Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

Buna fetelor!
Am pus si noi pozici de ieri cand ne-am relaxat la o piscina de langa Timisoara, alaturi de bunici. I-am luat prichindelului 2 piscinutze mici si atat de mult i-a placut in ele. Am exersat pentru mare, nu stiu daca m-am laudat, dar plecam peste 2 saptamani in Creta cu avionul doar noi cu copilul, nu stiu cum o sa fie, sper sa ne descurcam. Va fi cam greu, dar sper sa ne placa.

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

alina si a mea face asa zbang cu picioarele tranteste tare tare de rasuna salteaua vad ca de cateva zile se trage de izmene, pune mainile la spate la fund, sau pe genunchi si se trage de ele e cea mai fericita cand e numa in pampers sau chiar pielea goala e toata in extaz de numa, chiue, chicoteste, vrobeste pe limba ei... seara cand o dezbrac daca nu se inavrte abia o apuc , ca imediat de cum o intorc pe spate sa pot sa ii scot hainele, cum se invarte ba la stanga, ba la dreapta, zici ca are furnici in chiloti numa daca o intorc nitel pe o parte , ea zbang imediat pe burta si da-i si impinge si da din coate si genunchi si valeaaaa... ca dealu`-i mare Culoarea la casa suna bine, imi place, astept pozici si ma bucur ca v-a ajuns vopseaua si sotul nu a mai fost nervos presupun ca i-a trecut supararea acum nu ? Culoarea verde are casa mamei, si pe asta de a renovato de la 0 acum vara asta , a bunica-mii dar a modernizat-o si finisat-o frumos, tot verde a facut-o ca deh, sunt in aceeasi curte si sa nu faca contrast totul e verde la mama acum, casa ei, casa bunica mii, garajul , hambarul de cereale... bucataria de vara oricum abia astept sa ajung , mi-e un dorrrrrrrr mi-a aratat aseara tata pe camera web cum a iesit casa pe afara si e frumos, dar eu vreau sa vad live las` ca nu mai e mult si zbor la ei

yasmi, piscoata mea doarme cel mai bine pe galagie, daca e liniste se trezeste la orice scartait de podea cum stai cu decoratiunile si mobilele? acusi parca te aud ca va mutati in casuta noua

ma duc sa dau tziti la piscoata, deja sunt in intarziere juma de ora dar nu am trezit-o la 1 ca dormea asa frumos si imi era mila



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

Voi stiti ceva de un puseu de crestere la 6 luni?
Ca al meu de 2 zile mananca de sparge, cate 7 mese pe zi de la 5, borcane mari le linge de tot...si ar vrea si laptic non stop, plus cerelae vad ca de orice fel.
Voi ati congelat mancarea facuta, pasata? Sau i-o dati doar proaspata?
Veste mai rea este ca avem ceva pete rosii, medicul zice ca e dermatita atopica, dar nu stim de la ce.

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani pt ieri, pt. Maria, Marian, Marin etc!
Sa va traiasca!
ieri cand sa scriu, buff cu forumul....
Cami , ce frumos ai explicat...sa sti ca in inocentza mea si eu ziceam ca la Pasti Isus se duce la Dumnezeu si scapa de durere..si mie imi place mai mult Pastele....
Strumph, am avut excursie tematica:gauri in urechi si premergator
gauri la astia se pun doar la bijutier cu cercei medicinali, dupa 1 an, iar premergator am gasit dar tb sa fie si cineva cu mine sa-l car
fetele cu bibe la bebei Yasmy, voi cand plecati cu ziua cum faceti cu laptele... in ce termosuri tineti apa pt lapte INOX sau STICLA...
Ioana16, Alina

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si noi maraim si in brate cateodata si mestecam mana si roadem degetul cu calgel

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

scurt ca imi e foame:

delia...apa in termos de inox. pe ce premergator ai pus ochii?? eu am unul chicco dj.



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a si vrem in picioare, nu in fund...
in fund stam sprijinitadar daca ne tine de subrat ne impingem in picioare mama-mama

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, diseara sau maine pun poze. Are sotu' pe telefon, il pun sa le descarce cand o veni diseara.
Lucas e mai maricel, s-ar putea sa se pregateasca de un mers de-a busilea

Strumphy, nervii i-au trecut sotului, mai are doar un stres: canalizarea, ca am facut-o pana la poarta (60m) si n-a mers. A trebuit sa o dezgroape . S-a zgarcit si n-a pus nisip cum trebuie pe teava si s-a lasat...

Fetelor, cum e salteluta la patul bebeului vostru? Eu am primit patul cu tot cu saltea. Are cativa ani, dar cica e buna ca e de iarba de mare . Oricum e foarte atre, zici ca-i de lemn. Ma gandeam ca poate sa-i iau oa alta saltea. Asa tari sunt si ale voastre? Eu parca as zice ca doarme mai bine ziua cand il mai pun la noi in pat, unde avem o saltea de burete de 2 lei...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

scurt ca imi e foame:

delia...apa in termos de inox. pe ce premergator ai pus ochii?? eu am unul chicco dj.



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


pe unul cu o salteluza dedesupt si opritoare manza

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia zau ca nu pricep cum o fi

alina de abia astept pozicile!!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput