saptamani dieta si sa nu se vada nimic. Chit ca zici tu ca ai mai calcat stramb, tot mi se pare inacceptabil Bine, stiu ca Monti merge pe alte principii, da' eu mereu ma grabesc cand vine vorba de diete.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou.
Cam peste 1 ora mergem la "bostanarie", vorba lui novus
Cuscra, tu o sa fii vejnic tanara, asta-i clar!;)
Bianca, ceai verde antiadapost am baut zilnic, in fiecare seara, timp de vreo 7 ani. Pana am ramas gravi, cand nu mi-a mai venit pur si simplu sa-l beau. Ciudat e ca dupa ceva timp am citit ca nu e compatibil cu sarcina si alaptarea, va dati seama ce organism destept am?! Cateodatami-e dor de "saniye antiadipos":))). Dar chiar era un remediu bun la constipatie.
Azi Sophia a cazut lata la 13.30, dupa gradi. E drept ca n-a dormit decat 1 ora, da' s-a trezit bine-dispusa.
Muuunicaaa, da' care-i treaba, sper ca nu e ceva cu ingineru'?! Te rog sa vii cu un raport la noi, tufetele care te iubim (si esti rea, ai spart gashca de piticoate, acum iar vom fi in minoritate noi astea 2-3 sub 1.60:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu, dragutelor, suntem OK cu sanatatea... fizica. Cu aia psihica, om mai vedea Am neshte trebi familiale care ma tin la datorie, n-am chef sa dezvolt, poate totusi imi spala Aris rusinea

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ceaiul ala de care zici tu, Bianca, face ravagii, in sensul ca ma dor toate de la el
O sa incerc cu tarate de ovaz, ca asa se recomanda, da' eu nu am tinut cont de recomandarea asta.
Ina, eu as fi foarte frustrata sa tin 2 saptamani dieta si sa nu se vada nimic. Chit ca zici tu ca ai mai calcat stramb, tot mi se pare inacceptabil
Bine, stiu ca Monti merge pe alte principii, da' eu mereu ma grabesc cand vine vorba de diete.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Ceaiul ala a facut ravagii si la mine primele 2 zile...apoi e ok, eu fiind o constipata de fel asta ma ajuta mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uitai sa o felicit pe Bianca "si pe aceasta cale".

Mada, scuze, ori n-am auzit tel, ori alergam dupa injiner sa-l hranesc.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput