Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

din pacate nu se vede filmul, sau l-ai sters iar.
Imi pare tare rau de ceea ce a trebuit sa traiasca fetita ta, mai ales ca ii ducem intzr-un loc unde le promitem ca sa nu se teama ca sunt in siguranta si tantele alea o sa aiba grija de ei, cel putin la fel ca noi, si sa ramana acolo cu incredere.
Si cand se intampla una ca asta, cum poti sa mai fii asa categorica cu micutul care se agata de picioarele tale aproape implorand sa nu-l lasi acolo, dar educatoarele cu o figura sigura pe ele, din varful buzelor, spun sigure....lasa-ti doamna ca plang doar cat sunteti aici de impreise, dupa le trece.
Ca le trece asa o fi, dar macar sa fim siguri ca sunt in siguranta, ca de aceea sunt ele educatoare acolo si nu au alta meserie.
Lucrul cu copiii e foarte plin de raspundere, pentru ca esti nevoit sa prevezi orice ar putea sa le puna siguranta macar in mintea ta in pericol, astfel incat sa fii cu o fractiune de secunda mai rapid decat copilul, ca sa inlaturi pericolul ce se iveste amenintator.
Asta vorbind de situatiile neprevazute.
Dar aici in cazul Evei nu e vorba de o situatie neprevazuta, ci de faptul ca acea cafea sau apa clocotita nu avea ce cauta acolo.
Sub nici o forma.
Nu e vorba ca a cazut de pe topogan si a patit ceva, e o situatie, ci ca s-a oparit cu ceva ce nu avea cum sa fie in calea lor .
Iar faptul ca nu au facut-o cu intentie...pai nimic nu e cu intentie, ca daca vorbim de intentie deja e penal rau.
Nici cand se loveste copilul de ceva nu e cu intentia noastra, dar vina este pentru ca nu am luat din cale pericolul macar acolo unde putem actiona.
Asa ca sa nu te lasi intimidata, ele nu aveau ce sa caute cu nimic periculos in preajma copilului.Sigur ca vor spune ca nu au turnat ele cafeaua in capul copilului, dar din pacate pentru ele doar faptul ca aveau acea cafea acolo si deja le face culpabile.
LA MULTI ANI ! fericiti micuta Eva si fie ca aceasta cumpana din viata ta sa fi sters toate celelalte necazuri care ar fi putut sa te pandeasca in restul vietii tale si sa nu mai ai parte de nimic ce sa-ti stearga zambetul de pe chip.
un pup mare sa iti ia durerea. Numai bine va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

la multi ani micutei , si multa putere pt a lupta cu animalele alea

------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

am uitat sa zic ca la aceasta gradinita"oricine are voie sa gresesca odata" exact asa s-a exprimat patronul de fata cu avocatul meu.... chiar daca asta inseamna mutilarea unui copil....

se vede acum la link

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Eumada nu te lasa ....am 15 ani de experienta in invatamant dar asa ceva n am vazut.....acum important este ca printesa sa fie bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

La multi micutiei si multa sanatate .Si luptati pentru dreptate multa forta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ha ha dreptatea umbla cu capul spart la noi in tara...tre` sa ai rabdare,sa stii sa lupti sa incerci sa te adaptezi la un sistem defect....





Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Madalina , am reusit si eu sa vad pozele, wow , m-am cutremurat.Asa ceva e de nevazut in poze, dapoi in fata ochilor, si cu atat mai putin de trait copil fiind (nici ca adult nu ar fi mai usor , dapoi copil mic).Doar ca parerea mea e ca acolo nu a fost doar o cana de cafea...e prea mare zona afectata, si la ceafa si jumatate se cap, ca sa fie doar o cana.Dupa parerea mea pare mai degraba ca a cazut cu partea respectiva in ceva cu apa clocotita.Chiar si un ibric sa fi avut tot nu avea acolo cafea pentru o nunta, ar fi fost zona mai mica .Nu stiu ce sa cred, bineteles ca ele se acopera si nu vei sti poate niciodata adevarul, doar din ce iti spune fata.Chiar cu o cana doar s-a produs acest dezastru? Imi e greu sa cred.
Poate s-a mai discutat, dar nu am timp sa reiau atatea pagini.
Multa putere iti doresc.Am mai avut aceasta strangere de inima, ca o gheara , pe care am avut-o acum vazand filmuletul, doar cand a fost cu copiii aceia nou nascuti arsi de vii in incubatoare.Saracii si aceia fara nici o vina si putere de salvare.
Nu ii lasa sa scape, asa vor spune la oricine, daca scapa acum...ca pot gresi, dar cand lucrezi cu vieti , asa ca ei, ca doctorii, nu ai voie sa gresesti nici in gand.Chiar daca la ei e statistica doar, la sfarsitul zilei facand socoteala cat ua salvat si cat nu, fiecare viata in parte este unica .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

vai, scumpa de ea... cat o fi suferit... ti se sfasie sufletul!!!... nici nu vreau sa-mi imaginez ce e in sufletul tau...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2anke spune:



La Multi Ani puiut mic. Iti doresc multa multa multa sanatate, sa te faci repede bine si sa aduci numai bucuriii parintilor tai!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani, Eva! Sa te faci bine cat mai repede si sa nu-ti amintesti niciodata chinul prin care treci acum! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de momente fericite de-acum incolo.
M-a podidit plansul cand am vazut pozele. Nu vreau sa-mi imaginez ce e in sufletul vostru, al parintilor.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput