Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Ieri am vazut fotografiile si am plans. Azi am plans citind povestirea Madalinei, clipele de groaza si durere...

Mada!!!

NU II LASA SA SCAPE, FA-I SA-I DOARA, ASA CUM O DOARE PE EVA!!!!!
Fa totul PULIC, ACUM, cand e recent, ca dupa...nu va mai avea acelasi impact si poate va mai fi vreun copilas ranit, pentru ca parintii nu vor sti!!!

DE CE NU SE MAI POT VEDEA FOTOGRAFIILE??????????
Nu va cunosc, dar...te imbratisez cu toata forta unei mame...si sarut fiecare locsor al Evei, care doare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Si inca un lucru: inregistreaz-o (daca nu ai facut-o deja) pe Eva, cand spune ca educatoarea a varsat cafeaua pe ea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Au aparut comentarii pe site-urile ziarelor care au publicat cazul. Acele comentarii aveau link catre acest subiect si catre pozele fetitei. Probabil pentru protectia imaginii Evei s-a luat decizia stergerii acelor poze.Multa sanatate, Eva!Mada, inteleg ca exista un avocat care se ocupa de proces, asta e bine pentru ca iti lasa tie timp sa te ocupi de Eva. Cu siguranta ca nu vor ramane semne: sora mea si-a turnat apa clocotita de ceai pe picior pe la vreo 15 ani, acum nu mai are niciun semn. Cat despre proces, sper sa se termine repede ca sa va linistiti.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dianad asa este.
Raza de soare,fotografiile alea le-am facut in urma sfatului unui om deosebit,avocatul meu,un prieten,parinte si el de copil doar cu 5 luni mai mare ca Eva,care mi-a spus chiar in seara dezastrului ca trebuie sa fiu tare daca vreau sa plateasca vinovatii.Altfel in durerea mea nu m-as fi gandit nici o clipa.Iar desi Eva spune,e foarte greu s-o urmaresc si s-o pandesc cand spune.mai ales acum.Eu trebuie sa fiu cu ea 24 din 24 si s-o ocrotesc cat pot.Alte ganduri nu stiu daca ma bat in momentele alea.
Am o migrema ingrozitoare se pare ca stresul isi spune cuvantul...dar Eva zambeste cu falcuta ei ranita si parca imi trece tot cand vad ca-mi spune"te iubec mamica mea,te iubec"
Pot sa spun ca dulceata ei,zambetul ei,manutele ei sunt pentru mine ca untul de cacao pentru ranile ei......simt ca traiesc numai pentru ea,numai pentru a apara trupusorul fraged si atat de incercat de soarta...

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

draga de ea. cat a suferit, si cat de tare este!
Mada ia un clamant si va fi bine. tu esti o luptatoare si vei invinge!
Trebuie sa fii si cu Eva, dar totodata trebuie actionat acum cat e cald. Daca ai fi actionat peste vreo 3-4 luni, nu ar mai avea asa impact nici pt. tine, nici pt. ceilalti.
si mai vorbim. o zi buna sa aveti, dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Multumesc pentru lamuriri!
Ah, ce ma enervez cand vad ca se scrie "parintii sustin ca s-ar fi intamplat la gradinita". Un om mai naiv ar intelege ca nu s-a intamplat sau s-a intamplat in alta parte si eventual, parintii dau aiurea vina pe altii...
Nu vad ce ii retine sa spuna "da, domne, ACOLO s-a intamplat si X e de vina"...

Cand este (NU "ar fi"!!!) atat de usor de demonstrat DUREREA unui copil!

Apropos, in gradinita exista camere de supraveghere, eventual pe grupe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

de asta avocatul meu a acceptat publicitatea doar dupa ce incepe actiunea penala ,nu pe vorbe,simple vorbe.

Mie imi place Caragiale..deci conteaza"docomentu` coana Mitzo,docomentu`"

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

de asta avocatul meu a acceptat publicitatea doar dupa ce incepe actiunea penala ,nu pe vorbe,simple vorbe.

Mie imi place Caragiale..deci conteaza"docomentu` coana Mitzo,docomentu`"

Madalina si Eva-Maria


:))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am intrat sa va spun buna seara,sa va spun ca am venit de la bunica evei,ca acolo a redevenit copilul meu poznas si dulce, fericita,cu cainii,pisicile,parcul ala imens unde e asa liniste si frumos,copiii prietenelor mele din copilarie...bine cu infinite griji cu dezinfectantul dupa noi,cu servetele si spaima cumplita sa nu se atinga sa nu se loveasca..acolo e umbra tot timpul,sunt copaci mari si multi,aerul tare si curat....am renascut si eu si ea...ea mai ales .Fericirea ei imi da aripi si putere,ma ales cand ma uit la falcuta rosie si cojita,la urechiusa ei arsa pana la cartilagiu..si un pic din el...si tin sa va multumesc ca ati fost si sunteti alaturi de mine,datorita voua am putut sa decid ca nu trebuie sa ma las ,nu trebuie sa iert,suferinta ei trebuie platita,lacrimile ei de sufletel nevinovat trebuie sa-i arda pe ticalosi.
Si hop,dincolo de mama din mine care vrea sa ocroteasca cu orice pret puiul de suferinta a rasarit vechea"eu"...o parte ma stiti de la inceput.
Nu ma las eu,nu-i las pe nemernici sa doarma linistiti,nu-i iert nici in mormant.Desi greu,m-am hotarat sa lupt pana la capat....

Va rog doar sa fiti alaturi de mine in continuare,avem eu si Eva nevoie de voi,de mamele cu copilasi care sunt mai puternice decat orice.

va multumesc inca odata.
Vin io acus,acus.....

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

mada



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput