Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 61-

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali79 spune:

gliana, bafta, totul o sa decurga excelent!!!

fly, floaredemac, quaio

Noi intre timp - Luca si Ianis - am facut o luna si un picut, sntem mancaciosi de lapte praf, ca laptele de san l-am pierdut de oboseala, dar, asta e, sa fie sanatosi!

Succes si celorlalte fete dragi!!!



Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)



Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, patru sarcini oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural, 1 sarcina reusita. Mutatiile au fost descoperite la sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: femibion 2 1/zi, Folowise 1/zi, Vit. C 1/zi, Magne B6 2/zi, Clexane 0.6 1/zi, tardiferon 1/zi, fitolip 6/zi, lagosa 2/zi, Utrogestan 100 2/zi, gynipral 2/zi, dopegyt 1/2 la 12 ore Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

fly, tu sigur ai dreptate si ginerica tre sa se laude apoi cat de bine a fost tratat el, dar si mami a lui

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 38 s cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

vali multam si asa sa fie cum spui, te pup si iti doresc multa energie pt cei doi minunati ai tai. pupici

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 38 s cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vali au deja 1 luna ?!? ce repede trece timpul. maine-poimaine te aud vorbind de gradinita.
fly ce-ti face minunea ?
gliana mai incalzesc o pt tine. mai ai inca putin !


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

qiao, merci. asta mic da din codita, acuma nici nu stiu ce sa cred, daca e de bine sau nu, adica auzisem ca spre final simti copilasul tot mai putin, ca cica nu mai e asa activ, dar la noi vad ca nu e asa. am fost ieri la dr si la eco totul parea in regula, asa ca...ma gandesc sa sta linistita totusi. voi fetele care ati nascut cum ati simtit bebelusii la final?

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 38 s cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

qiao bebelina e o mancacioasa, inca n-avem colici, poate scapam fara , poate-i devreme sa ma bucur la 3 saptamani ! E cumintica si foarte vesela, mananca la 3 ore si intre mese doarme de rupe si doarme si noaptea! Eu ma lupt cu alta cutie cu ace boante , mai am 3 saptamani si scap si de injectii!
gliana leoaica mea m-a bumbacit pana am intrat in operatie! Asa ca nu te agita, e normal sa fie activ! Si apoi, chiar daca se declanseaza travaliul esti asa de aproape de spital! E important sa fii relaxata! Noi suntem aici la galerie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fly pe nepotelul meu care a facut sambata 3 saptamani au inceput sa il chinuie usurel niste colici. a avut cateva nopti de maraiala din ora in ora dar in rest e un baietel tare cuminte care vrea sa suga tot ce apuca. s-a mufat la bratul lui si l-a morfait de a apucat sa isi faca o urma rosie pana a fost vazut si demufat nu a nimerit cu degetele in gurita, dar promite !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

hahaha, e un hobby comun, sa vezi cum e dupa ce te suge un ceas si-o vezi cu mainile in gura, de parca n-a mai mancat de cateva zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanasi spune:

Fetelor cu ceva experienta in burtici si ace, va rog sa-mi spuneti, voua cand v-a crescut burtica pe unde v-ati mai intepat. Mie imi e din ce in ce mai frica sa ma intep in lateralul buricului fiindca in ultima vreme a crescut burtica si mi-e frica sa nu-l intep pe bebe.

Poate e o prostie, dar ma gandesc sa nu fac vreo prostie. Dr. mi-a zis ca atata timp cat pot sa prind un pliu de grasime e Ok, n-am cum sa fac nimic rau. Voi cum ati facut? As face mai in lateral, in asa zisele manere ale dragostei (:)) ), dar acolo chiar n-am strat si mi se vad toate vasele. La fel si pe picioare :((

Va multumesc in avans. Va pup pe toate

MTHFR 1298 heterozigota, PAI-1 675-4G heterozigota, PAI-1 844G heterozigota, o sarcina oprita in evolutie la 9 saptamani; zilnic Aspenter, acid folic, Vit E, Q10, MgB6, Cetebe, Femibion
INNOHEP 0.35 ml

insarcinata in 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Ileana, eu de muuuult fac numai pe solduri, nu mai fac in jurul buricului pt ca si mie mi-a fost frica, deci e ok sa faci asa. te pup

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani.
Acum sarcina in evolutie 38 s cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, pregnacare - 1/zi, 1 captafer/zi], no-spa 1/zi
O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.


Mergi la inceput