Nasterea la Arcadia - Iasi (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Revin cu informatii: 35S si 4 zile, si e bebe David sper si Andrei, inca negociez cu tati. Data nasterii undeva intre 2-10 sept, stim sigur pe 30 aug, noi vrem pe 7 septembrie.
In legatura cu retinerea de 1000 lei, asa mi-au zis si mie, ieri cand a auzit dr. a ramas f surprins si a zis ca de aku o sa recomande sa se faca ctr dupa 37 de sapt, cu toate ca am citit tot aici pe forum ca ar fi spus o burtica ca s-ar returna tot avansul, inca sper ca dra de la consiliere sa fie prost informata.
Noroc cu voi ca am mers documentata ca d-ra sarise ff multe aspecte, de ex analizele sa fie contra cost si cand i-am zis de trimitere....da asa se face , iar consultatia la Dr S nu e cuprinsa in ctr trebuie platita 110 lei , acuma oare cat o fi echo la ei???? Eu mi-am urmarit sarcina in unul din cab particulare in care are program dr. si dadeam pe cons + echo cat e echo in arcadia.
incerc sa ma adaptez cu setarile de pe forum ca sa pun si eu semnatura
Am mai intrebat tipa de la contracte daca se modifica pretul si scrie si in contract ca daca se modifica pretul, ramane valabil cel pe care l-ai semnat deja, dar nu crede ca se vor modifica in septembrie.
PS Ca sa nu stresam fetele cu dr noastru putem vb pe PM si inca o rugaminte pot sa primesc si eu parola si adresa ca am si eu cateva carti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditu_st spune:

Multumesc pentru primire...Eu am nascut prin cezariana (si prima si a doua oara, recomandare de la oftalmolog)cu medic colaborator, dr. Tirnoveanu (e un om si un medic extraordinar si am vrut neaparat sa fie ea), Sofia a avut 3280 g si 54 cm. Numele l-am ales pentru ca ne-a placut foarte mult si pentru ca nimeni din familie sau din cercul de prieteni nu-l poarta.
Oana sa te ajute Doamne Doamne sa treci cu bine si ai sa vezi ca va fi bine...micutii ne surprind tot timpul cu usurinta lor de a se adapta la orice...(si noi am avut o problema - Tudor a avut un furuncul de la "minunatul" stafilococ auriu de la Cuza, avea trei saptamani si a trebuit operat; mi l-a transmis si mie si am facut si eu o infectie de toata frumusetea la san care a necesitat interventie chirurgicala - din aceasta cauza am optat si pentru Arcadia -...si a trecut totul si l-am alaptat in continuare cu eforturi din partea amandorura ); deci toate trec...si ei cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditu_st spune:

am revenit cu mesajul pentru ca scrierea lui a coincis cu problema serverului si nu stiu daca a mai aparut sau nu..ideea e ca am ratat lista din capitolul nou, dar ramane pe data viitoare

Tudor 17.03.2008 si Sofia 31.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Revin cu informatii: 35S si 4 zile, si e bebe David sper si Andrei, inca negociez cu tati. Data nasterii undeva intre 2-10 sept, stim sigur pe 30 aug, noi vrem pe 7 septembrie.
In legatura cu retinerea de 1000 lei, asa mi-au zis si mie, ieri cand a auzit dr. a ramas f surprins si a zis ca de aku o sa recomande sa se faca ctr dupa 37 de sapt, cu toate ca am citit tot aici pe forum ca ar fi spus o burtica ca s-ar returna tot avansul, inca sper ca dra de la consiliere sa fie prost informata.
Noroc cu voi ca am mers documentata ca d-ra sarise ff multe aspecte, de ex analizele sa fie contra cost si cand i-am zis de trimitere....da asa se face , iar consultatia la Dr S nu e cuprinsa in ctr trebuie platita 110 lei , acuma oare cat o fi echo la ei???? Eu mi-am urmarit sarcina in unul din cab particulare in care are program dr. si dadeam pe cons + echo cat e echo in arcadia.
incerc sa ma adaptez cu setarile de pe forum ca sa pun si eu semnatura
Am mai intrebat tipa de la contracte daca se modifica pretul si scrie si in contract ca daca se modifica pretul, ramane valabil cel pe care l-ai semnat deja, dar nu crede ca se vor modifica in septembrie.
PS Ca sa nu stresam fetele cu dr noastru putem vb pe PM si inca o rugaminte pot sa primesc si eu parola si adresa ca am si eu cateva carti


Claumarcoci
Sa nu uit, incep cu sfatul sa postezi 10 mesaje scurte ca sa treci de moderare si sa iti citim mesajele in timp real. Si sa iti activezi PM-ul ca sa iti trimit parola. Daca nu stii cum, vezi la intrebari frecvente

Sa stii ca e mai bine sa vorbim pe forum, ca poate mai vine vreo graviduta de la Scurtu interesata de subiect. Eu de exemplu am tot cautat discutii si nu am gasit.

Mai aveti un pic, sunteti mai mari ca noi
Tu unde mergi la cabinet? la Medis, Omini sau Euromedcenter?
Stiu o graviduta care a fost la Scurtu acu cateva zile la Arcadia si a dat eco + cons 320 lei si era trim I, sper ca nu e mai mult la trim III.

Legat de faptul ca a fost uimit Scurtu ca nu se returneaza tot avansul, era de asteptat; ca si mie imi spusese ca pot sa semnez contractul cat mai repede ca sa nu ma creasca pretul si ca ei returneaza tot avansul.
Eu cand am vorbit cu tipa, a spus ceva de genu: In cazuri exceptionale se intoarce tot... dar sincer nu as vrea sa stau prin cozi cu adeverinte etc pentru a primi avensul inapoi. Si daca spui ca in septembrie nu o sa creasca pretul o sa risc

Eu ma duc marti la Omini, abia astept sa vad ce face pitica mea.

BTW, pe tine te-a chemat Scurtu la interval de 3 sau 4 sapt? Ai avut sarcina cu problemute? Am impresia k ma cheama cam des...

PS: Acum mi-am adus aminte ca ai mai scris pe acest forum


Lena - 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditu_st spune:

Citat:
claumarcoci: O sa rog fetele care au facut cezariana sa povesteasca una alta ca eu am inceput sa am cosmaruri deja, nu stiu de ce am nevoie, oare o sa ma descurc???, de fapt ma incurajez si zic ca trebuie, mi-e ciuda ca n-o sa-l vad eu prima pe bebe, ce fel de mama sunt daca nu simt nimic???Dau vina pe tracul dinaintea operatiei, mai ales ca stiu si data, sper ca bebe sa stea cuminte pana la termen si sa fie bine, sa scapo de amenintarile dr ca daca nu sta la termen tot in cuza ajungem.

la Arcadia ai nevoie de foarte putine: lenjerie intima (e mai bine sa fie a ta, iti asigura si ei, dar te simti mai bine daca e a ta), ceva produse cosmetice de care nu te poti lipsi (iti asigura ei sapun, pasta de dinti, periuta..cred ca si gel de dus), telefon, incarcator, mult curaj, incredere in tine ca o sa te descurci; nu fi stresata ca-l stresezi si pe bebe si el trebuie sa fie linistit sa stea acolo in burtica. De ce faci anestezie totala? mai vb....stai linistita ca totul va fi bine
Tudor 17.03.2008 si Sofia 31.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditu_st spune:

cum fac sa-mi stabilesc semnatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditu_st spune:

daca este cineva interesat de diversificare am un document cu informatii foarte la obiect, mie mi-a fost de ajutor la Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

LENA C nu stiu de ce ma cheama asa des pt linistea ei sau pt linistea mea ... ca nume,mie imi place Maia
Am fost dimineata la analize am avut trimitere ,deci nu am platit nimik am venit acasa si am calcat haine de bebelus ,acum vreau sa ma odihnesc putin ,in timp ce sotu face mancare si dupa-amiaza pe la 5 ma duc iar la Arcadia sa vb cu anestezistul ,nu stiu ce ar trebui sa intreb ... imi dati voi niste idei ?Eu stiu asa :daca reusesc sa nasc natural nu vreau epidurala iar daca ajungem la cezariana vreau rahianestezie ..cam atat
34+andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui aditu_st

am revenit cu mesajul pentru ca scrierea lui a coincis cu problema serverului si nu stiu daca a mai aparut sau nu..ideea e ca am ratat lista din capitolul nou, dar ramane pe data viitoare

Tudor 17.03.2008 si Sofia 31.01.2011

Ba esti pe lista, dar in ordinea nasterii adica mai sus


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditu_st spune:

scuze Ionela...eu m-am uitat doar la sfarsitul listei...este logic ce ai facut tu, dar...unii se prinde mai greu
am rezolvat si cu semnatura, am gasit-o..nu stiu acum de ce nu se vede poza..dar gasesc eu...

Tudor 17.03.2008 si Sofia 31.01.2011

Mergi la inceput