Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***339***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Bianca, daca ar fi de ales eu l-as alege pe Constantin Chiriac, directorul teatrului sibian, pe care vad ca il ai si tu pe lista, care e de mare notorietate in zona si nu numai, plus ca are un discurs coerent si nonconformist care atrage lumea.


Da, cred ca e cea mai buna optiune. Mai ale sca este si organizatorul Festivalului International de Teatru de la Sibiu. chiar cred ca ar atrage multa lume si ar avea ceva de spus.
acum trebuie sa vad eu cum fac sa ajung sa discut cu omul si sa ne vdem sa punem tara la cale pana pe 1 octombrie.

Multumesc de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

N-ai de ce! poate vin si eu sa te vad la lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Bianca, ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Neata tufete !
Dodo, ai vazut pozele cu modeala?

Sigur ca da,i-am inceput si pantaloni

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

am gasit articolul www.jurnalul.ro/viata-sanatoasa/sanatatea-copilului/bunica-cresa-si-gradinita-315397.html" target="_blank">asta ce zice-ti, va place ori ba?

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.


Nici mie nu-mi place MZ iar articolul citat mi se pare slabutz, un fel de "multi-plagiatura"

Si acum vorbesc in nume propriu: nu consider ca la 2 ani un copil are NEVOIE de socializarea aia de la gradi daca parintii au grija ca respectivul sa intre in contact cu alti copii. DACA as fi avut alta varianta -mai exact, daca as mai fi avut-o pe mama sau daca bunica mea ar mai fi fost in putere- eu nu l-as fi dat pe Ian la gradinita inainte de 3 ani. Nu contest lucrurile pozitive ce decurg din "gradinarit" daca virsta e cea potrivita sau daca respectivul copil e pregatit pesntru asta. Ian are 2 ani si aproape 5 luni si se joaca foarte frumos ZILNIC cu diversi copii la locurile de joaca FARA sa ma bage in seama; isi vede pur si simplu de ale lui;aseara, de exemplu, s-a jucat cu o fetita mai mare decit el si cu un baietel de virsta lui; baietelul era maghiar, Ian nu stie maghiara, habar n-am cum s-au inteles; la gradi nu e asa; se joaca singur si sta cu ochii pe mine ca pe butelie.

Ilinca, nu ne mai spui nimic de gradi?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

spor la lucru, dodo

ina, bafta la gradinarit


denisamada, ce praji ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna.

Simpli, imi pare rau de Mura.. o fi cum a zis Ilinca, a vrut sa mai stea DOAR cu voi... :(

Drum bun, sa ajungeti cu bine si sa ne scrii de acolo doar povesti si vesti minunate..

********

Bianca,

Gaza e din Sibiu, poate te ajuta sa vb cu ea la tel.

*********

Chatonel,

eu sper sa plec vineri de dimi si sa fiu la moeciu pe la 11-12. Dc e asa, tinem legatura, poate te iau eu de la gara. Iti dau pe pm tel [sunt "precisa" ca l-ai pierdut :)))))]

***********

Si legat de amintirile voastre de gradi, am realizat, abia acum , ca totusi, chiar sunt mare rau fata de voi. Daca revolutia a prins-o pe monn soim al patriei si pe mine studenta la Poli.. ce sa mai zic??? Stiu, o sa zic ca suntem 2 mame tinere, blonde, suave si cu ochi albastrii, ca nah, avem copii de-un leat/de-o odisee :)

*******

Despre bb3, ca nu am mai pove demult, e bine, cu vorbitul e ca phiphi sau/si ca cel mai putin vorbaret dintre cei vorbitori :)), adica zice clar si corect vreo 20 cuvinte. Intelege tot, e ff smecher, dar se exprima STRICT ce e nevoie, "gen": Mama!! STAI!! sau "Hai, hai" :)). A bine, la medic la control, cand i-a ridicat tipa bluza pt ascultat, el zice, indignat: Beeeeeiii!!! [un fel de stai bai, ce faci??] asta sigur a invatat-o de la arab, doar el zice atat de CLAR si UIMIT parca mereu: beeeei madam!

Cei mari sunt bine, abia astepta, sa venim la moeciu. Pana atunci, duminica plecam 3 zile la horezu, asa am ales eu, sa ii duc pe v+t la centrul de olarit... Si apoi sa vezi cum curg banii din facutul oalelor :)))) Vreau sa le arat ce mai exista INCA , cin stie pt cat timp, din cum se traia si altfel, altadata...

Va pupam,
anca :)

Poze cu noi

Veronica-Elena 13 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!


Simply: imi pare tare rau de Mura, suntem alaturi de tine

Pisik: eu recomand operatia de polipi, decat racelile repetate, stiu ce am patit cu Sebi, tot la varsta Anei l-am operat si a fost mult mai bine.
Multa sanatate Anei si lui Andrei

Dodo: spor la treaba

Eu am fost la gradi un an de la 5 jumate la 6 jumate si nu prea m-am acomodat, caci vroiam tot la mama acasa , tin minte ca aveam un coleg, care se tinea dupa mine sa ma pupe, ca faceam teatru de papusi si aveam o camera mica unde ne uitam la diafilme.

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hihihhi, anca, ai uitat ca nu am mobil? de unde sa te sun? :))

multam de oferta

distractie placuta la horezu si poate ii duci si la stina la oi p copii, ca si traditia asta va muri... intreaba acolo, ca au si oi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
denisamada, ce praji ai facut?


Nici una, ca-s la dieta (macar de mentinere, ca de dat jos vad ca nu mai merge )! Dar maine fac, ca sarbatorim o zi de we in Bucuresti. V-am zis eu ca suntem sarbatoricioshi tare! Motanul e azi de garda, asa ca maine cd iese nu are kef de plecat nicaieri... so, o sa fie we de shopping! Tre sa fac o prajitura la kestia asta, nu!? Plus ca am implinit 1 an in casa noua si nu am apucat sa sarbatorim!

Zici de praji pt we viitor? Pai de-acum? Joi or sa se incinga cuptoarele!!! (si o sa se dea contorul peste cap )

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput