Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo multumesc.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mie imi este asa rau...am mancat azi doar porcarii si prostii prin oras


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



mie mi se scurg ochii de foame

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Strumf..multumesc mult pt detalii!!Si eu ma gandeam sa incerc cu bibe de lapte muls..la asta ma refeream nu la lapte praf..Nici nu stiu...Poate mai incerc experienta cu lasatul singur sa vad daca imi iese..dar tb sa reglez cumva suptul asta haotic..Ziua ii dau la cerere,dar noaptea???Pai nici nu suge cine stie ce...cateodata ma panichez caci mi se pare ca nu mai papa..

Madutza....si eu sper macar sa ia 600 grame...parca stiam ca la 4 luni tb sa-si dubleze greutatea de la nastere nu??Ei noi ar tb saluam 800 grame ca sa se intample asta...Nu stiu daca atingem nici 600 grame...Ma oftica situatia asta mai ales ca in parc vb cu mamici cu pui de o seama cu al meu dar care au alimentatie mixta,sau numai LP si ai lor sunt mult mai mari decat al meu...acum vom vedea pe 15 august cat a luat de fapt...

Abia acum am reusit sa intru si eu..am facut un pic de ordine pe aici,papa cred ca fac maine,asta daca ma lasa gaza caci vrea exclusivitate de la un timp incoace...
Toate cunostiintele mele se pregatesc de concediu..ce as mai vrea si eu un pic....

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

imi cer scuze fetele, dar nu mai stiu ce am citit si ce vreau sa spun fiecareia....cred ca de foame...

cami, nici mie nu mi-a venit cm..si nici nu mi-e dor de el, dar ma gandeam ca la tine a venit poate si din cauza ca alaptezi doar un singur san. Eu am intrebat dr si mi-a spus ca schimbarile hormonale duc la aparitia cm in timpul sau dupa alaptare Cum mai este temperatiura Antoniei. A scazut?

lalely,
nu tb sa-ti faci pb, trebuie sa existe si copilasi mai slabuti si copilasi mai grasani, altfel toti ar fi "stas". Si tu cu sotul sunteti tipul mignon, deci si David trebuie sa fie ca voi

simo, ce dieta ti?


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

simo, ma lasi sa-i mananc falcutele lui Arsenie ?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neatza. Acum, repede inainte sainceapa ziua ca altfel nu mai apuc...

Mada...de fapt am inceput si postul pe langa faptul ca nu vreau sa maninc dupa 18.00 si paine. Ma axez pe legume...si fructe mai putin..
Ieri dimi pana sa vin din parc ma apucase tremuratul, cred ca am avut o cadere de glicemie..am facut repede o salata si am mancat cu paine neagra...altfel nu cred ca-mi trecea...
Falcutzele lui Arsenie....repede-repede sa mai prinzi ceva ca si maica-sa e la fel de infometata
Lalely, asa zic si eu ca Mada ca nu are cu cine sa semene gras David. Si nu tre sa-l compari cu altii...Oricum mai ai si tu un pic si incepi sa-l diversifici, vezi atunci cum se va comporta...acum, la san, e clar care e trendul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
am venit la o cafea virtuala dar vad ca nimeni n-a dat. hai ca merg eu repede s-o fac si o dau eu
azi sunt si eu matinala. m-am trezit la 6 si m-am culcat la 22. am dormit ca valizele, ce bine.

simona ce matinala esti. dupa 18 nu mai mananci nimic, nimic? nici macar un iaurt, un fruct, un lapte. nu te ia foamea?
eu ieri am mancat vreun kil de piersici cred si prune si cine statea pe buda apoi? euuuu...
ca urmare si bebelina a facut caca si ieri si azi cred ca au avut efect ca le-am amestecat asa. i-am dat si ei sa linga o pruna si nu-mi mai dadea drumul la mana

lalely nu trebuie sa-ti faci griji cu greutatea lui David. daca zici ca a luat pe jumatate de luna 300 gr poate mai ia inca pe atat sau macar 200 si este perfect. ce daca alti copii sunt mai grasani, nu trebuie sa fie la fel si el. oricum o sa te sfatuiasca si pediatrul daca sa-l diversifici sau nu inca.

bb_yasmi si cam ce porcarii ai mancat? ca si eu am mancat si zilnic mananc dulciuri desi am zis ca renunt , dar nu pottt si ma oftic. bag inghetata si napolitane cu cioco ca intr-un sac fara fund.

strumphitza hai si da tu o cafea din aia buna

catank ce frumoase sunt pozele cu voi. asa de bine arati,sa nu mai zici ca esti pufoasa ca nu esti. Ioana este o dolofanica scumpa, ce i-a mai placut ei prin padure.

ioanna dolofanica ta.

madutza ca sa se vada abdomenele in 2-3 saptamani ar trebui sa faci zilnic cel putin 50, as zice chiar 100. este un timp scurt si abdomenele in general se vad in timp, lucrand zi de zi. mai ales daca nu ai un abdomen lucrat. si la inceput nu vei putea face multe, ai sa vezi, te dor muschii de numa.
eu dupa nastere am inceput cu 10, dupa 2 zile 15 apoi 20 si acum 30. nu am mai marit, am ramas la 30 ca mie imi trebuie doar intretinere si nu fac mai multe. sa-mi zici cum este, daca te apuci.

mamicile.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

pisuc imi pare tare rau de prietena ta. este sfasietor sa se intample asa ceva.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed bine ai revenit.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!!!
Roxy am primit toti pupicii de la tine........am obrajii albiti..da chiar imi e dor de voi....acum credeam ca iar doar citesc si nu apuc sa va salut macar....am citit asa pe fuga ca nu mai stiu ce si cum....dar au fost si 14 pag....

deci din amintiri
Ally uff imi pare tare rau de cazaturalui E...mare mare grija ca totusi e o lovitura...
ce distractie o sa va astepte...3s de concediu

Lalely si eu zic ca Mada nu mai compara baiatul...mie din pozici mi se pare destul bine dezvoltat...de greutate ce sa zic...a mea a luat de la 3 la4l 300g....chiar nu m-am impacientat....
numai ca ambele pediatre atunci mi-au spus sa o diversific cu fainoase

(s-a trezit fata..uff si stefy mi-a adus-o jos si mi-a pus-o -n brate)

dupa ce am inceput diversificarea s-a si vazut cum a inflorit sa zic asa...s-a schimbat imediat....parca s-a mai pufusit ,s-a mai lungit..dar nu pare un copil gras....
acum sa vad cum a luat in greutate in luna asta....si la o saptamana dupa ce face ea 5l ii schimb meniul

ea manaca la 10 dimi cereale cu lapte. i le fac ca o ciulama si i le dau la linguritza 100ml lp +31/2 cupe ....apoi ii dau max 20-30 ml de suc de morcov si de ieri suc de mere...la 1/2h cand vrea sa doarma ii mai dau 60mllp
morcovul mi l-a acceptat numai diulat cu putina apa plata
marul ieri mi l-a luat tare greu..sa vad azi cum o fi ...
iar seara ii dau in 150ml lp 3 cupe de cereale

asa ca si tu poti intreba dr. si dupa 4l sa-i bagi o masa de cereale
si nu iti face grrija cu mesele diversificate..iti stabilesti ore si zici asa la 10 cereale...pai nu-l mai pui la san inainte cu max 1 ora...apoi il pui ...iti alegi cereale fara lapte in ele si cumperi cutia de lp separat...mie mi s-au parut mai bune asa....

eu tot citind pe net si in mama si copilul am retinut ca la cei care iau mai greu in greutate la inceput sunt bune cerealele...apoi fructele piure
de aceea as vrea si eu peste vreo 10 zile sa trec la fructe pasate
acum intrebare intrebatoare
cum fac mai fetelor sa renunt la cerealele astea si sa introduc fructe pasate???
ma cam macina asta
sa-i dau o cantitate mare de fructe...cam cat manca ea acum cereale ....si sa-i dau direct....sa le accepte sa-i pun cereale in ele?
sau sa incep cu cate o linguritza doo?
off ca ea papa acum ca haplea cerealele astea si eu chiar pot zice ca i-am inlocuit o masa de lapte
nu mai pot scrie
tot tipa fata..mi-a agitat-o stefy si ea a plecat la tenis....o sa-mi cada din scoica daca nu ma duc la ea

simo nu te-am mai vazut in parc desi ma tot uit dupa voi..cred ca iesi dimineatza rau..eu pana la 10 nici nu pot...

pup toate mamicile si imi cer scz ca nu mai vb cu fiecare-n parte..tot zic sa vin si eu pe o linie de plutire dar nu pot fir-ar sa fie...azinoapte iar am avut noapte alba ...am adormit la 2.30 si m-a trezit fata la 5.30 pt lp

Mergi la inceput