Pufi de ian-feb 2010 ! (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Neata buna!

Larisel,spre exemplu,acum vreo 2 zile am facut pilaf cu legume si a intins mana si a furat dovlecel ras de pe masaasa ca i-am pus in castronel dovlecei,morcovi si telina rase pregatite pentru risotto si a bobinat la greu...Isi ia si singura din frigider rosioare cherry,dar in general ii dau taiate bastonase ca gustare,morcovi,castraveti,buchetele de conopida,rosioare,etc...

Mergem la piscina!Sa aveti o sambata frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

Neata buna!

Larisel,spre exemplu,acum vreo 2 zile am facut pilaf cu legume si a intins mana si a furat dovlecel ras de pe masaasa ca i-am pus in castronel dovlecei,morcovi si telina rase pregatite pentru risotto si a bobinat la greu...Isi ia si singura din frigider rosioare cherry,dar in general ii dau taiate bastonase ca gustare,morcovi,castraveti,buchetele de conopida,rosioare,etc...

Mergem la piscina!Sa aveti o sambata frumoasa!

Lara


mie mi-e frica sa-i dau din astea radacinoase tari desi ar papa cu mare placere morcov... parca era vorba de un risc de aspirare in plamani???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si mie mi-e frica de morcovi cruzi ... asha ca inca nu le dau, dar nici ele nu cer deshi eu mai mushc cand gatesc. Ieri le-am dat pe plaja mere intregi acre (de tzara) si scuipau singure coaja tare. Asezonate cu nisip din belshug au mers super .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Buna!

Ms de cafeluta, Dece!

Lorex nu stiu cum se face diabet de la o raceala tratata necorespunzator, darse pare ca se poate. Nu am intrebat ce si cum, dar o sa intreb, data viitoare.


Fetelor am trimis si eu un mail pe contul comun cu titul "se cauta o bona", poate aveti timp sa aruncati un ochi.

Noi ne pregatim de concediu, tot raciti un pic, dar asta e.

Pupici!



Mami lu' Kiti



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/botosei/183-botosei-little-star.html" target="_blank">Botosi "Little Star", www.lucrumanual.tk/seturi-crosetate/187-set-alba-ca-zapada.html" target="_blank">Set "Alba ca Zapada" (www.lucrumanual.tk/bratari-crosetate/186-bratara-alba-ca-zapada.html" target="_blank">bratara si www.lucrumanual.tk/cercei/185-cercei-alba-ca-zapada.html" target="_blank">cercei) si www.lucrumanual.tk/prices-drop.php" target="_blank">promotia saptamanii


Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Mai fetelor,cu pericolul nu stiu ce sa zic,nu am auzit de asa ceva,iar la Lara nu vad nici un pericol,ea mesteca foarte bine si mananca de toate...Chiar nu mi-e frica...dar poate ca e ea mai profesionista intr-ale mancatului

Noi am fost la balaceala,mandra mea doarme linistita si eu sunt cam bleaga pe aici,trebuie sa merge sa crosetez de papa pentru asta mica diseara...Zau daca mai stiu ce sa mai fac
Mai sunt pe aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Atzi dezertat in masa? Aka toate? Nici macar pe inserat nu apare vreo mamik?



Noi am bifat inca o plaja pe vant, valuri & co, dar cum ne-am infiintzat pe plaja de la ora 15+ a fost pana la urma binishor.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Seara buna fetelor!

Eu trebuie sa revin cu rectificari, se pare ca m-am exprimat gresit , nu suntem ocupati cu nimic spectaculos, momentan lenevim (unii dintre noi, ceilalti alearga ziua intreaga dupa copil) la mare. Poate reusim sa plajuim cu gemanutele macar o data.

Am recuperat, dar mai pe fast-forward asa.....sper ca baietii lui BF si-au revenit, concediu placut sa aveti micki, Ariana mitititca se lupta cu dintisorii , Nyny sa stapanesti sa natoasa achizitia,Lali multi pupici, sper ca sunteti bine acum, Sorina , Loredana sa va fie de bine reamenajatul, evyme felicitari pt casuta, ruxita sa dea D-zeu sa va indepliniti si voi visul, lorex, dece ne este un dor de voi....

Mai este cineva la mare?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:



noi

imi era tare dor de voi si am intrat sa vad ce mai fac pufii si mamicile sexoase
am citit un pic din urma.......

eu am inceput munca ( la firma noastra) pentru ca era nevoie de mine dar cred ca si eu aveam nevoie sa ies din monotonie; asa ca acum nu stiu cum sa ma impart
Dragos cat sunt plecata sta cu soacra, care nu se descurca chiar bine dar asta e, alta n-am

In rest nu ne stau picioarele de plimbari, am fost un pic si la munte, l-am dus si la delfinariu, mai facem si cateva plaji si astept si circul daca mai vine anul asta

Dragos e un vorbaret - nu stiu cu cine seamana , repeta orice cuvant pe care il aude, in general sfarsitul cuvantului, dar ne intelegem f bine, comunicam- alta viata!

acum astept sa se trezeasca baietii sa plecam la plaja
sper sa reusesc sa intru mai des, vad ca se scrie mai putin, se pare ca mamicile ori sunt ocupate ori sunt in concediu

Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

va las un capucino

il pastrez cald ptr cand va treziti, nu va grabiti

Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Multzam pt tratazie dandana, dar eu mai bag si o cafea dupa ... Felicitari pt limbutzia pufului!

mire Noi incercam (dar nu ne iese mereu ) sa mergem pe plaja cam pe la 15-15.30 maxim ca sa mai prindem soare. Cand ajungem la 17 e deja frig, iar daca ne mai si udam dardaim de-a binelea (pe vantul ce s-a pus de ceva vreme incoace). Daca va convine ora ne intalnim direct pe plaja intr-una din zile . Deci nici Mara nu s-a mai astamparat intre timp.




Mergi la inceput