LMA Raducu si Berti- Delfinasi in sarbatoare (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Pana la urma am iesit afara....nu mai are temperatura insa nu mananca.
A mancat bine fructele de dimineata, la amiaza 2 lingurite din mancare, la 18 2 lingurite de iaurt.....mananca doar pufuleti, acum i-am dat si vad ca baloteaza.
Vreau sa ii fac orez cu lapte, sper sa il manance.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


Ramona de cand e asa? de duminica sau a mancat intre timp si azi iar a inceput sa nu manance?

e groaznic...
eu asa ma bucur ca Matei vad ca incepe sa pape bine azi la ora 18 a papat 200 gr piure de mar copt cu biscuiti


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Oana, de ieri e asa, mananca bine fructele dimineata si apoi nu prea mai papa.

Oana, Paula, a intrebat Dany daca ramane valabil ce a vorbit cu Cosmin si Marius.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Pana la urma am iesit afara....nu mai are temperatura insa nu mananca.
A mancat bine fructele de dimineata, la amiaza 2 lingurite din mancare, la 18 2 lingurite de iaurt.....mananca doar pufuleti, acum i-am dat si vad ca baloteaza.
Vreau sa ii fac orez cu lapte, sper sa il manance.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


Ramona poate ar trebui sa ii vada un doctor gatul...Tudor saptamana trecuta la fel a facut...Manca doar dimineata in rest..2-3 lingurite la pranz si seara mai nimic...Apoi dupa 2-3 zile a inceput sa aiba temperatura .......Avea pungi de puroi in gat....Abea acum a inceput sa manance din nou bine...dar dupa 1 aproape o saptamana in care nu a vrut mai nimic
Iar puroiul din gat era atat de urat si mult ca a trebui sa ii dau 3 zile de antibiotic (sumamet forte) claritine si sirop de tuse

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

no intru si eu la spartu targului... ca stau prost cu timpul... dar nu e nimic nou...

sanatate puilor cu problemute...sa va treaba febra, durerea si varsaturile...

cristina, vazut pozici de la mare...esti o mamica sexy, tanara si frumaosa, cu doi pui scumpi...

adriana, mami,pt dureri de cap doar Paracetamol poti, din cate stiu..sanatate...

LA MULTI ANISORI SANATOSI SI PLINI DE NOROC ANASTASIA!!!

o intrebare: am observat ca Filip are niste ganglioni asa, mai sus de ceafa cumva...medicul care l-a vazut zilele trecute, cand am avut febra si apoi petele alea, m-a intrebat daca ii are asa, dintotdeauna...n-am stiut ce sa-i raspund...nu sunt mari, si doar daca pipai atent se simt...oare de la ce-or fi???

azi am cumparat si cadoul pt tati, duminica il sarbatorim...m-am scapat de un stres...trebuie sa ma apuc sa cumpar din lista pt concediu una, alta...nu mai am rabdare...

am ajuns si eu sub 55 kg!!! mai am vreo 2 de dat jos ca sa fiu ca inainte de nasterea lui Eric....

va tzuc!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

am ajuns si eu sub 55 kg!!! mai am vreo 2 de dat jos ca sa fiu ca inainte de nasterea lui Eric....

va tzuc!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...



wow..FELICITARI!!!!!!

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, slabanoagoooo! is invidioasa! Io nu mai dau jos nici un gram. Bine, acum is cu paharul de bere langa mine, deci nu prea am cum sa slabesc.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Andreea, si lui Raul i se mai umfla ganglionii aia acolo, dar pediatra intotdeauna mi-a zis ca daca e sau a fost racit copilul, e normal. Sau daca are rosu in gat, etc. Eu nu m-am stresat pt ganglionii aia. Ce slaba esti!!! Ia pune mana si mananca

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

buna seara fetelor !!!
apuc sa intru tot pe sarite... nu reusesc sa tin pasul cu voi !!!
vad ca nu ne-ati trecut nici in listuta cu sarbatoriti..

intru sa receuperez ce pot..pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas
Oana, Paula, a intrebat Dany daca ramane valabil ce a vorbit cu Cosmin si Marius.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


l-am intrebat si mi-a zis sa ii spui ca a vorbit serios si vine cu prima ocazie...acum stam prost cu timpul sa ne mutam o data si ...putem participa si la alte evenimente "sociale"


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am pierdut mesajul asa ca scriu pe scurt..

ANdrei e racit , cand am venit de la munca l-am gasit cu putina febra, i-am dat nurofen si a scazut si nici nu a mai facut . incercam sa ne tratam doar cu imunorezistan, sa vedem daca merge.

urasc vaccinul asta care scade imunitatea la copii

Andreea ce tare esti, cum ai slabit?

eu m-am ingrasat, am ajuns la 54 kg nu ar fi asta problema, dar am burta cat China , zici ca sunt in luna 5 de sarcina dar si mananc frate

in seara asta am facut salata de vinete si acum jumate de ora m-am indopat cu pepene

fetelor, cum scap de burta? exista ceva masaj, sau doar dieta / abdomene?

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput