Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Ai putea vorbi tu asa...mai frumos un pic?!

Tocmai limbajul acesta al tau superior si ironic nu imi/ne place!!



ar fi fost mai convenabil sa replic din pozitia bomboanelor, nu? ar fi fost echilibrat...

plus ca..nu vad ce-ar fi gresit in a bea o cafea cu mine? eu categoric trebuie s-o beau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Observ ca toti cei care au intr-un fel sau altul legatura cu gradinita sunt obsedati de a bea cafea....de preferinta clocotita si intre copii banuiesc......

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Ai putea vorbi tu asa...mai frumos un pic?!

Tocmai limbajul acesta al tau superior si ironic nu imi/ne place!!



ar fi fost mai convenabil sa replic din pozitia bomboanelor, nu? ar fi fost echilibrat...

plus ca..nu vad ce-ar fi gresit in a bea o cafea cu mine? eu categoric trebuie s-o beau!


eu nu beau cafea dupa-amiaza. dar te intreb, afirmatiile pe care le faci sunt vazute de tine? ca asa incerci sa pari. atunci esti una din persoanele care erau de fata cand Eva s-a accidentat. deci esti un martor valoros...sau?
si nu stiu de ce, al saptelea simt imi spune ca doar umfli o gogoasa ptr altii.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

inca o greseala din partea personalului gradinitei : cand ai un copil nou in grupa, venit de doar 2 zile, cu atat mai mult ii acorzi o atentie sporita si nu-l scapi din ochi in primele zile, pe de o parte pentru ca nu stii inca ce reactii si comportament are, pe de alta parte tocmai pentru ca la aceasta varsta copilasii sunt curiosi, dornici sa exploreze, iar gradinita era ceva nou in viata Evei, in cele 2 zile nu se familiarizase suficient cu toate spatiile, activitatile, rutina zilnica, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

afirmatia de-o citezi e facuta. si jumate bauta.
gogosiele se umfla singure functie de compozitie si ulei

restul e deja spus. vad ca autodafe-ul continua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

SELENE E PENTRU A O LAMURI PE REPREZENTANTA GRADINITEI CA NU BANII CONTEAZA LA TOATA LUMEA...E VORBA DE GEST SI INTAMPLARE CA ATARE.DACA S-AU AFIRMAT CHESTII DE GENUL ALA AM LAMURIT SI EU SITUATIA CUM AM CREZUT DE CUVIINTA.....CORECT?

CUM MAI E LA TINE?E MAI BINE?

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098




Atunci nu te mai lasa antrenata in discutii menite sa te intarate. Ca nu stii ce le poate capul la oameni. Cine stie cine se mai trezeste sa-ti spuna ca, daca esti asa de plina de bani, ce-ti mai trebuie daune platite de gradinita? Ca, daca nu-ti ajung banii pentru recuperarea fetei, n-ai decat sa-ti vinzi Fordul si Toyota...

Off-topic: pe forum s-a inscris o mamica cu caz de Umanitare. Din pacate, nu stiu de ce, nu a mai prezentat cazul. Si fetita ei s-a oparit cu apa clocotita, apa pusa de cafea de bunica. Este mai grav decat Eva ta. Mama fetitei a devenit taximetrista, lucreaza 24 de ore cu 24, pentru a-i putea plati tratamentul. Fetita foloseste, pentru cicatrizare, nu stiu ce gel din SUA, tratamentul costa 70 de milioane!!! lunar.

Referitor la noi: iau fiecare zi asa cum vine.

http://razedesperanta.wordpress.com/" target="_blank">Blogul meu - de la noi, pentru ei!

http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">Bazar general - fiecare implicare conteaza!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

afirmatia de-o citezi e facuta. si jumate bauta.
gogosiele se umfla singure functie de compozitie si ulei

restul e deja spus. vad ca autodafe-ul continua...


sa stii ca eu am vb serios, nu te-am luat la misto si nici bomboane (cum iti place sa crezi) nu ti-am dat. intotdeauna imi tratez partenerii de discutie cu respect si pretind respect. e prea mult sa raspunzi sincer?

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

kari, cu toata deferenta, am respectat regulile citarii. e standard

recunosc ca am glumit. si admit ca poate n-aveai chef. dar e absolut hilar sa repet la nesfarsit. am scris ca nu am fost acolo. si mi-am explicat postarile. toate.

pur si simplu e incorect sa afirme ca toata lumea a fost dezinteresata si nu i s-a oferit nicio informatie sau sprijin.

inteleg si curiozitatea vis-a-vis de cine sunt, dar asta nu justifica pleiada de bomboane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

kari, cu toata deferenta, am respectat regulile citarii. e standard

recunosc ca am glumit. si admit ca poate n-aveai chef. dar e absolut hilar sa repet la nesfarsit. am scris ca nu am fost acolo. si mi-am explicat postarile. toate.

pur si simplu e incorect sa afirme ca toata lumea a fost dezinteresata si nu i s-a oferit nicio informatie sau sprijin.

inteleg si curiozitatea vis-a-vis de cine sunt, dar asta nu justifica pleiada de bomboane.



a, deci n-ai fost acolo?!! ha! si atunci de ce faci afirmatii sigure? ce garantii ai ca ceea ce ti s-a spus e adevarat?
nici Magda nu stie precis ce s-a intamplat, ca na fost de fata, doar din ce i s-a spus dupa. si sigur ca e subiectiva si traieste cu inima totul. are voie, da? in situatia ei nici nu poate fi altfel. bine ca are totusi un avocat obiectiv. ptr asta si sunt avocatii, slava domnului ca s-a inventat profesia asta.
restul ce ne dam noi aici cu presupusul si analiza ca ar fi fost si cum ar trebui sa fie, sunt doar amanunte fara insemnatate.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

NinaB, nu te cunosc dupa cum nu o cunosc nici pe Eumada. Fiind mama, recunosc ca pot empatiza cn furia, frustrarea si durerea ei.

Acum daca tot nu ai nici o afiliere (declarata)cu gradinita si personalul respectiv, de ce te simti obligata sa te defasori aici in mesaje sarcastice, telegrafice si complet lipsite de orice urma de empatie fata de durerea unei micute?

Ai spus un punct de vedere, ti s-a raspuns dar continui sa zgurmi si sa sacaii (cel putin obsesiva "bomboanelor" este deja la stadiul de batjocura).



Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput