FIV in Ungaria 135

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Aaaa ... era sa uit, m-a ajutat dl Robert de la Korall si mi-a gasit la acelasi pret si aceleasi conditii camera la Korona ... la 2-3 strazi distanta de Korall... Foarte detreaba dl Robert ... atat ne-am conversat pe mail pana a gasit ceva ce sa-mi convina ... mare domn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

Imi cer scuze ca nu am scris pana acum sa va dau detalii despre evolutia mea, dar nu am avut net si nici nu m-am simtit prea bine, cred ca oboseala si-a spus cuvantul...saptamana trecuta am facut 3 drumuri de ungaria(am condus eu), plus tratamentul si grijile pt bunicul meu care nu se simte deloc bine. Altfel, maine am punctia, am doar 4 foliculi dar ma rog sa fie de calitate, asta conteaza. Va scriu maine cand ma intorc de la szeged, sa-mi tineti pumnii sa fie bine.
Va pup pe toate

Loretta , suntem cu gandul la tine ... Mult succes ... Da Doamne sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

cris,sotul nu o sa fie cu tine cand te trezesti...gandeste-te ca in sala respectiva sunt cel putin 7-8 femei care pot fi cu fundu pe afara.
te asteapta afara si intrati amandoi in cabinet la PK.
imi pare bine ca ai rezolvat si cu cazarea.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Fetelor, spuneti-mi si mie la cate zile vine ciclul dupa ce se intrerupe antibaby? Mie mi le-a prelungit Zadori cu 4 zile(pana pe 15.08.inclusiv) si mi-a zis sa incep tratamentul in 20. Sunt sanse sa nu imi vina pe 19? Se poate sa fie mai devreme sau mai tarziu? Am dubii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

monilaza,sangerarea poate sa apara si dupa ce incepi stimularea....nu-i obligatoriu sa inceapa in zilele de pauza dintre AC si injectare.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

monilaza, exact aceeasi dilema o am si eu ... am intrerupt AC de 2 zile ... iar in 18 trebuie sa incep stimularea... Eu am luat doar 18 zile AC, deci mi se pare ciudat ca trebuie sa vina deja CM... daca nu vine, ce fac? Oare trebuie sa-i scriu la PK?
Sa ne lamureasca eventual fetele care au mai facut tratament cu AC... eu pana acum am facut doar schema cu Diphe din Z21...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

samira, multumim de raspuns! Deci nu e obligatoriu sa vina CM inainte de inceperea stimularii ... nu stiam asta Dupa calculele mele, ar trebui sa fiu z4 de stimulare cand vine CM ... asa ca nu ma mai uit tot din 10 in 10 min dupa pete rosii

monilaza, pacat ca nu suntem din acelasi oras... sa putem iesi in parc cu bebeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Cris ...incepi stimularea in 18 indiferent daca iti vine ciclul sau nu.
Asa cum spunea si Samira, sangerarea poate sa apara si dupa inceperea stimularii.
De altfel asa am patit si eu la primul FIV, sangerarea a aparut in a 2 a zi de stimulare(parca la 7 zile de cand oprisem marvelonul).
Bafta!


anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Multumim pt.lamuriri. Asa este cand esti la primul FIV.
Cris, lasa ca facem schimb de poze

Lorettaaaaaaaaaaa, pe unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Am cumparat azi aspirin cardio. Am citi prospectul si scrie ca nu se ia in primul trimestru de sarcina. Fetele care au trecut deja prin procedura FIV, aspirina cardio ati luat? Sa nu bag prostii in mine...
Sau il voi lua doar pana la ET?

Mergi la inceput