Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

SI_MONNA - bine ai venit, spune-ne mai multe despre tine si despre pitica.

MIMO- vazut poze, sunteti niste frumosi. Ce puternica si vanjoasa e prima noastra buburuza!

MISS- ai incercat sa-l culci pe plan inclinat? Asta e primul lucru la reflux- nu il tii niciodata la orizontala. Al meu parca il arzi cum il pui la orizontala, il culc cu pernuta desi nu prea e recomadat, normal e sa ii pui ceva sub salteluta sa fie inclinata. Insa cum eu il culc cu mine, nu am cum sa pun ceva sub salteluta mea.
Hehe, ai bagat-o pe Lorich la belele cu comentariul pe FB.

ZUMZU- eu zic sa mergi cu incredere catre un doctor foarte bun, cauta pareri, vezi care are cea mai buna cota, asa riscuri sunt peste tot, ce sa-i faci. Dar daca trebuie facut si alta solutie nu e... ce sa facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

dis-de-dimineata am vb.ca sa n-adorm!
azi am facu una buna si una rea: ilinca face pa, si tot ilinca, a cazut din pat!!!!!!!
cu mine alaturi s-a rostogolit si nu am putut s-o mai apuc...a venit inpiciore si zdrang cu capul de parchet.m-am albit....suna dr.ala zice sa urmaresc urm 24h/vomat,convulsii,somnolenta...
pana acum e bine,fata nu are nici cucui.si asta e inceputul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Pufoasa, orice ar zice oricine, momentul e horror, eu am izbucnit in plans, am tremurat o ora cred...oribil!!!

miss mj pt tine special , deocamdata pe FB o pozica cu 2 dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

multumesc frumos pt primirea calduroasa.
ce sa va mai zic despre buburuza mica... facem 6 luni acusica si astept cu nerabdare sa primim scaunelul de masa ca sa incepem si noi cu mancarica solida. vrem sa facem autodiversificare. a prins de minune la nepoata mea. nu face mofturi deloc, spre deosebire de fratele ei mai mare... (in disperarea surorii mele)
suntem numai pe lapte matern si o ducem f bine. are aproape 7,500kg
in rest... vrea toaaataaa ziua sa stea in fundulet... nu sta singura inca. trebuie sa aiba un punct de sprijin. se hlizeste toata ziua, pipi, caca, papa, somn si de astea... hlizeala mare cand vine tati acasa de la servici. nu mai poate de bucurie.
in cateva cuvinte: distractie mare... s-o tinem tot asa!

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ma pregatesc de zor de Romania, implicit de botezul nepotelei mele. Am un body tip maieu si o rochita, cum sa fac eu sa vad daca se vede urat maieul ? Ati ghicit, incercam pe Kevin ca papusi n-am !

http://news.webshots.com/photo/2328719250102927551XRafWG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen/Lori';Nu m-a suparat omu.Are o saptamana plina..tine locul asociatului+a plecat cumnatu in concediu..face treburile si in locul lui.Se duce dimineata devreme si vine seara tarziu.Mama mea nu poate veni pt ca are grija de baiatul lui frate-miu..asa ca -s singura singurica cu copiii sapt asta.
Ma supar dion cauza lui MARIO...TICAIE CEASUL..INCEPE SCOALA..sI eu tot nu stiu ce are,daca are tratament corespunzator..aseara zicea ca ameteste..Nu stiu..sunt ca o proasta ..mi se inmoaie picioarele din orice..Ma supar in loc sa fiu tare..Am inima cat un purice

Sonia zice "tata"..scumpa mica

Carmen;maine incarc pozele pe cont si cu autodive

Zumzu;cand am fost in spital cu Sonia..stii atunci dupa vaccin,avea 2 luni juma si i-a luat sange..a urlat dar a scapat repede si cu bine..te inteleg perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

doloress- e simpatic foc kevin in rochitica; maine facem si noi proba bagajeor sa vedem cu cate valize plecam pana la urma.

mimo - multam de info; am notat; vazut poze cu voi; sunteti o familie tare frumoasa;

alinush-am notat; ma duc la cumparaturi dupa ce se trezeste sophicul;

in we am fost in vizita la niste prieteni si sophiotul s-a balacit de zor in piscina; tare i-a mai placut; s-a pus pe plans cand am scos-o. am sa pun poze;

lorich - sophia e bine, multumim de intrebare; ia in greutate; papa binisor, mai putin lp-ul; i-l ascund in piureuri de fructe si legume, dar tot cu greu il accepta;

ma enerveaza astia de la clinica de cartier; cand am iesit din spital, pediatra de acolo a trimis o cerere la clinica noastra, pt un follow up de 4 sapt pt sophia (greutate, simptome, etc); si am dat peste o asistenta incepatoare, panicoasa rau, care ma tot sacaie ca nu exista copil care sa nu accepte biberonul, ca sa o imobilizam si sa ii dam fortat
si ma suna o data la 3 zile sa ma intrebe de greutatea sophiei si daca papa bibe...

pediatra mea (care lucreaza la alta clinica, nu la cea de cartier) mi-a zis ca e ok cu piureurile, si ca sa continuam asa; ei, asistenta asta s-a apucat sa faca raport pt cei de la spital si cere o reevaluare de catre un nutritionist; ca ii e frica sa nu se dezhidrateze copilul pt ca nu ia bibe, ca sa nu aiba carente nutritionale....

adica na, e de apreciat grija lor pt copii, da' eu deja am platit de 3 ori 85$/sedinta cu un nutritionist si m-am lamurit cam ce si cum cu dieta sophiei, acum asta o ia de la capat; si nici nu prea stie ce vb, ca imi zice ca in ultima sapt nu a luat decat 19g/zi; eu ii spun pai e ok, mai mult decat ok pt varsta ei; la care ea - "nu-s convinsa, tre sa ma uit in tabele"...

ufff...si incepatorii astia zelosi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

am uitat

la multi ani, Serbi!!!
la multi ani bebelusi de 2!!!

roxx - pe unde umbli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

aM TRECUT DOAR SA VA SALUT
Am fost la dr. Stefan are si acum rosu in gat. Continuam tratamentul cu nurofen . tantum.

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

cu homeopate ai incercat?

Simona, mamica Dianei (08.02.2011)

Cum iarba poate creste prin asfalt, asa dragostea te poate gasi in orice moment al vietii.

Mergi la inceput