Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am facut niste ciocolata de casa, m-au asistat Catalina si Cristi...am atasat niste poze

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


deliciosi.....amandoi!! si ciocolata yamiiiiiii vreau si eu!!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bravo strumf pt kg in minus!! bravo!! vezi ca doar vointa trebuie??

wow.....cand va aud de post ma eu nu am tinut in viata mea un post




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

bravo strumf pt kg in minus!! bravo!! vezi ca doar vointa trebuie??

wow.....cand va aud de post ma eu nu am tinut in viata mea un post




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



lasa ca am tinut eu, dar nu am mai ajuns sa ma spovedesc si sa ma impartasesc de fff mult timp....

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Simo iti dai seama ca am mancat , dar asa putin, voi mai manca si maine inca putin nu ma pot abtine. Sotul mi-a spus sa nu mai fac niciodata...ca e prea buna, si oricum am facut cant mai mica decat in reteta. Ce zici ne vedem saptamana viitoare? pe miercuri sau joi?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Nici pana azi nu am apucat sa mai vad poze noi..dintisorul lui Lucas de BB_Yasmi...cum sta Catalina de Madutza in fundulet...offf timpul asta...


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



Catalina sta chiar ff bine in fundulet deja o tin cu mine in bucatarie si cate 1 ora. Cristi ii aduce jucarii, se ascunde de ea, ii arata baloane, masini si alte jucarii de la el si eu robotesc pe langa ei.
ciocolata este extrem de usor de facut si rapida. Crema de zahara rs zici? n-am mai mancat de fff mult timp

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mandreeac iar lipseste de ceva timp si a mai disparut si miki. fetelor pe unde sunteti?

deea
, tu ne citesti si nu zici nimic?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

somleac, am trimis regimul.

M-am mai linistit cu diabetul mamei si multumesc multe fetelor pentru explicatii si sustinere Deci baza este regimul alimentar - impreuna cu medicatia. va trebui sa fim cu ochii pe ea si evident sa nu-i facem pofta.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
si acum ca Petru a adormit, sa ma mai laud si eu cu el, ce minuni mai face zi de zi : se intoarce pe burta toata ziulica, sta pe burtica mare parte din timp, si ridica mult capul, intinde cate o manuta sa atinga jucarii sau sa traga de ce poate; se taraste si in fata si uneori si in spate (chiar vroiam sa intreb care e diferenta dintre acest tarat si mersul de-a busilea care stiu ca vine mai tarziu); pivoteaza si-l gasesti in 2 minute cu capsorul unde erau piciorusele; rade, face brrrr din buzite (e nostim foc ); scoate mult limbuta in ultimele zile, asa ascutita ; doarme singur in camera lui cate 9-9 ore pe noapte, de multe ori pe spate, uneori pe burtica.
Gata lauda, acum sa va admir cu puii vostri.
Strumphi - ce minunata e Sophie, frumoasa si fotogenica, o adevarata printesa! Bravo pentru slabit!!! Ce regim tii? A venit rochia de mireasa?
Lalely, nu te consuma cu nimic, va fi bine, fiecare copil are ritmul lui. Incearca totusi sa-l adormi in camera lui si tine minte ca instalarea unei rutine noi dureaza cateva zile.
Madutza - ce copii dulci ai! la propriu si la figurat. Nu m-am apucat inca de bagaje, dar mi-am facut o lista ca sa nu uit chestii, mi se pare ca ma mut cu toata casa...
Catank - bafta cu teza! Se vede ca ai copil cuminte, iti lasa timp de lucru destul!
Viss, ce-mi plac copiii si povestile tale! Te cred ca n-ai timp defel!
Anda15, chiar daca ti-ar veni ciclul, nu e motiv sa scada lapticul, iar cifrele sunt absolut OK. Nu te da batuta cu alaptatul, incearca sa mergi macar pana la 6 luni! Sanii nu trebuie sa fie asa plini acum, cel mult dimineata; oricum nu de asta se tine cont, ci de cresterea bebelui si de faptul ca are pipi si kk in pampersi, deci primeste ce ii trebuieste ca sa si elimine

Va pup, mai povestim si noi cate ceva, a intrat si sotul in concediu, ce bine - 2 saptamani in 3, ca la inceput!



Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

buna seara fete dragi ,

ma mai primiti?:) uite asa trec zilele si nu am timp nici sa ma spal pe cap :)))dar reusesc pana la urma
o zi nu am avut net, una am avut de facut gemuri cu mama si acum au venit si socrii de la Buc si tre sa stam cu ei,mese, gateala treburi din astea.
revin de luni cu forte proaspete.
nu am reusit sa citesc tot din urma, stiu doar ca ma intreba Strumph cum e cu tati: e f bine :) el e innebunit dupa asta mica si noi ne intelegem si tare bine :) deci e minunat.
maine vom fi plecati pe la manastirile din Bucovina deci nu voi fi prezenta.

Teea e o scumpa, chiuie si tipa si se inneaca de atata vorba , are si ea aproape 6200g si peste o sapt bagam cereale ca facem 4 luni face podul in patut si pe orice plan drept, cateodata si in carut, isi analizeaza manutele si duce la gura toate hainutele.
de vreo sapt doarme de pe la 22 pana la 6 dimineata si e asa binee. ii dau sa pape si se culca din nou pana pe la 8-9. nici nu imi imaginam ca nu o sa se mai trezeasca noaptea sa pape dar uite ca s-a intamplat! mereu am invidiat ( in a good way) bebeii care dormeau toata noaptea!

ma duc sa mai citesc din urma ca imi era dor de voi

va pup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetelor
am ajuns si noi acasa...nicaieri nu-i mai bine ca acasa. nu zic ca nu a fost bine si la tata dar tot mai bine e acasa.
yasmi felicitari pt dintuci. cumnata mea a s-a uitat azi in gura puiului si a zis ca in 2, 3 zile ii iese un dintuc, are gingia alba si umflata este fff agitat si de multe ori se enerveaza si da din cap sa apuce ceva orice sa muste.
madutza felicitari catalinei pt stat in fudic. ciocolata arata delicioasa si cristi nu doar pare ci sigur este
strunfi ai o piscoata minunata. stie sa pozeze ca o adevarata diva. este o poza in care isi tine asa fain rochitica cu varful primelor 2 degete si restul le tine in sus
am ramas cu cateva pagini din acet capitol in urma cu cititul. nu mai stiu daca trebuia sa mai spun ceva cuiva. dar in legatura cu dormitul noaptea al bebelusilor si noi stam nasol la capitolul asta. puiul doarme cu mine in pat si ma tine aproape toata noapte pe post de suzi.in seara asta dupa baitza i-am dat 120 ml de cereale de orez si porumb de la milupa care se prepara cu apa, dupa o ora s-a trezit si i-am dat un pic de tzatzi poate ii era sete si sunt tare curioasa daca o sa se mai trezeasca. stiu ca am zis ca nu o sa il diversific pana la 5 luni dar nu mai fac fata noapte de noapte pe post de suzi. i-am luat vreo 3 feluri de suzi. ziua le mai roade el cat de cat cred ca mai mult isi scarpina gingiile. eu -i-o dau si el o roade putin si o arunca si tot asa dar noaptea nu o vrea sub nici o forma, isi face grata de la ea si doar cu tztzi il potolesc.
in vacanta la tata ne-am jucat cu o verisoara care e mai mare decat el cu 3 luni si cu un verisor care e mai mic decat el cu o luna si o saptamana. sunt atat de amuzanti. fata care e mai mare tregea de cristian se intindea la el sa ii bage degetele in oghi in gura. iar cristian tragea de verisorul mai mic cu o luna il tragea de manutza sa o bage la el in gura a si reusit le-am facut si poza dar astept sa mi le trimita tata ca am facut pozele cu aparatul lui.
bunicu a fost foarte bucuros ca am stat la el si nu stia ce sa mai faca sa ne intre in voie si cum sa ne mai alinte. s-a jucat mult cu puiu mic si tare mai radea la el cand il vedea.

pana sa trimit mesajul s-a mai trezit o data puiul mic si am mai stat o tura pe post de suzi
cam atat despre noi. vape toate


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput