Strugurasi Sept-Oct 2011-HAYAT JADE SANATATE (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui caty2585

Seidana Este posibil draguta mea sa nasti pe 8/08...si mie mi-ar place
Cat despre vise...hmm...nici nu vreau sa ma gandesc,ca in putinul timp pe care il dorm noaptea mai visez si urat...dar sa speram ca nu mai avem multe nopti de visat urat si in curand o sa facem de garda langa patutul bebeluselor noastreasta in masura bunului simt zic
Am inteles ca tu ai pierdut dopul...si eu cred ca l-am pierdut,numai ca nu a fost cu firisoare de sange dar am avut si eu ceva gelatinos acum cateva zile...

Mikka lasa ca trece timpul si acus scoatem motatele si pentru tine si celelalte fete

Hai Seidana

Hai Eu/Loriana

Trebuie sa recunosc ca am avut ceva contractii dureroase azi...asa ca...Doamne Ajuta

Fericita 38+ cuLoriana-Maria

AMR 2 sapt max



caty nu stiu daca am pierdut sau nu dopul.. insa secretii gelatinoase si tari am avut fara sange. , lore a pirdut dopul cu firisoare de sange..
Pt mine nu e cazul de motzate, imi doresc sa nasc dar nu simt/ cred ca e cat de curand .. tu cum ai constatat ca ai pierdut dopul?

Andra , ce a fost nu conte , bine ca sunteti bine si de acu te asteptam mai des

Lali.. maine o sa o sun pe HAYAT , am vb joi 2 h incat am cam ramas fara minute si eu si ea, insa am promis ca o sun maine..
daca te rog modifici kg la fetele care au declarat la final de cap trecut ? multu pt capitol nou

Camady saculeti subtiri am vazut la kiabi si cred ca la cora sau carrefour
tampoane la farmacie a gasit si nati...

Marina , si eu zic sa mai astepti putin cu cosrumasele , ca de abia se golesc mafazinele de marfa de vara, iar ce mai gasesti acum sa nu fie midele "expirate " si apoi sa iti para rau,,
ai de gand sa ii imbraci la fel?

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

caty cum resomti contractiile dureroase?
intariri de burtica pe fondul durerilor menstruale?

eu am avut de toate insa de 2 zile toate s-au evaporat.. azi abia o contractie amarata

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Eu fac clatite Cine pofteste?

Contractiile dureroase: burtica se face pietroi si nu doare pielea de pe ea sau oasele bazinului din cauza uteru;lui incomod ci apar dureri specifice. unele femei le descriu ca fiind asemnatoare celor menstruale, altele le numesc crampe.... le simtim oarecum diferit fiecare dintre noi


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Buna seara ,
aici insomniaca..

declar tot 14kg la 33s.

mi am luat cantar sa vad cat balenozaur ma fac.

va pup! Ma bag la somn poate,poate...

Oana 32+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

De 2 zile tot simt niste batai in jurul buricului ,din 2 in 2 secunde ,timp de maxim 2 minute .
Mi-a spus aici cineva (scuze nu mai tin minte cine) ca fatul sughite !!!

E posibil ????


Azi mi s-a intamplat deja de 2 ori ,e cam des !


Haideti cu vesti bune la capitolul asta ,nu vreau sa ne prinda cap 100 fara bebe pe aici

31+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

caty cum resomti contractiile dureroase?
intariri de burtica pe fondul durerilor menstruale?

eu am avut de toate insa de 2 zile toate s-au evaporat.. azi abia o contractie amarata

37+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Contractiile le simt ca pe niste dureri de menstruatie,uterul se contracta(se strange asa)si ma doare si spatele...Ma trec toate apele cand am cate una(transpir instantaneu) Dar nu e chiar asa de rauDepinde cat de rezistenta esti la durere banuiesc...Eu vreau sa nasc in apa(cred ca am mai spus)si,evident,fara epidurala sau alte injectii(ca sa le spun asa)..Cat se poate de natural vreau sa incerc...Dar daca nu o sa mai suport,asta este...cer calmante....

Iar despre dop...upsscuze am incurcat borcaneleUite o sa ma scuzi
Asa...eu tind sa cred ca am pierdut dopul pentru ca am avut si eu vreo 2 zile la rand o "scurgere" gelatinoasa...Nu sunt sigura,dar sper ca l-am pierdut

fetele

Fericita 38+ cuLoriana-Maria

AMR 2 sapt max

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Struguraselor, eu nu am mai reusit sa intru saptamana asta si m-am emotionat toata cand am citit cat de aproape sunt Seidana si Caty de marea intalnire!

Multa multa sanatate, Jade si Hayat!

Lori, sa fie cum e mai bine pentru bb si cum vrei tu - adica sa nasti repede si usor sau sa mai stea bb la caldurica

Alayna, multa sanatate, imi pare rau de sperietura prin care trebuie sa treci si sper sa te linisteasca doctorita de familie ca, stiind din timp si luand masurile de precautie necesare, sa se poata tine totul sub control.

Cu sughitul, eu l-am simtit pe bebe sughitand de vreo doua ori, am inteles ca nu e nimic rau, dimpotriva, ar avea si sughitul in uter un rol, desi nu e f. clar care.

May, imi pare rau ca au revenit greturile in timpul zilei

Pt. listuta eu raportez +4kg la 35 de saptamani.

La ultimul control saptamana asta bebe masura 2,5kg (Zubi, se pare ca bebeii nostri sunt de-un leat ) doctorul a estimat cam 3,3kg la nastere.

Iar legat de mutatia mea de MTHFR, stiu ca m-au mai intrebat alte strugurase mutante ce recomandari primesc eu de la doc: aspenterul mi-a spus sa-l intrerup la 36 saptamani si 4 zile. Si cica, daca nu nasc pana la 39 de saptamani, se va pune problema sa-mi induca nasterea. Asta a fost o surpriza, nu mai discutasem pana acum. Inteleg ca exista riscul sa imbatraneasca placenta.

Cu tampoanele, eu mi-am luat de la Always, de noapte, cu nivelul cel mai ridicat de absorbtie. Am vazut pe net si tampoane speciale pt. lohii, dar sunt f. scumpe si mi se pare cam vrajeala toata afacerea.

Lai 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annare spune:

buna fetelor...stiu k nu am mai intrat de mult...dar am avut cateva probleme de familie..putin mai grave,despre care nu vreau sa mai vorbesc....sper sa ma intelegeti
si sper k am trecut peste aceste probleme cu bine..
ce pot sa va spun despre mine este ca declar si eu 15 kg luate la 32 sapt..cam grasa..dar asta e.....bebelina mea sper ca este bine....abia pe 16 mergem la eco..
va pup cu drag pe toate

cu ajutorul lui Dumnezeu sunt 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Si eu insomniaca declarata, mai ales in ultima vreme..Ma culc tarziu si ma trezesc destul de devreme, parca nu mai am somn deloc..
Contractii dureroase nu prea am, decat cateva zile pe luna.In schimb ma omoara contractiile nedureroase, ma sufoca de innebunesc, si imi distrug vezica.
Declar si eu 14 kg la 30 saptamani..

31+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata burtici,


cine imi zice si mie cu ce scot niste pete de mucegai? Any idea?!

Alayn, fiica mea sughite si de cateva ori pe zi si chiarsi noaptea minute in sir.stiu ca e f normal.

Oana 33+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput