Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Eu tot nu am scapat de crampe si de dus la wc ...sa va spun ce am mancat ieri ca sa nu faceti ca mine: in decurs de 5 ore: iahnie de fasole cu carne de porc, 2 clatite cu dulceata de vesini, pepene rosu f rece, o sticla de sana si cateva guri de Cola aseara am mancat si o farfurie mare de macaroane cu branza Azi nu m-am mai ridicat din pat decat sa merg la baie si ma iau niste crampe de imi vine sa urlu


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 21+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Citat:
citat din mesajul lui carola

Paula, Brambu, vacanta frumoasa!

Roxana, te mai tin in spital? Tu la ce spital esti?

Eu m-am hotarat. Raman cu doctorita de la CF2.Sper sa fie o alegere buna.

26+

www.flickr.com/photos/carola456


Carola, si doctora mea tot la CF2 e.

de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 21+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


care sunt conditiile acolo, stii? din cate am inteles nu prea au medicamente si alte chestii necesare. trebuie sa vii cu ele in punga de acasa. eu am fost la urgenta si nu aveau nimic in comparatie cu Giulesti.

26+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

anna, sanatate, dar eu nu patesc ca tine daca mananc ce ai mancat tu.

26+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Ana, sanatate multa! Ai incercat sa iei ceva pentru burta? Furazolidon, Imodium? Nu stiu daca sunt sau nu permise in sarcina, dar o pastila nu are ce sa strice, ca doar nu faci tratament de "n" zile.

diana21+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

daca nu ti le da medicul, si nu-s permise in sarcina, indiferent despre ce mediacamente vorbim, eu una n-as lua nici macar jumate de pastila, n-as risca!.. daca nu esti medic, nu ai cum sa stii ce reactii pot da...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Luny, ai si tu dreptate. Ana, nu ai sunat medicul de familie sa il intrebi ce poti lua? Ma gandesc cum e permis paracetamolul in raceli, Maaloxul si dicarbocalmul pentru arsuri....trebuie sa existe vreun remediu si pentru problema ta.

diana21+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

... mai la amiaza.

Multumesc de urari, fetele, valiza e gata, maine plecaaaaaaaaaaammm.... am asteptat vacanta asta ca pe altceva, ca niciodata. Desi mergem pe principiul esenta tare in sticluta mica (numai o sapt.) , da' ma bucur tare sa fiu cu ai mei, sa luam o pauza de tot ...

anna - sanatate multa ... Eu in sarcini functionez la extreme, asa ca te inteleg tare. Si daca ar fi numai sa ma deranjez la burta si sa stau o zi pe WC, n-ar fi nimic. Da' ma ia cu niste stari de rau, transpiratii, crampe si cum zici tu acolo ca e nasol tare. Nu stiu ce ai putea lua, daca poti lua ceva ... eu nu luam nimic, asteptam sa-mi treaca. Neinsarcinata, la mine functiona o gura, doua de cognac. Nu radeti, pe bune. Insarcinata insa nu am incercat.

roxana - si tie, sarcina usoara in continuare, fara contractii.

paula - vacanta placuta, sa vii cu bateriile incarcate si cat mai relaxata.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 26s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Mai bantui un pic pe-aici, cat doarme fata si apoi tre' sa ii fac manicura si ei. Maimutica, a zis ca vrea si ea oja, ca mami .

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 26s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Multumesc fetele Am sunat la medicul de familie si mi-a zis sa iau Smecta ca nu este contraindicat in sarcina. Sper sa-mi revin mai repede ca sunt si cu ceaiul de menta langa mine si am mancat doar paine prajita.

Carola, nu am fost decat o data la spital, pt o eco la camera de garda... Cand mi-am ales doctora a sunat o colega pe o prietena de-a ei care lucreaza la cercetare in CF2 si i-a zis ca dupa scandalul cu soprana lingi pe jos atat e de curat in maternitate. Acum, nu stiu nimic de dotarea materiala doar ce am mai citit pe forumuri
Brambu, ce draguta e printesa ta, abia astept si eu sa am o fetita cocheta (desi nu stiu cu cine o sa semene ca eu nu prea le am cu aranjatul )
Luny, Diana
Baby, cum mai esti? Cand te lasa acasa?


de steluta norocoasa Luca-Vlad (09.02.2009) si 21+ cu


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

tia - la multi ani de pe-acum, pt. maine !! Sarcina usoara in continuare, sanatate si numai bine!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 26s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput