Iul-Aug2011-BV Florina&Crisspy!Final de odisee(86)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Noi i-am facut Evei Infanrix, cam acelasi lucru cu alea de la stat, aveau doar o valenta in plus pentru meningita, si polio e injectabil, nu pe gurita. N-a facut febra, n-a avut reactii adverse, nu i-am dat paracetamol, nici inainte, nici dupa.

Savvy, imi imaginez ca e greu, cred ca e chiar mai solicitant la pompa

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

savyy dar ce pompa folosesti tu de iti ia 30 de min sa te pompezi. Eu in 10 min am terminat. Pompez rar, cand plec de acasa si il las pe F cu mama. prefer laptele meu decat LP

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Aici nu se recomanda sa se dea tylenol preventiv. eu nu i-am dat Anei niciodata decat daca avea febra

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

eu dupa 5 min de pompat abia mai scot cate o picatura si in bibe max 10ml sunt maine ii fac o vizita dr pediatru ( nu stiu daca si cu bubuuza sau fara ) dar vreau sa imi zica ce sa fac , ca nu are efect nimic de la ceaiuri la pastile, la granule, nimic, si mai rau ma demoralizez . Nu as vrea sa renunt la "alaptat" dar scot pe zi max 30ml din ambii sani , si ea manaca 90ml la o masa , media cam de 3 ore , asa ca ...
Florina FLICITARI !!!! Refacere cat mai usoara si felicitari pentru nasterea naturala!!
Robertaaaaa tu cat scoti la o masa cand pui pompa pe ambii sani ? si in cat timp ??
Botezul noi il facem pe 29 oct abia....cat mai este pana atunci ...maine facem si noi 3 saptamani .
Legat de vaccinuri voi ati vb cu pediatru sau cu med de fam ? am inteles ca trebuiesc procurate din timp sa fie pe stoc . Le-ati luat de la farmacie , sau de unde? scuze de intrebari dar habar nu am ..la urmatoarele invatam lectia
vreau sa imi laud si eu sotiorul, este un tatic model fetelor, tot ceea ce fac eu face si el, de la schimbat pana la papica , unele nopti le sta chiar el, se trezeste o schimba, ii da sa pape , apoi la urmatoarea masa o ia de la capat . Asa am reusit si eu sa dorm cateva nopti buna cap-coada, de am fost buna sa fac si eu curatenie, mancare,sa calc, chiar si o pedichiura . Sincer, ma simt o norocoasa, fericita si cu adevarat implinita
o noapte linistita si fara colici va doresc la toate

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

mAI SI EU POMPEZ JUMATE DE ORE PT CA TOT CURGE .Ssi folosesc pompa elecrica de la medela , care trage de mi-a nenorocit sfarcurile.Scit cam 150 si cum el nu mananca ata la o masa , mi s-a adunat lapte in frigider , asa ca imi permit sa ma mulg cam la 5, 6 ore , dar cand trece asa de mult , scot cam 250 . Multumesc lui Dumnezeu ca am atat din ce sfrijiti de sani am eu, macar sa ma tina asa muuult , ca m-am obisnuit si cu pompatu. beau ceai de fenicul doar , dar e f bun vad.Ii dau si lui cate 30 , 40 de ml pe zi si vad ca il ajuta , decand ii dau nu mai are colici.

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

eu dupa 5 min de pompat abia mai scot cate o picatura si in bibe max 10ml sunt maine ii fac o vizita dr pediatru ( nu stiu daca si cu bubuuza sau fara ) dar vreau sa imi zica ce sa fac , ca nu are efect nimic de la ceaiuri la pastile, la granule, nimic, si mai rau ma demoralizez . Nu as vrea sa renunt la "alaptat" dar scot pe zi max 30ml din ambii sani , si ea manaca 90ml la o masa , media cam de 3 ore , asa ca ...
Florina FLICITARI !!!! Refacere cat mai usoara si felicitari pentru nasterea naturala!!
Robertaaaaa tu cat scoti la o masa cand pui pompa pe ambii sani ? si in cat timp ??
Botezul noi il facem pe 29 oct abia....cat mai este pana atunci ...maine facem si noi 3 saptamani .
Legat de vaccinuri voi ati vb cu pediatru sau cu med de fam ? am inteles ca trebuiesc procurate din timp sa fie pe stoc . Le-ati luat de la farmacie , sau de unde? scuze de intrebari dar habar nu am ..la urmatoarele invatam lectia
vreau sa imi laud si eu sotiorul, este un tatic model fetelor, tot ceea ce fac eu face si el, de la schimbat pana la papica , unele nopti le sta chiar el, se trezeste o schimba, ii da sa pape , apoi la urmatoarea masa o ia de la capat . Asa am reusit si eu sa dorm cateva nopti buna cap-coada, de am fost buna sa fac si eu curatenie, mancare,sa calc, chiar si o pedichiura . Sincer, ma simt o norocoasa, fericita si cu adevarat implinita
o noapte linistita si fara colici va doresc la toate

de buburuza Ruxandra Ioana



vaccinul gartuit de la stat ti-l face dc de familie, e gratis, il gasesti la ea la cabinet, fara sa cumperi tu nimic
cu cel care se plateste ... nu stiu

bravo sotior!!!!!!!


n usoara .... vad dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

FLORINA , FELICITARI MAMICO!!!! REFACERE CAT MAI RAPIDA SI MUULT LAPTIC!
Legat de lapte , vad ca noaptea am mai mult , daca nu ma mulg 5 ore , scot 300, deci odihna e foarte importanta!!

Mami fericita de bebe Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

vaiiii Roberta ce zici tu acolo ? 150, 250 300 ml ????? nu pot decat sa te felicit si sa iti spun ca esti norocoasa. Eu tot pompa de la medela o folosesc si tot electrica asa ca stiu bine ce spui de sfarcuri, trage de zici ca si plamanii ii scoate din tine , numai ca la mine scoate peri albi in loc de lapte
mersi frumos de raspuns si inca o data felicitari !!!!

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Felicitari si de la mine, Florina!! bun venit lui bebe!! Sa fie sanatos, frumos si norocos!!

Ma duc si eu in pat...maine ma duc la epilat...Doamne ajuta!

Pup mamicile si burtica noastra draga!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Laura sarumana de lamurire. Deci nu am treaba cu pediatru . Ca imi zicea ea ceva sa vb din timp cu med de fam dar nu am prea inteles.

de buburuza Ruxandra Ioana

Mergi la inceput