Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Nici eu nu calc nimic, daca sunt pe faza si scot rufele imediat din uscator nu sunt sifonate.
Sotul isi calca camasile si pantalonii singur.



Tiny baby gator

Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoniQQ spune:

Copiez aici mesajul de la coada threadului 50.

Am citit povestea cu Medlife, si vreua sa spun si eu o poveste buna.

Eu am asigurare de sanatate la Polisano, platita de firma. Pana acum au singurele chestii pe care le-am platit au fost doua analize de sange (ceva glicozilat si ceva cu niste herpesi care se faceau odata cu toxo).

Deci chestiile incluse au fost, de la inceputul sarcinii - 2 eco simple (la 6 si 7 sapt pentru a vedea inimioara) si 3 eco speciale (12, 16, 22 saptamani), dublu si triplu test, analize complete de sange la inceputul sarcinii si refacute acum in sapt 24, trei analize de urina ca au iesit aiurea si a trebuit sa fie refacute, analize de secretii, vizite lunare la gineco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Buna fetelor, va salut si eu asa la sfarsit de zi ca altfel nu reusesc.

Recunosc ca citesc zilnic cate putin din ce disutati dar nu mai am puterea sa scriu si eu din cauza serviciului. Am o perioada foarte plina care ma oboseste la maxim, plec dimineata de acasa inainte de 8 si ma intorc dupa ora 6. Ajung acasa franta si direct in pat ca altfel nu pot sa o iau de la capat a doua zi. Noroc cu mama care imi gateste si vine sa mai si calce si cu sotul care face cumparaturi si curatenie ca altfel nu as fi rezistat.

vacanta vreau si eu dar nu se poate, poate in ultima saptamana din august sau inceput de septembrie sa plecam si noi cateva zile.

Altfel suntem bine, bebelina e o mare balerina......face tumbe de zor, ma atentioneaza cand nu ii place ca am stat prea mult pe scaun iar burtica creste vertiginos. Astept rezultatul de la analizele de sange si urina sa vedem daca e totul ok.

Felicitari fetelor care au vesti bune, sa o tinem tot asa.

Sanatate multa celor cu "problemute" si sa se rezolve cat mai repede.

Va pup pe toate si sper sa pot intra mai des.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Brambule, ai PM
Roxana, imi pare rau ca ai probleme cu tensiunea. Sa speram ca e doar ceva trecator, stai in pat si fara efort, da?
Ralu, pai inseamna ca ai baiat mare care nu se teme de intuneric de umbla noaptea . Si Stefan a avut ceva tentative sa vina la noi peste noapte, din fericire nu a durat mult.
Mihaela, ma bucur ca mai treci si pe aici, cu program asa incarcat! Macar o sa fi obisnuita cand vine bebele!


diana20+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MoniQQ

Copiez aici mesajul de la coada threadului 50.

Am citit povestea cu Medlife, si vreua sa spun si eu o poveste buna.

Eu am asigurare de sanatate la Polisano, platita de firma. Pana acum au singurele chestii pe care le-am platit au fost doua analize de sange (ceva glicozilat si ceva cu niste herpesi care se faceau odata cu toxo).

Deci chestiile incluse au fost, de la inceputul sarcinii - 2 eco simple (la 6 si 7 sapt pentru a vedea inimioara) si 3 eco speciale (12, 16, 22 saptamani), dublu si triplu test, analize complete de sange la inceputul sarcinii si refacute acum in sapt 24, trei analize de urina ca au iesit aiurea si a trebuit sa fie refacute, analize de secretii, vizite lunare la gineco.


???? si?... eu nu inteleg nimic, ce legatura are cine cu ce?..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Petro merci sunt tare mandra de el! Poze cu voi unde gasesc?

De tensiune daca va povestesc va ia cu lesin... Eu in mod firesc am tensiunea mica si pulsul mare. Pe sarcina scade si mai rau, iar pulsul o ia la galop de nu poate fi numarat. Ce sa zic, pe la tensiune 7 ajung in perfuzii, pe la tensiune 7 jumate inca ma mai tin (cu greu) pe picioare. Copilul e bine, insa eu ma simt mereu sfarsita, am niste contractii anapoda (se contracta numai parte din uter) momente in care mi se infunda brusc nasul. Tratament, stat la pat cat mai mult, mers in pasul melcului lenes... asa a fost si la Matei. Sper dupa ce trec caldurile sa ma simt mai bine, acum supravietuiesc cu prietenul meu AC-ul

Uscator n-am, dar ma intereseaza subiectul.

Felicitari pentru rezultatele bune si la cat mai multe!

mami de Hisham Matei 28 iulie 2007 si17+ cu Yusuf Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

simo - ai si de ce. Ca orice mamica, de altfel!

Eu n-am poze recente. Cele mai recente sunt puse aici, pe picasa (albumul comun). Cand am poze, anunt ... ca dupa le sterg , nu le las mult la vizionare. Na, fiecare cu piticii ei!

Apropo de calcat ... am facut o tura de "sauna", ca se adunasera cam multe. Mai am maine si sunt la zi. Eu calc tot (aproape), da' e una dintre activitatile casnice pe care le urasc cel mai mult in absolut.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 24s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

carola - asta e numele tau adevarat? Daca da, imi place mult!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 24s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Si chiar daca nu-i, tot imi place , da' nu l-am mai auzit. E neobisnuit, da' frumos!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 24s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

carola - asta e numele tau adevarat? Daca da, imi place mult!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 24s
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!



nop, nu e numele meu real. si mie imi place mult. ma mir ca nu l-ai mai auzit pentru ca eu l-am auzit de la un italian pe a carui fiica o chema asa. Mi l-am ales ca nick cam peste tot din '98.

eu am primit mancare de la mama. va scriu si ce, poate va dau idei. sunt cam grele ptr vara dar saraca nici ea nu avea ideee ce sa mai faca. deci, spanac cu miel, musaca cu vinete si ciorba de curcan.

25+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput