Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, distractie placuta. Chiar aseara ma gandeam la tine ca nu ai mai dat nici un semn. stiam ca in wk esti mereu plecata dar l ainceput de sptamana apareai mereu.

strumph, inca nu am plecat la plimbare ca nu stiu cum e cu vremea..ba ploua, ba sta..si tot asa. E receeeee 20 de grade la geamul meu. Ce bine ca nu am atabilit intalnire azi cu fetele ca inghetam prin parc . Fata afost agitata toata noaptea si azi dimineata s-a trezit devreme..adik la 9 si am cam fost la foc continuu...schimba fata, imbraca fata, spala baiatul, imbraca bqaiatul, fa manacare la baiat, hraneste baiatul, fa manacare la fata, haraneste fata, intre timp am muscat dint-un cascaval si am pus cafeluta la facut. Dupa ce am facut cap nou fata se mataia de somn, am pus-o la san, a papat putin si a adormit.....abia acum imi termin si eu cafeaua linistita..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

raducu de persi, ce grasan, si ce frumos, si ce pletos

simo, cred ca Jhonson ala era expirat...si eu am primit un ulei pe care l-am folosit mai tarziu si s-a iritat pe piele. Si inca ceva legat de creme, aveti grika la cremele pt plaja ca din momentul cand o folositi are termen doar un an. Chit ca dati copilul doar de trei ori pe vara s ao aruncati si anul care vine luati alta. Eu am patit-o la Cristi anul trecut, am zis ca pana ii iau crema d ela farmacie, sa-i dau in ziua respectiva cu crema de anul trecut si combinatia crema, transpiratie si praf....s-a umplut de broboane, nu se vedeau rosii dar cand puneai mana era plin, pe pept si pe spate...
A venit mami tau acasa?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina06, Luca se face din ce in ce mai frumos , si este asa ranjit, iar poza de la 4 luni este superba. Asa ochisori si nasuc si gurita frumoaa si obrajori

ioanna, cate gradsunt pe la voi?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Catank, hai ca iti dau eu un pup sa iti treaca supararea a trecut, gata...de acum stii sa asculti mai mult si mai bine de sfatul medicilor, chit ca nu prea vrei, desi ai ascultat cand a fost de pus zahar in ceai ori de pe forum ca noi tot batem shaua ... stii tu, cine are a pricepe , cine nu, trage ponoasele

Ioana si noi tot la domiciliu ca spusesi mai devreme ca vremea asta e numa buna de bagata nasu tot sub plapuma iaca a inceput sa ploua mocaneste ca m-am uitat pe geam sa vad care e starea vremii da numa bine mai stau si eu pe acasa sa nu mai ies la tocat banii pe la shopping si sa fac si eu niste sarmale ca am o pofta de cateva zile si numa nu am apucat ca mereu am fost pe afara toata dupa amiaza o sa le fac mai dietetice, numai carne de vita si foarte putin ulei si orez , dar mi-e o poftaaaaa....uhm... cu niste usturoi or sa mearga ca unse pe gat daca le mai fierb si la cuptorrrr....

Madutza, numa la 9 s-a trezit Cata? si a mea cred ca se trezea mai tarziu azi daca nu o trezeam noi in special tacsu ca dupa mine ma puneam inapoi in pat sa mai dorm vreo 2 ore macar si/sau pana se trezea fata Am uitat sa iti spun ieri ca am fost in mothercare si m-am uitat la pantofiori ca ma gandeam ca poate nu am vazut eu bine data trecuta si ti-am spus prostii pentru ca tu ai spus ca nu ai vazut in ro, dar nu, vazusem bine, sunt pantofiori, nu foarte multe modele dar dragute... voiam ss iti fac poze sa iti arat dar ce folos daca voi acolo nu aveti ca sa poti merge sa ii cumperi

Se vede ca e urat afara, numa eu am umplut un capitol de dimineata Sa ma duc eu sa oparesc frunzele de varza acum cat doarme piscoata ca acusi se trezeste si vrea papa



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
am intrat sa va servesc cu de toate.....fac cinste mareee pentru voi ca-mi sunteti tare dragi. mi-ar fi placut de-adevaratelea sa fac



fetelor va multmuesc mult pentru urari.
azi nu prea o sa intru ca fac pregatiri. merg sa termin de dat cu mopul pe jos, mai tarziu pun fripturica la cuptor, prajitura mi-a facut mama, un tiramisu mare la tava foarte bun si sa fac si salata de fructe.

toate mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

si sa urez si eu bebeilor dulci
La multi ani! pentru andrada de millie, alexandru de anda, natalia de ama si dorothea de copiloi!!
sa cresteti mari bebei dulci si fiti cuminti si sanatosi.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am uitat sa va spun ca piscoatei i-au reaparut bubitele alea de la ciperca pe care am tratat-o cu unguent cu hidrocortizon ieri am vazut ca se scaprina de numa pe piept pe unde a avut buba cea mai mare ca marime si cand ma uit, iar se facuse rosu am dat-o aseara iar cu crema si azi dimi, am sa o dau acum de data asta cate zile trebuie, data trecuta am dat-o 10 zile si parea ca ii trecuse, dar cand colo, pielea era fina si refacuta, dar uite ca nu era 100% vindecat.. am incveput sa o dau cu crema iar dar asa de capul meu, oare fac bine? ar trebui sa sun la medic sau sa ma duc sa o vada , ca poate e altceva si nu ce a spus doctorul prima data ? oare de ce i-au aprut iar in aceleasi locuri ? in unele locuri nu a reaparut dar ala de pe piept, la cot pe o manuta si la laba piciorului la un piciorus, dar a mai avut si in alte 2-3 locuri, acolo s-a vindecat nu se mai vede, dar i-a apurut intr-un nou loc, si la cealalta manuta la cot... e mica pata si rosiatica, am dat-o si pe aia, am luat-o aseara dupa baita la puricat sa vad unde ii mai apare mama lui de motan, imi vine sa il fac bucati nu alta de ce trebuie sa sufere piscoata din cauza lui si sa o dau cu o crema cu un steroid?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!!!
nu puteam sa ratez felia de tort data de Roxy....vedeti cum imi miroase de ceva party hop si eu

Roxy, multi ani fericiti alaturi de micutza ta printesa si de sot si de ce nu si de un alt !!!!!
sa ai parte de tot ce-i mai bun in viatza!!!

sa stiti ca sunt cu cititul la zi...da uite ca nu apuc sa va scriu cate o vorba doo la fiecare...tot pe graba sunt..insa mi-am dat seama si de ce nu pot ....pai cum reusesc sa citesc se iveste ceva si hop ba sotul ba stefy se pun pe scaun si imi iau locul la calculici...sper sa imi revin cand pleaca ea la scoala...
Catank imi pare rau ca ai tras.o asa cu Ioana...dar esti sigura ca-i de la pepene..nu cumva e de la ceva din gradina....zic si eu....vre-un puf ,un praf etc
si in cartea lui capraru scrie ca nu se da pepene....si nici prune si mai era un fruct...prunele ca sunt ff laxative

azi am cantarit bubulina..are 6170g...sunt multumita de ea....si ceea ce ma fericeste cel mai mult este faptul ca deschide guritza cand ii dau papa...
azi am trecut de la terciul de cereale pe care i l-am dat pana acum ,la mar ras cu cereale...a mancat un mar intreg cu 3 cupe de cereale diulate cu 50ml de suc de morcov
cei drept azi nu a mai inghitit ca haplea..era cam nedumerita de gust ,da tot il accepta
ma gandeam sa-i bag si legume la pranz,caci decateva zile masa de la 14 consta in 70-80ml de lp...nu treage mai mult ...apoi se mai joaca putin si doarme pana la 17-17.30...nu ar da semne ca ii e foamne insa clar vrea altceva la pranz daca lp nu-l mai vrea...zic si eu

eu sunt tot pe graba cand stau la calculator..acum caut scaun de masa si retete de papa
am vazut ca si voi ati vb de scaune si chiar v-ati luat...yasmi...insa eu parca nu as vrea sa dau 500lei pe el...
pendulez intre un bertoni si un pepe desing...bertoni il stiu..e solid si bun...dar la pepe desing au imprimeuri la huse mai misto,caci ca model sunt asemanatoare...dealtfel toate s cam la fel..cred ca platim doar brandul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 si persi ce dolofanei am vazut eu acolo. sunt grasulini puiutii si dulci

strumphitza mai bine mai mergi cu ea inca o data la doctor sa se uite iar. vorba ta, poate o fi altceva? saracuta de ea, daca este din cauza pisicii mai bine-i dai foc, asta merita. nu ar trebui sa mai calce in casa.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea hai ca ti-am pus deoparte o felie de tort, cum sa nu. iti dau si la pachet daca vrei
asa este, nici pruna nu este buna. nu stiu de ce noi ne aventuram asa. sa dam aia, sa dam aia....si eu am dat pruna dar asa sa guste putin pe limbuta, ca se uita la noi....
bine, viss are dreptate, cum sa-i fie pofta daca nici nu stie ce gust are. n-ar trebui sa dam.
parca nu este timp pentru toate. toate la timpul lor.
ma bucur ca esti multumita de cum papa Anna.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput