Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acum sa nu ma intrebati de ce am facut poze....inseara aia,mi-am sunat avocatul,si el mi-a spus"mada,desi pare straniu,e nevoie de poze pentru proces.Striveste-ti inima si fa,sau roaga un medic ceva"

Si asta e in mare povestea.Abia sambata mi-am vazut copila trei minute...era ingrozita,speriata,traunmatizata...racnea doar"sa pecam,sa pecam,veau acasa cu masina cu mama mea madalina".Abia si-a dat seama ca suntem noi,eu si sotul.Ne-a sarutat de multe ori pe fiecare...am simtit ca pentru sarutarile ei as fi in stare sa daram muntii si sa calc in picioare...
Acum doarme,ia calmante..ma uit la obrazul ei la capsorul ei rosu si scortos la urechea plina de rani,la fatuca ei umflata si va intreb..."ce sa fac?sa astept legea sau sa iau legea in propriile maini?
Am durere atat de cumplita incat tot timpul simt ca arde ceva ca doare ceva.Am fost de buna credinta,am fost corecta,amabila...de ce?

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Durerea ei cine o rascmpara?tipetele ei...i-am promis ca o duc la copii si mama vine si mama are grija...mi-au bagat-o altii in spital....de ce?

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citesc si am ochii in lacrimi.
Nici un parinte si nici un copil nu ar trebui sa treaca prin asemenea trauma. Tocmai ca toata situatia este revoltator de nedreapta, aduna-ti fortele si lupta legal pt a le pedepsi pe toate persoanele care ar fi trebuit sa o protejeze pe fetita ta, Eva.
I-au pus viata in pericol, prin neglijenta. Acele femei nu ar mai trebui sa fie lasate nicicand in preajma copiiilor nimanui.


allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

va doresc o recuperare fizica cat mai rapida a Evei,iar voua puterea de a reusi sa treceti mai usor peste aceste momente.Dumnezeu sa fie alaturi de voi!


acest incident trebuie sa fie cunoscut si de alti parinti de la gradinita respectiva, multi isi duc copii acolo cu iluzia ca ingrijit ca la mama acasa, cand colo uite ce se poate intampla.Poate e grea lupta in justitie cu acel sistem, dar nu va lasati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

madalina, e cumplit ce vi se intampla, m-am pus pentru o secunda in locul tau si mi s-a facut rau, pur si simplu.
citesc si plang. n-am cuvinte....

e foarte bine ca ati apelat la serviciile unui avocat. vinovatii sa plateasca. daca as fi fost in locul tau as fi implicat si televiziunea sau mass-media locala, asa ceva e strigator la cer. insa e decizia voastra daca veti apela sau nu la mediatizarea acestei tragedii.

nu stiu, crezi ca ti-ar fi de folos ceva recomandari pentru un medic dermatolog bun, poate in bucuresti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Legea romanesca e lege romaneasca.Intamplator am legaturi profesionale cu domeniul juridc.....incalceala si incetineala...dar......daca aia cred ca daca au bani rezolva ceva..se inseala.

Au sters din pagina lor de facebook pe toti cei care au legatura cu mine....de ce oare?



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mada... gandeste-te tu ca parinte, daca tragedia asta s-ar fi abatut asupra altui copil...ai fii vrut sa stii? sau sa nu stii? sa te prefaci ca toate lucrurile sunt bune si frumoase in continuare??????

sper sa-ti dai seama, ca oricat de greu ti-at fii, trebuie sa intrii in legatura cu ceilalti parinti, chiar sa le arati pozele...

imi este greu sa ma uit la poze...da...dar cum o fii sa-ti vezi asa copilul???
sunt foarte data peste cap eu de aceasta poveste, ma gandesc la voi parintii si innebunesc...si plang can ma gandesc la Eva, la suferinta ei...
...ei trebuie sa plateasca, TREBUIE!!!


...si...imi pare sincer rau ca a trebnuit sa traiesti asa ceva

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ai facut foarte bine ca ai apelat la avocat, ca ai poze, ca ai fost la Politie. Eu cred ca legal trebuie sa plateasca.

Multa putere iti doresc sa reusesti sa-ti mentii capul limpede in toata aceasta perioada.

Multa sanatate micutei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Inca doarme.....vad ca e innourat...poate ne ducem sa cumparam paine si apa......daca este expusa la soare ramane cu urme...suntem condamnate sa stam in casa toata vara..pana in iarna.....6-9 luni...i-au rapit bucuria unui copil....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Dupa aceste luni de stat in casa, ti s-au dat garantii ca se va vindeca complet ?






allinta

Mergi la inceput