Strugurasi S-O 11-BRAVO Loredanar ... (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

am uitat, schimbat semnataura!

33+ si mamica fericita de 3+ anisori


Didi, ce frumos, schimbi semnatura odata cu mine
Doar ca eu sunt cu o sapt mai in urma ecografic... adica probabil am facut 32, nu 33 azi... dar vad sigur marti, cand merg la echo


Lena - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

zubi, depinde de organism... unele femei nasc fara dureri, altele se chinuie tare mult.. eu am avut dureri groaznice, dar am fost norocoasa ca a fost travaliul scurt... stiu ce ma asteapta si incerc sa-mi fac curaj :)

36+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Fetelor, sunteti de acord sa facem un chestionar pe yahoo groups cu durata travaliului... cele care au deja un bebe si cine o sa mai nasca sa raspunda...
Ce ziceti?


Lena - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LEna.. da... nnumai ca poate iese nasol si ne speriem

Am terminat prima floricica..... alb cu roz... merg sa fac papa si apoi incercam o caciulita...

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

LEna.. da... nnumai ca poate iese nasol si ne speriem

Am terminat prima floricica..... alb cu roz... merg sa fac papa si apoi incercam o caciulita...

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Da, ai dreptate Sei... mai bine nu.


Lena - 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

eu cred ca nu aveti de ce sa va speriati.. travaliul poate dura 14 ore fara nici o durere .. sau 2-3 ore cu dureri insuportabile... oricum ar fi, daca eu, care ma vait si pt o intepatura de insecta, am suportat o nastere, cred ca oricine ar trece cu brio ... si pana nu simti pe pielea ta, nu ai cum sa stii... :)

36+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena2706 spune:

Mie nu-mi este frik de nastere...Am trecut odata prin asta, am nascut la 33 sapt un bebe mort intrauterin si a fost groaznic de dureros, dar si mai dureros a fost psihic.
Akum ma gandesc doar la momentul knd mi-o va arata. Cred k am sa plang de fericire. Atunci knd o voi avea, voi uita de toate lucrurile care m-au facut sa plang.
Ii multumesc lui Dumnezeu k am trecut cu bine si pentru aceasta minune din pantecul meu.
Asa k sa va fie frica, totul trece.

[34+]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

raspund eu aici la sondaj, ca e de bine

apa rupta la 2.20 noaptea, prima contractie destul de anemica pe la 7 si ceva, la 9.30 prima doza de epidurala, la 11.40 am nascut. deci travaliu propriu-zis, cu indulgenta vreo 4 ore. dureri ca la menstruatie, mai intense bineintleles si dureri de spate dar nimic exceptional. nu mi s-a parut foarte greu nascutul iar dupa doua zile nu mai aveam nimic nimic.

sper sa aveti toate la sfarsit numai povesti de acest gen.

mami de strengarel dulce Rares Mihai si surpriza 32+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oau unboticutz... asa nastere sa tot ai..

Fetelor presiunea jos la iesire ce inseamna? a impresia ca asta mica se tot impinge in jos? oare coboara burta?

Elena... da durerea psihica de de o mie de ori mai dureroasa decat orice durere fizica

39+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ascult muzica veche si cuibaresc. Pai ce? numai voi sa faceti casa luna... am scos toate hainele din dulap si le aranjez... sper sa nu ma prinda noaptea

PS: asta e playlistul daca vrea cineva sa asculte oldies and goldies http://www.youtube.com/watch?v=96jFtzVa80A&feature=mh_lolz&list=PLC6BA23F71D7B0A4B


Lena - 33+

Mergi la inceput