Strugurasi Sept-Oct 2011-BV ANDREEA,2011 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

eu mor cu inima. secretiile mele sunt precum ce sufli in batista cand esti racit si sunt un pic colorate spre verde . i-am zis asta doctoritei si mi-a luat lama pt ca ea nu a vazut nimic pe masa de consultatie. Doamne sunt terorizata! a zis ca daca era lichid nu se mai oprea din curs iar eu am secretii nu f abundente cat sa ud pana la saltea, si am avut zile cand nu am avut deloc. infectie zice ca nu are cum sa fie ca nu e rosu, nu ma mananca, nu miroase etc. ce ma faaaac?????

Lori 37+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

a venit primul struguras? felicitari mamico, bine ai venit pui mic! sa fiti sanatoase si fericite!



mami de strengarel dulce Rares Mihai si surpriza 31+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Eu am 2 tipuri de secretii.. unele ca apa adik f lichide , unele asa galbui verzui mai consistente.. insa de ma ridik brusc deocamdata nu curge nimik... ma stresez....
Mai mult de cateva zile cica merg de 2 ori la baie pe zi.. eu care in urma cu 2-3 sapt eram cu supozitoarele dupa mine

Ma suna si a meu sa imi zica ca o luat amenda .... si puncte

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Eu am 2 tipuri de secretii.. unele ca apa adik f lichide , unele asa galbui verzui mai consistente.. insa de ma ridik brusc deocamdata nu curge nimik... ma stresez....

Ma suna si a meu sa imi zica ca o luat amenda .... si puncte

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


exact asa am si eu sei ... parca explic eu insumi.
ce e de facut?! serios eu intru in panica mai ales de cand a zis ionela cu meconiu care da culoarea verde..........

Lori 37+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

ionela ajutor!!!

cel mai urat e ca nu imi vine sa o sun pe doctorita!! imi e rusine si stiu ca va zice ca sa asteptam rezultatul de la lama care vine maine...

Lori 37+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MAi fetelor .. de cand am scris mesajul trecut(12 min) ca nu curge nimik.. pun mana si acum sunt uda .. protej slipu nu stiu cum e il dau jos si astept 10 min, de se umezesate ma imbrac si merg la spital..

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lore dr meu e in concediu deci nici nu am unde suna...

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

seidana, nu cred ca e lichid.. si eu am o secretie mai abundenta, care de ceva timp a inceput sa miroase... analizele sunt ok, deci n-am nimik... la prima sarcina am avut exact la fel si am nascut la 41 de saptamani, iar membranele mi le-au rupt la spital cand aveam deja dilatatie 6 sau 7... stai cat mai relaxata si daca ai contractii durerose si neregulate, ia nospa.. se da si in timpul travaliului.. deci rau nu-ti face :) .. multa sanatate!

35+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Lore dr meu e in concediu deci nici nu am unde suna...

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


uf te inteleg perfect as vrea sa stiu si eu ce e cu secretiile astea. si eu am umezit la fel de vreo 3 ori chilotii asa. joia trecuta prima data si am fost de urgenta la spital mi-a zis doctorita ca membranele nu sunt rupte, ca nu e lichid si ca sunt resturi de dop gelatinos ... la mine secretiile astea in majoritatea timpului nu pateaza chilotul dar se iau pe hartia igienica mai ales dimineata si seara. au fost si galbui acum sunt mai mult verzui si s-au mai diminat cantitativ , ieri nu am avut deloc...

cele care au udat chilotii erau incolore si doar un pic amestecate cu ceva galbui .....

Lori 37+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

la Rares si mie mi s-au rupt membranele si a curs serios. lichidul este mult mai apos decat secretia, si curge incontrolabil ca si cum ai face pipi. secretii abundente am avut si eu in ambele sarcini desi analizele sunt toate bune dar cand se rupe apa e cu totul altceva. sei si lore, eu zic sa mergeti la spital chiar daca nu-i nimic, daca va zice un doftor ca e totul in regula o sa fiti mult mai linistite.

si eu am fost ca si ionela destul de repede la spital dupa ce s-a rupt apa desi n-aveam nicio contractie. daca se mai intampla acum, fac exact cum a zis si ea, m-am dus sa casc ochii in tavan ore in sir degeaba! eu am stat 4 ore fara contractii in spital, dupa care au inceput sa imi administreze diverse, in principal oxitocina si au declansat un travaliu total aiurea. partea buna e ca am nascut relativ repede, de la prima perfuzie pana am tinut puiul in brate au trecut doar 4 ore.

andreea, acum am citit din urma si am vazut prin ce ai trecut! ma bucur mult ca sunteti sanatoase! ce de dobitoci in spitalele astea

baby drink am luat si eu dar am baut eu primul plic si l-am aruncat. am incercat tot felul de medicamente pentru colici si n-a mers nimic. de data asta mi-am luat pentru colici un wrap

cu alaptatul, au dreptate fetele, tine mutl de creieras, informare si astuparea urechilor in preajma binevoitorilor. tineti minte ca procentul mamelor care intradevar nu au lapte este infim si ca alaptatul nu e floare la ureche pentru toata lumea dar merita toate eforturile!

mami de strengarel dulce Rares Mihai si surpriza 31+
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma...

Mergi la inceput