Strugurasi Sept-Oct 2011-BV ANDREEA,2011 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, Lore si eu am patit asta luni.Eram intr-o rochita, fara chiloti, stam pe pat si cand m-am ridicat am vazut ca am udat cearceaful.Si eu m-am speriat dar, am zis ca poate sunt secretii din timpul sarcinii.

M-ati speriat rau Offfff abia astept sa merg maine la doctor.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 35+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Lore, Sei, eu n u va pot spune ca e totul ok, cum as vrea, pentru ca nici nu sunt langa voi nici nu sunt medic. Cu toate astea, bebe e greu, apasa pe toate alea, secretiile sunt absolut firesti mai ales acum. E normal sa fie abundente. Lichidul cand incepe sa curga, curge. Dar daca e verde miroase urat rau ( ca e verde de la scaun si infectia eferenta eventual) nu are doar un miros usurel.
Daca asta va linisteste sunati la medic, dar nu panicati, chiar NU CRED ca e lichidul ce spuneti voi.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei nu intra in panica.
Si eu am aceleasi secretii pe care le descrii. Cand mi s-au rupt membranele la razvan curgea, de prima data am crezut ca fac pipi.
Insa ptr linistea ta poti merge la urgente
Curaj.
Si de-o fi sa nasti............copilul e la termen si veti fi bine amandoi.

36+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

eu am mai avut joia trecuta asa un atac de panica de umblam precum o curca nebuna prin casa.
cred ca ma voi linisti si acum ca si atunci si voi astepta rezultatele de la lama.
ZEEEEEN !!! :)

secretiile mele nu miroase deloc urat , cum zicea si seidana cand fac pipi de ex se emana un f usor miros asemanator cu cel al lichidului seminal. urocultura mi-e buna ... gata ma linistesc :D cand oi naste oare cum o sa fac daca intru in asa panica de la niste secretii ? :))))

Lori 37+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

hai ca m-am mai linistit... daca cumva nu ma lasa durerea asta si secretiile continua, dimineata merg la spital .. desi luni imi vine doctorul...
si am o stare de deprimare, dar nu deprimare sufleteasca ci pe un fond de epuizare si oboseala cronica... dupa ce zilele trecute mutam mobila in casa...

Ionela.. multumesc din suflet...

Camady
.. sa ne tii la curent despre Razvi.., nu imi e frica de nastere sa stii, ci de complicatii

Lore.. hai sa fim optimiste si sa gandim ca totul e bine

hai ca vad ca incep sa imi revina si mie contractiile ( macar 2-3 pe zi) , dupa ce au fost in vacanta o sapt...

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu nici nu mai stiu cum miroase sperma

eu nu mai sunt in butoi ca-s prea ocupata cu diverse chestii.
se bate lumea pe aici sa ma scoata in oras :D
ma ocup si de proiecte online.
chiar, daca vreti sa participati la un www.verze.ro/Concurs-foto.html" target="_blank">concurs foto, va astept.

eu am acum burta in colturi.
nush cum sta asta mica




32+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Razvan a dormit o ora si doar ce m-a sunat ...........era mai vioi.Insa nu ma imbat cu apa rece. A zis mama c-o sa-i dea sa manance niste supa cu putina carnita. Daca va incepe sa vomite iar i-am zis mamei sa cheme salvarea.
Iti dai seama ca stau ca pe ghimpi..............am si tras o portie zdravana de plans.

36+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Razvan a dormit o ora si doar ce m-a sunat ...........era mai vioi.Insa nu ma imbat cu apa rece. A zis mama c-o sa-i dea sa manance niste supa cu putina carnita. Daca va incepe sa vomite iar i-am zis mamei sa cheme salvarea.
Iti dai seama ca stau ca pe ghimpi..............am si tras o portie zdravana de plans.

36+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby



nu are voie sa manance decat covrigi in situatia de fata.. eu am fost internata cu Andy in spital .. patise exact la fel.. mi-a zis clar sa nu-i dau decat covrigi si branza dulce.. atat si apa cat mai multa...o zi doua.. apoi pot incepe sa-i dau supa... multa sanatate!

35+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu-24 spune:

fetelor va invit la o portie de nitela pe paine:D

34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu-24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu-24

fetelor va invit la o portie de nitela pe paine:D

34+ cu



am vrut sa scriu nutela

34+ cu

Mergi la inceput