LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

mov, eu ii dadeam un tub/zi dizolvat in apa. dimineata si seara cate juma de tub.


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

oana, asa vreau si eu tapet cu plexi sau geam pe deasupra dar doar pe peretele cu mobila.. in rest nimic.
eu m-am gandit mai bine si nu cred ca ne apucam de renovat pana nu se fac copiii mai maricei

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

bumblebee, saru'mana. Nu ma interesa cantitatile pt ca nici eu nu fac dupa retete (am reteta mea de chec adaptata pt tava mea mica ) ci doar procedeul. Eu ceapa si morcov nu pun la zarzavat pt ca le gasesc si iarna pe piata. Cred ca o sa fac din rosii, ardei, frunze telina, radacina telina (sau nu, ca gasesc si iarna), patrunjel, leustean. Multu' inca o data. Deci musai ulei.

saddie, spor la scapat de furnici. Eu am in baie, in dulapul de sub chiuveta. Am pulverizat apa cu detergent dar tot mai sunt. Le dau pace, bine ca nu ies de acolo

michelle, mai incearca si la bain-marie. Ai citit ce am scris de curand despre sterilizare? (cred ca la capitolul trecut).

rodyka, si eu i-am dat alta tastatura sa bata in ea, dar aia nu e buna

carla, nu ai timp de plictiseala cu picii tai

mov, sanatate lui Mihnea! 3 capacele oscilo / zi dizolvate in putina apa. Pe prospect scrie ca se da un tub pe zi, deci poti imparti tubul in 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Am vazut ca ati discutat in capitolul trecut despre LV.
Eu inca mai alaptez, insa atunci cand nu voi mai avea lapte, inca nu stiu pe ce sa trec. LP sau LV? Asta e maaaarea mea dilema.
LV i-am pus si eu in cartofi piure luni.

De baut , doar de la mine, LP nu a baut niciodata si nici nu as vrea,....nu aruncati cu rosii.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

mov, eu ii dadeam un tub/zi dizolvat in apa. dimineata si seara cate juma de tub.


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+


multumesc , Alice
am uitat sa va povestesc, sun ieri doc de familie sa intreb ce sa fac si tipa ma cearta ca de ce nu l-am dus pe M la vaccin cand a implinit un an, dar noi vaccinul de 6 luni l-am facut la 9 luni, i-am exlicat asta si zice ca nu e nimik si ca am facut rau ca nu l-am dus.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Am vazut ca ati discutat in capitolul trecut despre LV.
Eu inca mai alaptez, insa atunci cand nu voi mai avea lapte, inca nu stiu pe ce sa trec. LP sau LV? Asta e maaaarea mea dilema.
LV i-am pus si eu in cartofi piure luni.

De baut , doar de la mine, LP nu a baut niciodata si nici nu as vrea,....nu aruncati cu rosii.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


si eu am aceeasi dilema........as vrea sa il intarc intr-o luna si parca i-as da lapte pasteurizat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare fetele!!

La multi ani sarbatoritilor zilei!!

Tare discutia cu circumcizia.Eu nu am vrut sa-i fac, desi in spital exista un medic care face.In schimb, vara lu barbate-miu a facut la baiat si nu au fost probleme.Legat de bb2...noi vrem sa vina si al doilea..sa vedem cand vrea DD.doar ca e cam greu sa ne impiedicam unu de altu ..ca seara picam lati..dar ne facem timp, ca sotu vrea fata acum..eu tot baiat, ca stiu cum se creste :)))))

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ramonavlas, o sa continui cu LP dimineata si seara cat poti (pediatrii recomanda pana pe la 3 ani, cel putin pana la 1 an jumate). LV il poti folosi la celelalte mancaruri (budinci, lapte cu fainos, iaurturi), asa nu e periculos pt ca are cele 2 mese de LP din care isi ia vitaminele si mineralele care ii trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

fetele din cta, stiti covrigii aia buni din autogara? stau cu gandu la ei de cateva zile :))

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Adriana, nu-ti dori casa pe pamant! mai degraba una la...munte

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput