rog idei-gradinite pe traseul balotesti-victoriei

rog idei-gradinite pe traseul balotesti-victoriei | Autor: nemora

Link direct la acest mesaj

Buna,
intrucat ne vom muta la Balotesti, urmand sa facem naveta in Bucuresti, va rog mult sa imi spuneti daca stiti gradinite la care se poate ajunge usor parcurgand DN1, si care sa fie si ok (particulare de preferinta).
Multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Gradiita "universul copiilor" fosta Smartkids. Este in zona Jandarmeriei.

Copila a fost acolo timp de 4 ani; inca se intoarce cu placere. Bebelus va merge si el tot acolo cand va mai creste.

Noi am fost tare multumiti (cred ca cea mai buna dovada este ca pe parcursul clasei 1, copila mea a vrut in fiecare vacanta sa le viziteze pe doamne si pe copii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

multumesc mult de tot! m-am uitat pe site, nu suna rau deloc! o sa trecem pe acolo, vad ca au si o scoala partenera care pare ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

beka- piticut din otopeni. Noi stam undev prin snagov, facem naveta la bucuresti si la aceasta gradi ne-am gandit. am auzit ca e OK dar inca nu am fost sa o vad. am vorbit doar cu o doamna profesoara de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oriadam spune:

Iti recomand cu drag Gradinita Butterfly III - Baneasa. Este in spate la Antena 1. Sau, Butterfly II - Aviatiei, langa Ambasada Chinei. Merita vizitate!

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Daca ai in vedere si Pta Victoriei, gradinita Little Giants este acolo. Am fost si noi 4 ani acolo, e excelenta. Un loc in care, daca ai copilul, stai fara griji.
Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Buna nemora,
Ai gasit ceva convenabil?

Noi stam in Caciulati (putin mai incolo de Balotesti) si am cautat si noi o gradinita pe acelasi traseu.
Deocamdata am ales sa pastram gradinita la care a fost inainte sa ne mutam, Smiley, in zona maternitatii Giulesti. De gradinita suntem multumiti, dar inseamna totusi un ocol prin oras, chiar daca nu foarte mare...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg 42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Buna Diana,
e posibil sa ne orientam spre o gradi care este langa biroul sotului, si anume gradinita lutherana.
oricum cel mai devreme ne mutam in ianuarie; cea mare e acum la montessori (pe care sincera sa fiu n-as schimba-o) - iau in calcul sa ramana acolo daca organizeaza ok transportul, sau daca ne descurcam.
inca prospectez piata, incep sa ma gandesc si la scoala...complicated

Mergi la inceput