Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Multumesc de pareri! O sa ma gandesc mai serios la David, la urma urmei e singurul care e cat de cat de comun acord in familie

Nina felicitari pentru bebelina! Sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa! Nici la noi nu a stat bb frumos la poza , cel mai bine i'am vazut manuntele, le tot agita parca de facea cu mana, , am avut timp sa numar degetelele pe indelete!

Uff am avut la treaba azi la servici de mi'a iesit pe nasss si numai chestii d'astea spinoase de stai vreo ora pana incropesti vrun mail....si pana in octombrie mai e mult timp...

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Daca e sa ma iau dupa instinctele Silviei, da, sunt pe maini bune. Nu stiu daca ai citit de la inceput odiseea noastra ca ni te-ai alaturat mai tarziu. Eu Silviei i-am spus f tarziu despre sarcina, cand am avut certitudinea de la amnio de sex, ca bb e bine etc. Tocmai pt. ca nu vroiam sa o dezorientez si mai tare cu fratiorii, surioarele astea care sunt si nu-s pana la urma. Ei, ea mereu, in fiecare seara, la rugaciunea de seara sau in ritualul nostru de culcare, cand vorbeam de una-alta de peste zi, spunea ca o sa aiba o surioara. O data, de doua ori, avea insa o siguranta ceva de speriat. Si tot ea a ales numele ... il auzise pe la noi, in lista de nume de la Gabriele, daca ar fi fost fetita. La G. nu era asa ... sa zicem ca a constientizat mai mult de fratior mai spre sfarsitul sarcinii, cand burta era mai mare, dar nu era asa "mamoasa" cu burtica. Acum, din orice, fara legatura, pupa burtica, imi vorbeste de Elisa, isi face planuri etc. Seara ii canta un cantecel pe care i-l cantam eu ei cand era mica, de nani . E atat de scumpa!!

Asa e cred si in cazul tau ... tind sa cred ca au niste instincte mult mai accentuate decat noi, adultii ... va doresc si voua numai bine, tot ceea ce ne dorim pt. noi .

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 25s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

carola - si tu esti una dintre burticile cu scenarita accentuata. Si ai toate motivele. Ce sa spun, ceea ce i-am spus simonei, iti doresc tot ceea ce ne dorim noua. La sfaturi is buna , mai greu cu practica, ooffff!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 25s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Petro am citit celalalt subiect al tau. Despre dat de stire ce sa zic...daca eu am asteptat 12 saptamani sa anunt familia...ce sa mai zic despre tine? Si D-zeu a tinut cu mine si nu mi-a fost rau sau alt simptom (numa tzatzele s-au umflat, dar nu ma plang ). Dar Matei atat de mult si-a dorit un frate/o sora, un copil cu care sa se joace!!! Mereu intreaba copiii din parc daca vin la el acasa si cine e fratele cui, si fratele lui cine e? Plangeam de ma umflam noaptea cand il auzeam, dupa ce am pierdut sarcina. Dar refuz sa ma gandesc la toate astea. Ma concentrez pe copilul meu frumos si destept si sa ii fac un frate pe masura

mami de Hisham Matei 28 iulie 2007 si18+ cu Yusuf Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo78
Dar Matei atat de mult si-a dorit un frate/o sora, un copil cu care sa se joace!!! Mereu intreaba copiii din parc daca vin la el acasa si cine e fratele cui, si fratele lui cine e? Plangeam de ma umflam noaptea cand il auzeam, dupa ce am pierdut sarcina. Dar refuz sa ma gandesc la toate astea. Ma concentrez pe copilul meu frumos si destept si sa ii fac un frate pe masura


Cat de dulce Matei!! Asa sa fie, sa te auda D-zeu!!


******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 25s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut fetelor

Bramburico, ce frumos povestesti de fetita ta care e mamoasa cu burtica

felicitri celor ce si'au vazut puii la eco, sarcini usoare mai departe!

In rest vaz ca ne'a pocnit pe toate frica de ceva. Nici pe mine nu m'a ocolit si ca sa puna capac mi'am luat si rezultatul la urocultura si am nustu ce streptococ de grup b hemolitic care e cica cel mai agresiv dintre toti. O sa incerc un tratament homeopat ca am inteles ca cel cu antibiotic oricum nu prea are efect si e cam devreme sa fac antibiotic, analiza oricum o repet si mai incolo, spre nastere cind oricum va trebui sa il iau. Deci tristete pe toate planurile, noroc de Soficu, vesel si simpatic si care binedispune numa prin prezenta! Daca aveti vreun sfat ceva e binevenit, eu n'am avut la sarcina cu Sofia problema asta, am dobindit'o dupa ce am nascut din maternitate asa ca nu prea stiu de unde s'o apuc.

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ooka daca nasti prin cezariana nu prea exisat pericol pt strep b.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

CORINA eu am luat in calcul doar 52 zile de concediu post-natal, ceea ce inseamna ca imi ramin 74 zile de concediu prenatal, la care se adauga zilele de concediu de odihna in nr de 17 si asta ma duce ca as putea sa intru in concediu de la 1 septembrie, la care se adauga 10 zile de oncediu medical si imi rezulta ca pe 19 ar fi ultima zi de lucru.

Temeri cred ca are fiecare, la mine sunt cominate cu frustrari ca nu mai pot functiona in parametrii optimi.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Ooka daca nasti prin cezariana nu prea exisat pericol pt strep b.



Tiny baby gator

Baby gator

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.


nici daca nasti normal si ai medic priceput... Ooka, eu l-am avut, am nascut normal, si nimeni nu a avut de suferit, am mai povestit... dar eu zic sa faci o secretie si din col totusi, sa vezi daca e localizat acolo... tratamentul il faci cu vreo luna inainte, daca se confirma.. eu l-am facut de 2 ori si nu am scapat de el, si nu s-a intamplat nimic cu Matei... nu te speria..

neatza! cafea, cineva?..


Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Neatza fetele!

Mada si mie imi place David!

Aaa, si-a exprimat si Miruna preferinta la numele surioarei...Vrea s-o cheme "pisicutz verde" Deocamdata nici noi nu am gasit ceva mai bun...ce-ar fi daca...

Vad ca vorbiti de frici si temeri, Brambu, Simo, Carola, miere si celelalte fete, va doresc sa le spulberati, sa fiti opimiste si sa aveti un "happy end" in noiembrie-decembrie!

Ale mele frici se leaga de chestii organice. Nu sunt in apele mele, ca de vreo saptamana ma chinuie o tuse ingrozitoare, cu accese destul de urate (mai ca am crezut ca nasc o data ) la care se adauga si o incontinenta...rezultatul e demoralizator de-a dreptul...ma intreb ce-o sa se intample cu mine dupa nastere, is prea tanara sa am probleme de varsta a 3-a!

Pica ce fain ca intri in concediu asa repede! Simpatic Seb cu carnatii! La Miruna "papa bun" inseamna paine cu unt, sunca si castraveti! Asta vrea sa-i aduca Mosu'!

Fug la trebi, ca is tare aglomerata zilele astea...


Dia, mami de soferita in devenire Miruna (15.07.2008)
23+ cu bb2

Mergi la inceput