LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Fetelor multumesc din suflet pentru urari, este o zi speciala pentru mine si ma bucur sa o impart cu voi.
Va multumesc si pentru toate lucrurile pe care le-am invatat de la voi, de la fiecare in parte am aflat una - alta, si astfel a trecut primul an din viata fetitei mele, cu voi alaturi.
Sara doarme acum, este obosita, ieri a avut multe activitati, piscina, mers in IOR la copii, apoi la bunici, astfel incat nu s-a indurat sa se culce. Dar la 2145 fix a pus capul jos si a adormit pana la 9.
Eu m-am trezit putin la 06.30, ora la care a venit pe lume Sara, simteam dinainte sa ma uit la ceas ca atat trebuie sa fie ora.

Sunt tare fericita, e atat de frumoasa viata cu un bebelus (ups, gata, de acum e copilas, nu mai e bebe), ne aduce bucurii pe care nu le-am mai simtit nicicand!

Va mai spun despre Sara ca e tare cuminte, echilibrata,ii place sa se joace cu copiii, la topogan ea se catara de jos in sus si coboara pe partea cealalta, adica pe unde se urca. Ii place sa manance de toate, a invatat inca de acum o luna sa bage lingurita in bol si s-o duca la gura, uneori se enerveaza daca nu o lasam sa manance singura, chiar daca da si pe jos. Merge sustinuta de ambele manute, daca o tin doar de o manuta se opreste si nu vrea cu niciun chip sa inainteze.

Sunteti niste prietene virtuale grozave, chiar daca nu scriu des va citesc cat pot de des si va admir copilasii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Si daca tot astept sa fiarba legumele la ciorba sa va mai scriu despre noi. Da baby, in general suntem bine.

Riana e o fetita destul de neastamparata, nu obraznica dar foarte miscareata. Merge foarte bine de manuta, nu vrea cu doua, sa o tin si eu si tati, doar de o mana. Singurica merge doar pe distante scurte de la mami la tati si inapoi. In rest nu vrea, ca i se pare probabil viteza prea mica ca sa o multumeasca. Cum te apuca de mana cum prinde viteza de zici ca are <vant din pupa>. E foarte dependenta de mine, nu vrea decat sa stea langa mine, cu Razvan nu se joaca decat daca sunt si eu acolo. E frumos dar uneori devine frustant deoarece sunt destule de facut prin casa si nu reusesc pentru ca trebe sa stau <precum catelul in lant> legata de ea. Din categoria face/zice avem asa: facem pa si zicem pa, de cate ori plecam sau pleaca cineva, stie unde e puta si zice si ea un pusssa ceva... stie sa dea gurita cand ii cer (doar daca vrea evident), stie sa dea din cap si sa faca mmm-mmm-mmm-mmm cand ii zic sa mearga la culcare. Adoarme singurica in pat, nici nu stau langa ea, pentru ca daca stau cauta joaca. De dormit doarme in general de la 22.30 pana pe la 6 sau 7, bagam iarasi un laptic si mai doarme pana la 10. Iar apoi un somn pe zi de la 2 la 4-5.

La ziua ei a fost foarte comunicativa si s-a simtit bine. Nu a suflat in lumanare desi stia sa sufle, dar nu s-a sincronizat creed . A luat nana si motul si apoi a ales de pe tava asa: pixul, oglinda si cartea, iar dupa aia banii, de a fost nan-su incantat ca o sa aiba o finuta scriitoare faimoasa, frumoasa si cu bani..hahahah.

Cam atat despre noi deocamdata.Ma duc sa pregatesc perisoarele si poate mai revin. pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

La multi ani Stefania! Sa ai parte de multe bucurii si impliniri!! Sa fii sanatoasa si iubita!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum


Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Bumblebee HELP!!! sunt cu sosul pe foc!!cand ar trebui sa se ingroase sosul?sau ce consistenta are la final?merci



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput