Strugurasi S-O 11-BRAVO Loredanar ... (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ei, deci nu e dracul atat de negru

Zubi, mami37+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare!

La mine la prima a fost cezariana...a doua a inceput travaliul la 5 dimineata, am avut dureri si contractii neregulate si absolut suportabile (adica puteam sa fac balet intre ele) pana la 10.45 seara cand au pocnit membranele si au inceput durerile serioase,m-am dilatat in 15 minute, iar la 11.40 am nascut Pana si o tiganca care nascuse al cincelea copil si care imi urase o nastere ca a ei, s-a dus la sotul si i-a zis : "Da'poi doamna a nascut mai repede ca si mine"

Asa si eu acum va urez si imi urez o nastere ca si a mea

Sei - felicitari pentru trecerea la lucruri soft

Fetele - nu va panicati cu coborarea burtii si presiunea aceea jos...e normal sa coboare caputul in bazin, dar poate sta asa...pana va rugati voi de el sa iasa...ia uitati-va la noi astea din saptamana 40

Eu am picioarele ultra umflate, contractii, dar tot nu vrea pruna asta mica sa iasa odata

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 38+ sapt cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Natalia tu ai nascut in Romania natural dupa cezariana cu acordul medicului? Wowwww! putine reusesc asta la noi( ca nu sunt lasate sa incerce ). Ti-am spus ca-mi place de tine???


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Natalia crek ti-am mai zis ca te invidiez ca nasti natural dupa ceza nu?

bujo mami de Filip si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nati te-ai hotarat unde nasti, cand nasti..

Lucruri soft.. da parca tot mai bine era la impins mobila... doar nu dunt asa o delicata...

Eu presimt ca nasc wd asta ( pb e ca eu tot presimt ca nasc de ceva vreme..) .. dar azi acea presiune , dureri de spate soft si contractii cum stau in picioare.... ar trebui sa ies la fuga nu?

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

buna seara fetele, ce faceti? in primul rand bine ai venit pe lume, struguras 2, felicitari marryan, sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa noi suntem bine, am fost la dr, si ne apropiem cu pasi repezi de noua intalnire; mi-a zis plimbari lungi si dese, ca noi si asa suntem cica de 38 sapt si ceva si ne putem astepta oricand; ieri si azi nu prea a miscat bb, cred ca e suparat ca se desparte de carapacea lui dar e bine, avem aprox 3400 gr, inimioara ok, doar mami are tensiunea cam mare dar speram sa nu ne faca necazuri mai mari

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

c faceti mai fetele? incepe weekendul,stiu,dar chair asa sa fugiti toate de atatea ore?


Zubi, mami37+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darisa spune:

am mancat ca o purcica, rosii de gradina cu vinete cu maioneza si apoi gomboti cu prune. acuma stau ca o balena si ma pregatesc de un masaj relaxant. maine merg la o nunta. va pup

32+

Mami de Alex ( 3 ani si 1 luna) si asteptandu-l pe Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu sunt prezenta!

Nu ma mai doare parca nici fibromul, nici spatele deci nu nasc asa curand.

astept 1 sept si dupa mai vad cand si cum nasc.

sei sau lena, faceti un fisier cu linkurile de crosetat/impletit pt grup poate ne mai apuca pe vreuna talentele. m as duce si eu dupa andrele si ata. mi au placut tare botoseii aia roz

Oana 34+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Andr@, ma bucur ca bebe e bine, si stiu ca acum mai ales,tre sa facem plimbari multe,dar eu sunt asa lenesa..de mi-e si firca cat de greu o sa nasc pt ca in ultima luna nu m=am miscat mai deloc

Darisa,ce e aia mami gomboti?
Oanaiasi, bien ca ai mai scapat d edureri..fetele astea or fi sa nasca..sei nu e ea prezenta deloc...

Zubi, mami37+ cu
minunea mea

Mergi la inceput