Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Citat:
citat din mesajul lui si_monna

cu homeopate ai incercat?

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.


Nu, nici nu stiu ce as putea sa-i dau.
De oscilococcinum stiu doar.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Vasi;mai dai si niste picaturi de vit C.Multa sanatate la puiut

Pufoaso;ce sperietura ai tras si tu..auzi? Cand Sonica a fost basculata ,am intrat cu ea la dr si mi-a zis ca in 99% din cazuri nu patesc nimic..am urmarit-o a fost ok si Ea.
Cred ca putin au ramas bebeii care nu si-au luat zborul de undeva.

Fragrant/Doloress ;spor la bagajuit!

Si_mamma;welcome ..la buburuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Hey!
Pupam fetele de la munte, din locuri frumoase si racoroase.
Multumim pt urari! Raportam o bebelina cuminte si frumoasa si un tort de 7 luni cam esuat, ce s-a putut improviza in concediu (adica gustos, dar neaspectuos!)
In rest, toate bune, nu putem pune pozici deocamdata, ca sa vedeti ce bebeluseala este pe aici pt ca internetul nu merge prea bine...
Va pupam cu drag!
(FRAGRANT, suntem si noi pe lista cu boiroane, da?)

Noapte buna mamici si bebelusi!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Doloress, ce dragut e Kevin, se pare ca-i place sa fie model.

Zumzu, cand ne-a spus si noua ca trebuie operat Alex in caz de fistula anala si ca se face anestezie generala de asta mi-a fost cel mai frica. Mi-au spus mai multi doctori ca se face doar cu generala dar necesarul de anestezic se calculeaza in functie de greutatea corporala . Am o prietena care a operat baietelul pentru o problema la putzica, avea 6 luni si i-a facut anestezie dar nu a avut nici o problema, operatia a facut-o in Bucuresti. Locala nu se poate, probabil ca se sperie si bebelacii de lumini, agitatia din jurul lor, cine sa opereze cand bebe tipa si incearca sa se miste....pe noi ne streseaza cand tipa, daramite pe medicii care au de lucru. In plus noi cand facem locala intelegem ce se intampla, ei cred ca s-ar speria foarte tare de senzatiile pe care le simt.

Am inceput si noi cu iaurtul, succes total. Constipatia tot nu trece, nici cu suc de portocale nici de morcov, face cate ceva dar tare.

Sherbi, am vazut pe FB ce flori frumoase ai primit!
bebelacilor care aniverseaza azi inca o lunita !


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Concediu placut Roxx!
Doloress chiar nu te faci pshilog?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Autodiversificare in stil SONIAN PartI
part II

Am pus pe primul cont pozele..primele 5 sunt noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Concediu placut Roxx!

Fetelor, oricat de greu ne este trebuie sa fim multumite ca buburuzele nu au probleme serioase. M-am intalnit ieri cu o cunostinta la coada la pasaport, facem si noi pentru Alex. Ei faceau pentru o fetita de 4 luni, merg maine la Munchen la operatie. Are din nastere o problema la inima, stiau de ea dinainte de nastere, de cand puteau sa faca intrerupere dar au ales sa pastreze sarcina desi multi medici le-au recomandat sa nu o faca. Si-au dorit mult copilasi, au mai infiat un bebe, cel mare are acum 10 luni, il au de cand s-a nascut. Si va dati seama ce greu e cu doi asa mici si totusi in etape diferite.
Deci problemele noastre sunt mici fata de ce indura altii, stiu ca ne panicam pentru o constipatie sau o raceala dar atunci ma gandesc si eu ca e bine ca nu e decat atat.

Alex inca nu a cazut din pat, pun perne mari pe marginea patului si pana acum am scapat.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Dedicut;ai dreptate
Eu n-o gasesc pe Sherbi cu florile..are numai 3 poze [pe fb
Roxx;pupici!ma bucur ca va simtiti bine
Bebelu;felicitari pt iepurica!
noapte buna fetili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Ce fac fetele ? eu m-am pus pe gatit o ciorba...da la ora asta !
desi sunt rupta , am fost la insanity workout...e din ce in ce mai insane acolo. o sa dorm bustean...daca ma lasa andrei
doloress mi-a zis si dr sa il cilc in plan inclinat .i-am pus o pernuta sub salteluta. dar tot se trezeste, si cand il ridic, ragaie asa cu apa si inghite la loc si plange ...saracul. si intr-un final il iau cu mine in pat si acolo nu mai sta inclinat. l-am culcat la 21.45, s-a trezit la 22.30 . eu ca eu, dar mi-e mila de el, ca plange asa ca un om mare...si plange cascand...e rupt de somn...el care dormea neintors atatea ore. ma rog...o sa treaca si asta ...sper. spor la facut bagajele
dedicut intr-adevar, noi nu avem probleme grave, fereasca Dumnezeu, dar orice durere are bebelusul, cat de mica e ea...ne afecteaza, ne doare sufletul, am vrea sa luam durerea asupra noastra, dar nu se poate...
lorich ce frumusete cu dinti ai tu acolo mai nene !!! ce mai face dl N , tot B este ? stai draga ca botos vroiam sa zic ! bahahha PUP !
tunde vazut soniuca autodiversificata , e scumpica foc...ce concentrata e ea acolo la masuta ei de plastic, cum face boticul ala, iti vine sa il mananci mmmmmmmmmmm ! o frumusete mica !
roxx imi imaginez ce bebeluseala e pe acolo...imi faci pofta !haha ! va , distractie placuta !!!
vasilasanita of, tot rosu in gat ? multa sanatate la baiat !
gabiv ce mai zici ? cu ce te mai lauzi ?

mai vroiam sa zic ceva...nu mai stiu

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

seara fetelor

ca sa fac si eu prezenta
sunt rupta de oboseala, dupa 2 nopti nedormite cu treziri din ora n ora
ziua dorm relativ bine, manca bine
mai nou miorlaie de jale cand nu dorm sau mananca
mama lor de dinti, ca mi s al uat de ei, sa iasa toti o data si gata

fusei cu ei in parc, abia am venit acasa
Razvi s a speriat de o fetita si a tinut o pana acasa numai intr un miorlait
l am mai luat in brate, l am mai pus la loc, simteam ca pic cu el,abia am ajuns acasa
nici baie n am fost in stare sa le fac
si al meu ia si culca te o data cu ei, da de unde
ma asteptau rufe de intins, vase de spalat,biberoane de spalat

faza serii: hranesc motanii; ii invelesc usor si intr un baie sa ma spal si eu
cand ies.....surpriza, cine ma astepta ridicat in genunchi si prins cu manutele de marginea patului si cu ochii pironiti in usa de la baieRobert
m am topit de dragul lui
statea acolo cuminte si ma astepta
s a jucat pana am terminat eu cu rufele de intins si apoi pana nu i am mai facut o sutica de LP nu s a culcat, in total a baut 320 ml LP e prima data cand suge atata lapte

in rest pic de oboseala si mi semnez demisia din meseria de mami
vreau si eu o noapte de somn

ca tot vb de cazaturi din cap avem cate 3 la activ, si alte pocnituri cu capul de parchet din pozitia sezut

pupi fetelor


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput