Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ce poze mumoase am vazut eu pe FB : Lori cu frumoasa ei familie, Laura cu bb asa de scumpel... Andi de tine ce sa zic cu puiuta ta care zicea "tata" asa de dulce... o nebunie!

Mimo am inteles ca v-ati distrat in vacanta, dar pozele voastre unde sunt?

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Andri, pe mine daca ma enerveza, ma duc sa fumez o tigare. Pana o termin, de cele mai multe ori m-am calmat si eu, s-a calmat si el. Sunt prea mici sa inteleaga ca ne supara. Nu rezolvam nimic daca ii scuturam. Ba poate facem mai rau.
Imi vine si mie sa musc din el cand e plin de kk la fund si face rostogoliri pe masa de infasat. Nu rezolv nimic daca ma enervez, el oricum nu pricepe. Asa ca... rabdare si tutun (nu instig la fumat, poate sa fie "tutun imaginar" - 5 minute departe de miezul problemei si toata lumea castiga).
(Sa nu ai impresia ca te judec, incerc doar sa-ti dau o idee cum sa eviti sa te enervezi pe viitor)

Si ca sa fiu si constructiva - incearca, in loc s-o iei in brate sa-i dai biberonul, sa-i dai ei biberonul. Asa facea si al meu, si nu doar seara. Imi venea sa plang. Scancea si se arunca pe spate si la biberon si la san. Acum cand cere biberonul, i-l pun in brate si bea singur. Daca ii cade, i-l dau inapoi, cand ajunge la sfarsitul sticlei il ajut - toata lumea e fericita.
Nu stiu daca o sa mearga si la tine, dar cine stie?


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Zumzu, stiu ca ai zis de problemuta, dar nu-mi amintesc daca ai dat detalii. Il incomodeaza la incaltat, la mers sau e doar o chestie de estetica? Daca nu ii afecteaza dezvoltarea si nu se poate fara anestezie totala, poate ar trebui sa mai astepti. Eu cred (ca si tine) ca e prea mic pentru anestezie generala, daca nu e vital.
I-ati facut radiografie? Cred ca daca incerci sa vorbesti cu un medic in strainatate, trebuie sa-i furnizezi cat mai multe amanunte.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)



la mers nu cred ca l-ar incomoda, dar la incaltat da, e crescut pe o parte asa; si in plus mi-e frica sa nu si-l rupa el cumva, sa se agate in ceva pentru ca atarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Daca e doar tesut, fara os, nu merge fara chirurgie? Sau probabil nu la noi...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

L amulti ani Foxy!!!!!!!!
sa fi iubita si sanatoasa
LMA MARIA


LORI;BINE AI REVENIT..MA DUC SA TE VAD PE FB..

Zumzu;imi pare rau pt ginerica..primul lucru incearca sa te calmezi..hoooo!aasa..incetul.Documenteaza-te in toate directiile posibile..si dupa ASTA IEI O HOTARARE..cea mai buna pt voi.O sa fie bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Ce poze mumoase am vazut eu pe FB : Lori cu frumoasa ei familie, Laura cu bb asa de scumpel... Andi de tine ce sa zic cu puiuta ta care zicea "tata" asa de dulce... o nebunie!

Mimo am inteles ca v-ati distrat in vacanta, dar pozele voastre unde sunt?

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul


Gata, am pus cateva poze aici (primul cont)



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Carmen tu cum faci cand se trezeste bb Andrei - ii mai dai sa suga, il pui inapoi in patut, ai incercat si cu apa?
Ca eu sunt somnambula... scrasnit copil, luat in patul nostru, mufat si dormit pana dimineata in patul nostru sau poate cand mai vrea noaptea doar scot tzitzi, dau si gata. Cateodata ma oftic dar adorm oricum mai repede ca el cand il iau cu noi in pat.

Piscotel ma bucur ca sunteti bine!

Laura cand ti l-am vazut pe Stef murdar "pana in varful urechilor" nu m-am mirat deloc... chiar m-am bucurat ca nu sunt singura care ii face baie de 3 ori pe zi in chiuveta + eventuale kk si baia de seara in cadita. Asa suntem si noi dupa masa.... Si eu schimb imbracamintea odata cu el ca atunci cand il iau sa-l spal fac cum fac si ma manjesc si eu.
Dar nu ma deranjeaza catusi de putin,,, e distractiv - si face parte din dezvoltarea lui, nu?

Ralukara - sa treaca aftele alea care supara buburuza scumpa!

Ralu felicitari pentru iepurasul Naty!

Mimo - vazut poze - placut mult de bb Luca, de mami si de tati!
P.S. Ce sprancene dese are ... seamana cu cineva?



Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

Buna seara fetele.In primul rand vreau sa urez si eu LA MULTI ANI,sarbatoritilor de ieri si azi
La multi ani mamicilor MariaG si Foxy-le
La multe lunite bebelusului Tudor de ariana2005
Irinuka,sa nu ma treci absenta,k am raspuns la apel .Eu recunosc ca uneori va citesc,dar nu scriu,lipsa de timp maica .
Raportam si noi,6600gr,azi am cantarit-o.Dintisorii inca nu vor sa apara.Azi am incercat pt prima oara iaurtul. Ia placut ,de a papat unul intreg.Tot azi am incercat si biscuitele cu mar,la fel i-a placut.Carnita inca nu am incercat-o.Voi ati incercat sa dati bebeilor ou???Daca da,cum al dati? In ce conbinatie?
Legume mananca,doar cartof,telina,morcov,dovlecel.Conopida si fasolea verde o scuipa.Am incercat sa-i pun si o frunza de salata verde,dar mananca doar amestecat cu putin iaurt (ce conbinatie ciudata).Cam atat.Fug ca trebe sa se trezeasca.Va pup


Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)



https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

aaaaaa,uitasem sa va intreb ceva:
care dintre voi citeste revista"mamica de azi"?Ma intereseaza nr din feb,daca-l are careva,sa-mi faca si mie o copie la imprimanta si sa mi-l trimita pe email,plisssssss.Este vb despre ABC-ul diversificarii,scrie ce si cum si la ce varsta sa dam bebeilor.(mia spus o prietena din Ro).

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011)



https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza , is prima la cafea,asa ca, multa pt toata lumea!!!!!
Tunde ai PM si un pupic de la mine ca a fost ziua ta si cum nu am intrat deloc iti zic si eu La multi ani chiar si asa cu intarziere!!!
La multi ani si pt bebeii de azi dar si pt fiimea care face 6 luni!!! Cand or fi trecut oare???
Sapt asta is pe baricade nu mai plec , am amanat a 3 oara vacanta pt ca naste soramea , gata vine bebe , joi are programata cezariana!!!De-abia il astept pe bebe Chris sa vina alaturi de noi, is f. fericita!!!!
Lori zi cum a fost in concediu!!!!
Ieri am, facut vaccinul de 6 luni nu are nimic nici macar urma de febra, a plans un pic, avem 74 de cm si 8580g, micul monstruletz ii zic eu!!!
La multi ani pt mamicile Foxy-le si MariaG!!!!!, dar si pentru mamicile de zilele astea!!!

Mergi la inceput