Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***338***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Asaaaa...

La multi ani Dodo !. Mai bine mai tirziu decit niciodata
La multi ani mamicilor de mamici de Ghiocei si bunicii mamicii de Pisilinca (acolo am disparut in weekend...).

Novus, ai o fetita taaaaare frumoasa, ma uitam ce-i mai place sa pozeze. Din punctul asta de vedere Pestoaicele astea (nu gresesc, nu?:)) sint maaari figuri. Pozele alea de pe la bazine sint facute in tara?:P




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Alea cred ca sunt bazinele de la Gyula, pisigri.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ne-am intors de la Cluj; a fost o calatorie nepremeditata; am plecat la ora de somn a lui Ian, adica pe la 13.30. Voiam sa-i mai iau "chestii" de la reduceri dar n-am mai gasit mare lucru, asa ca, in afara de slip, niste bermude albe si-o camasa, numai niste tenisi i-am luat; sint putin dezamagita ; dar e si vina noastra ca nu ne-am dus in "toiul" reducerilor; in schimb, mi-am gasit mie si unei fetite de 2 luni i-am luat niste chestii absolut dementiale, motiv pentru care iar "m-am hotarit" ca io vreau si-o fetita

Acum mishunam prin casa dar eu de abia astept sa facem nani.
A, am uitat sa spui ca Ian s-a comportant exemplar N-am avut treaba cu el dar e drept ca a fost si tata cu noi iar cind e cu tata e monument de cumintzenie!!!



Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ada e manechin in toata regula; imi place la nebunie cum STIE ea sa pozeze; ii sta bine cu toate cele dar eu o gasesc irezistibila in verde! E tare frumoasa si are niste tzinute pe masura!
Novusel, cred ca suferim de aceeasi boala: mania shoppingului pentru copii

PS. Inca o data BRAVO pentru silueta; juri ca maninci numai pateuri??? Acum ca si Aris, cea trasa prin inel, are patiserie, mai ca-mi vine sa-i spurc pe toti cei care spun ca pateurile ingrasa!!!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellou !!!

Multumim de aprecieri tufetelor !!

Pisigri, halatul de baie il avem de la Denisamada si e de la Ikea, ff fain si practic !!
Bazinele sunt cele de la Gyula, uite aici tot strandul http://www.varfurdo.hu/ro/index.html


InaPreda, m-ai citit tu bine , nu-s normala cate chestii pot cumpara pt copii, culmea e ca daca vad ceva frumos intr-un magazin incep sa ma gandesc cui sa-l iau si uite asa imi fac din vreme stocurile de cadouri, sa zic ca pt Craciun am luate deja niste lucrusoare ?!
La posta unde merg dupa colete nu mai imi cere nimeni buletinul, ma intreaba doar cate am
Cat despre pateuri &co, cred ca am noroc cu un metabolism ff bun ca altfel nu gasesc explicatia



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ada nu a mai stranutat decat putin, are si ceva muci dar sper sa fie ok pana maine cand am programat o cafea la un loc de joaca , astazi am umblat prin zona, a fost o vreme superba !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Olga, nu pare sa-l doara. Are locul intepaturii putin rosu; aseara cind ne-am intors de la padure, "atzitzata" de sor' mea, m-am apucat sa ma uit pe net si m-am ingrozit; de aia am mers la Urgente. Nu prea am incredere insa in medicii din Bistrita dar nu prea stiu ce sa fac; Ficatzelele de servi au spus ca "daca era capusha, nu puteati sa o scoatetzi dumneavoastra; sigur a fost un purice de iarba" ; urmaresc locul sa vad daca se intimpla ceva suspect.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ada nu a mai stranutat decat putin, are si ceva muci dar sper sa fie ok pana maine cand am programat o cafea la un loc de joaca , astazi am umblat prin zona, a fost o vreme superba !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)






Insanatosire grabnica si sa aveti vreme faina si miine!
Noi miine mergem la gradi, chiar daca e sarbatoare ca stam cam prost cu antrenamentul la gradinarit iar dupa-masa...nu stiu

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, eu i-am luat lui Ian un halat asemanator de la Miniblu (din Mures ca noi nu avem in Bistrita); aveti Miniblu?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Am revenit si eu la vatra si m-am delectat cu pozele Alexandrei, care este pur si simplu o frumoasa! Eu nu ma pot hotari cu ce culoare ii sta mai bine...De asemenea am vazut-o pe Olga nasa: Olga arati minunat si gata, ideea asta nu mi-o poti scoate din cap (plus ca in realitate mi se pare ca esti si mai si!)

La multi ani, Dodo! Iti doresc sa mearga toate din viata ta exact in directia pe care o vrei tu, sa ai aceeasi putere de a lupta si sa te bucuri alaturi de cei dragi de sanatate si noroc!

La multi ani, mame de Novus si Monnvas! Multi ani fericiti si plini de impliniri de acum inainte!Io indraznesc sa le si pup, asa virtual, pe cele doua doamne:.

Novus, cum e Ada? Febra a facut? (ca stiu ca de asta ti-e frica tie, ca si mie, de altfel)

Mergi la inceput