Mamici de zmeurici de Iulie-aug 2009(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Gloria, Alexandru, Andrei si Sara, Razvan, Codrin, Maria, Anastasia, Eva, Nikolai! sa cresteti mari si sanatosi puilor!

Deea nu stiu la ce distant e Firenze de bologna. Acum vexi tu ce renteaza Mai bine. Cum e Denis? Ai noutati?
Mada petrecere frumoasa azi. Refacere rapida si fara urme micutei Eva.

Noi suntem la bunici..... Sau Mai bine zis la cumnata, ca tot pe aici stam Mai mult. Mai sta Tata cu copiii in rest noi. Ne lipsesc bunicile..... E. O cauta pe mama peste tot.
Au facut baie in piscina, piticul s-a cam racit ii dau oscillo deocamdata.
la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

Mada,abia pe 19 plec,pe 19 seara imi voi strange puiul in brate.acum sunt mai linistita,Denis e mai bine,febra nu a mai facut,incepe sa se stranga si la stomacel,sa pape mai bine...azi de ex se uita pe geam si striga mama din toata puterea,am inceput sa plang imediat....el are nevoie de mine...numara pe degete cu tati zilele ramase pana ma intorc...asteapta "bombo" si jucarii....off,regret ca am venit aici....din punct de vedere financiar,ne'a scapat de arece datorii,dar nu de tot ce mi'am propus,dupa ce am avut de plata 200 eu aproape numai la Cosmote unde nesimtitii mi'au zis ca am un anume plans tarifar si m'am trezit ca am de plata 780 ron ....cnad eu plateam 120 ron 2 abonamente...a fost si ziua lui,a fost si acum cu spitalul...o gramada de cheltuieli neprevazute...am zis,ma intorc cu maxim 200 eu,dar macar de ar fi fost denis bine....off...oricum regret,asa ceva nu mai fac,prefer sa mananc paine goala daca e cazuldar sa am familia langa mine.eu de sambata trecuta am slabit 2 kg,am ajuns la 45 kg,mananc doar daca simt ca mi se face rau,nu imi trebuie nimic...doar incarc telefonul si ma consum pe aici...ieri imi zicea sora mea ca niciodata nu l'a vazut pe florin asa...el mi'a tot zis ca nu mai poate,ca toata ziua e la spital...ca il trimit aia de acolo cu forta seara acasa....ieri de ex,la 4 dim ora it,5 ora ro,vorbeam la tel cu el....el treaz de vfreo 2 ore,eu nu am dormit nici 2 ore azi noapte...
cu toate astea,sincer iti spun ca inca nu am curaj sa ma uit la poze.am deschis pagina de la semnatura,am vazut primele poze si zambeam,dar dupa 2 poze cu nenorocirea....am inchis...deja plangeam...nu pot sa vad asa ceva si nu vreau sa ma gandesc cu m'as fi simtit eu in locul tau.mada,ma rog zi de zi,ma rog pt baiatul meu sa fie bine,sa il vad acasa,si ma rog si pt Evita,micuta,nu merita asa ceva...nici un sufletel nu merita sa treaca prin ce a trecut ea!!imi pun speranta ca Dumnezeu va face ca vinovatii sa plateasca,iar acest ingeras sa uite tot....sa nu ramana decat o amintire neplacuta in mintea parintilor,nicidecum in a ei...sunt alaturi de voi...pana si patronilor le'am povestit si au fst terifiati...
Gio,sunt cam 120 km de Arezzo....vreo 40-50 de firenze,parca....acum sa vad,e 60 eu biletu,pot lua 32 kg la cala,eu am cam 60 pe putin....tre' sa pun si pe atlasib ceva....sa ajunga vineri marti trebe sa imi pun pachet...si e 1,5 eu pe kg...dar macar eu in 3 ore sunt cu denis...in alea 30 kg am zis ca pun cadourile si restul trimit prin atlasib...ce sa fac daca copilu zice doar de bombo,nepotica de pictura cu fulger si asa mai departe....tre' sa ma conformez nu?:)....abia astept....asa ma bucur ca a trecut timpul....oricum nu vreau sa mai ma intorc,cu toate ca toata lumea a zis ca e mult mai multumita de mine decat de cumnata....sa vad....acum...eu nu maI vreau...nu fara florin si denis...
off topic,oare ce mai fac alinutza78 si Alina?dar danielle??of,ce bine ar fi sa mai stim de fiecarfe de cate ceva....mai fetelor,da'ti macar un pm cu nr de tel,ca sun....imi lipsiti...
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI SI NU NUMAI,nu vreau sa nominalizez,nu pot....nu'mi sta capu,vreau doar sa ajung acasa si promit ca ma revansez....
acum va las,ma duc sa fac o salata,ceva...noapte buna fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Cu intarziere si mii de scuze vin si eu sa urez LA MULTI ANI copilasilor care-si serbeaza ziua.......Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Noi am fost la mare,acum cateva zile am ajuns acasa,copiii s-au distrat de minune,Balazs e innebunit dupa apa,s-ar fi balacit non-stop,cu cat erau valurile mai mari,cu atat era mai bineEumada,pupam micuta Eva,ma gandesc mult la voi,va doresc multa putere sa treceti cu bine peste perioada aceasta asa de grea din viata voastra si sa fie totul bine!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Flosideea,cat mai suferi si tu.....hai,ca mai e un pic si o sa fi langa familia ta.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Off Deea, ce-ai mai tras si tu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Am culcat picea si am putin timp de net.

celor care poarta numele sfintei Maria si derivate ale acestuia!

Ana Alexandra, Ana Maria si Maria Catalina!
sa cresteti mari si sanatoase printeselor!

Noi am fost la bunici in weekend. care bunici? caci numai tata a fost acasa. socrul a plecat cu sotia sa-si coaca vinetele la munte la sora ei, asa c anoi am lenevit la piscina si putin prin oras....cand era tata acasa, ii plasam copiii si noi ieseam. sambata seara i-am gasit pe canapea la tv, tata in mijloc...le dadea sa manace cand la unul cand la celalat...din mancare facuta de el. Si tare le-a placut baietilor.

Azi nu a plans E. defel cand l-am lasat la gradi. Mi-a zis educatoarea ca e foarte cooperant si ascultator. cand termina cantecele/povestile, merge la ea, ii pune mana pe brat si ii zice: "mai-mai"...adica sa nu se opreasca. ma bucur ca s-a acomodat si chiar ii place de Claudia, parca mai mult decat cand era cu M. la el in grupa. sunt si eu mai linistita acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata fete! Eu nu am mai intrat de multicel , asta nu inseamna ca v-am uitat !
Noi suntem bine , ne-am mai inaltat putinel , in general suntem bine, cu mancarea stam mai prost , dar fie vorba intre noi, Laura a fost mofturoasa la mancare de cand este ea !
Flosideeainsanatosire grabnica lui Denis!
Revin sa postez niste pozici cu Laura de la Sf. Maria
Mami de Laura Maria ( 16.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Octavian si David Andrei! sa cresteti mari si sanatosi puilor!

Zmeurica mea a fost ok si azi la gradi...vad ca nu a plans la despartire, caci in rest e ok.

Ati primit plicurile de la Cord Center?
Ati optat pt. noul pachet e o diferenta de 90 lei/an....aseara am primit si eu plicul....nu stiu ce sa facem....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Gio eu nu stiu ce sa zic , cred ca nu optez pentru ca nu inteleg prea bine despre ce e vb. Platesc cei 108 Ron si gata .

Mergi la inceput