LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Salut, fetele! Nici nu mai stiu daca am intrat azi sau nu... Tot vreau sa scriu, si tot ma iau cu altele.

M-am distrat si eu de discutiile de aseara.

Oana, bine ca ai zis ca 4 zile e perioada in care se poate face febra dupa vaccin, eu nu stiam. Deci si Matei e "ardelean" in miscari.

Eladea, un pt tine sa treaca raceala, si sa nu ia baietii!!!

Alice, Adriana, asa vreau sa vad poze cu burticile voastre!!! Pe Adriana o vad si live la MI.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Sa va anunt,Carla mea stie sa pape cu lingurita singura am sa pun si un filmulet doveditor...bine jumatate din papica e pe jos sau in cap,dar asa frumos baga lingura in gurita si deschide gurita maaare cu ca la mine juma de gura.
Din setul ce mai facem noi,pai noi chiar suntem soricei misunatori,ai mei urca pe scari in 4 labe 2 etaje,dar rapid,apoi vor sa si coboare,Mateo e mai sportiv,el stie si sa coboare frumos cu spatele,cu cate un picior o data.Si pt asta o sa va arat o filmare.Urcam si coboram din pat non stop,distractie maxima.
Mai am niste scaunde de bucatarie cu distanta dintre podea si fund destul de mica,dar lui Mateo ii place asa,trebuie sa se chinuie sa faca taras-grapis ca la armata La fel se baga pe sub tarcul lui cand il mai mut sa blochez cate o portiune din casa.Nici o sansa nu am,se urca,se baga,se impinge pana ajunge unde vrea.Bineinteles Carla nu e asa sportiva ,ea e mai certareata ati vazut-o,dar se ia dupa el la prostii.
Din setul nici o seara fara Funny bear,tot Mateo incepe sa danseze numai cand ma vede ca ma apropiu de laptop.

Amandoi iau tel ,il pun la ureche si spun TA-TA,mor cand ii vad



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Hellooo!

Am facut si noi ieri ROR si Infarixul si nu avem copil marait si nici cu febra. Am inceput iar sa sterilizez si mai ales cana de apa care dupa ce bea tranteste cu ea de pamant.

Acum R doarme si am si eu timp de forum ca mancare am, rufele sunt deja pe balcon, curat si calcat este......asa ca ma rasfat cu voi pe aici.

CIRCUMCIZIA: nu stiu cum voi face dar am sa- intreb pe dr pediatru cand voi mai ajunge la el.
Seara la baita ii trag mereu, atat cat imi permite R, dar a inceput sa-l doara si de multe ori renunt sa-i mai fac atat de tare.

MI: dupa cum v-am spus venim si noi dar nu am dat avansul ca mi-a fost lene sa merg la banca sa fac OP si pe internet banking trebuie sa le trimit contul, sa mi-l bage ei in sistem si dupa imi da voie sa fac plata.....
Azi voi merge la banca sa adun toti baii din toate conturile ca Vineri semnam actul final cu apartamentul si am sa o sun pe Ochidut sa vedem daca mai e libera camera sa stiu daca virez banutii.....daca nu noi tot venim si gasim noi unde sa stam

OFF TOPIC
OANA, am inceput si noi sa scoatem tot din apartament (tamplarie, gresie, faianta, tapet, obiecte sanitare, etc) si intr-o sapt ne apucam de inst electrica, sapa, etc
Si eu stiam ca secretul parchetului este sa fie sapa dreapta si din cauza asta am scos parchetul proprietarului(era f f bun) sa turnam sapa si sa venim cu toata inst. electrica
Ce parchet iti pui? masiv, laminat sau triplu stratificat?

Sa aveti o zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

da, alice, da-mi in PM cu datele lui. Multumesc mult

valeu, oana, dar exista in comert sapa autonivelanta la saci. Nu e nevoie sa faci moloz in fata blocului.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+



aveam nevoie de 60 de saci
lasa ca se descurca ei...oricum azi termina asa ca nu e mare tambalaul


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Alice, Adriana, asa vreau sa vad poze cu burticile voastre!!! Pe Adriana o vad si live la MI.


HAHA gandeste-te la o burta de 22-24 sapt si ma vezi pe mine. De data asta o sa ma fac cat malu'


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

bumble, esti totala cu prescurtarile, prima data m-am tot gandit ce-or fi, de la LV m-am prins si de restul

paula, alice, ma gandesc eu ca nu va lasa sa faceti poze , dar e www.enational.ro/sanatate/medicina/circumcizia-sporeste-satisfactia-sexuala-48509.html/" target="_blank">cam asa?


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)





hahahhahhahahahhahahah ce tare esti rodyka:)))
ai facut ce ai facut si ai gasit poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro


Oana, bine ca ai zis ca 4 zile e perioada in care se poate face febra dupa vaccin, eu nu stiam. Deci si Matei e "ardelean" in miscari.



mie asa mi-a zis medicul ca si daca nu face febra in seara respectiva asta poate aparea chiar si la 4 zile dupa vaccin
pai si voi ati trecut cu brio nu?

pai si care e graba Cris? le vor face pe toate...au toata viata in fata lor nu?!
eu zic ca si asteptarile noastre sunt destul de mari de la niste pitici de numai 12 luni
totul va fi bine sunt convinsa...


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

OFF TOPIC
OANA, am inceput si noi sa scoatem tot din apartament (tamplarie, gresie, faianta, tapet, obiecte sanitare, etc) si intr-o sapt ne apucam de inst electrica, sapa, etc
Si eu stiam ca secretul parchetului este sa fie sapa dreapta si din cauza asta am scos parchetul proprietarului(era f f bun) sa turnam sapa si sa venim cu toata inst. electrica
Ce parchet iti pui? masiv, laminat sau triplu stratificat?

Sa aveti o zi placuta!

Nina mami fericita de Radu Gabriel 16.06.2010




la noi era asa, parchet masiv de cand era dat blocul in folosinta - nu se mai putea recupera iar fostii proprietari au pus peste parchet laminat
am vazut eu ca nu era drept dar m-am gandit ca nu era parchetul de calitate
l-au scos si am pus archetul cumprat de noi, tot laminat de 8mm
si cand am fost sa vad parchetul arata la fel de naspa in valuri
asa ca da, asta e secretul sa ridici tot sus si in cazul nostru nici sapa nu e dreapta asa ca trebui turnata alta dreapta
am tras incalzirea/doar tevile prin podea sa nu mai vad nici o teava in casa...am si eu fixul meu cu tevile si cablurile pur si simplu nu le suport asa ca totul merge prin podea sau pe sub plinte

au terminat baia si gresia din bucatarie
faianta in bucatarie nu pun, am sa pun un perete de sticla peste tapet - mi se pare ca se curata mult mai bine nemai existand rosturile de la faianta
e gata mobila de la bucatarie
si peretii sunt gata peste tot indreptati si vopsiti cu culoare
cam atata



Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

si eu am burta mare. mai mare decat la mara. mai ales dupa ce mananc. o sa ma pozez dimineata cand ma trezesc si apoi dupa masa, sa vedeti diferenta :))
adriana, iti trimit acum PM

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

ceau fetelor,
HELP , Mihnea e tare infundat si as vrea sa ii dau oscilo dar numai tin minte cum se da voi cum faceti????


Mergi la inceput