FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

ma bucur tare mult ca sunteti bine si va apropiati cu pasi repezi de DPN.



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Lumimar
Maria
Inna

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

maria intru, citesc, uneori mai scriu cate ceva, dar ata, ca-s full la munca
gabriela doctorul poate fi extrem de expeditiv. El iti face o fisa in care noteaza ceea ce ai facut pana acum - adica istoricul tau medical - , apoi se gandeste ce pasi trebuie urmati in cazul vostru. Nu-ti face griji, ca te vei trezi in curand c-o lista de analize, apoi cu o schema de fiv, personalizata. Noi (eu si sotul) suntem doua persoane care vorbesc mult si de multe ori numai balarii, asa ca daca ajungem in cabinetul doctorului (doar eu sau amandoi) stam la taclale si cate 30 de minute si despre fiv si despre alte aberatii.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

neata
oare e cazul sa incep sa imi fac griji ? eu inca nu am terminat cu sangerarea dupa histero. marti se maronise, am crezut ca scap si ieri mi-am pus doar un tampon din acela zilnic care nu a facut fata, azi m-am intors la "pampers" si parca iar incepe sa fie rosu.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Qiao, tu in ce zi a ciclului erai cand ai facut histeroscopia ?

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Buna, fetelor. Am citit si eu ce ati mai scris si ce s-a mai intamplat zilele acestea. Qiao, pup fata si pe voi, pe toate!
Angelica, ce mai spune fetita? Eu cu dr. Avram am ajuns la concluzia ca trebuie schimbat obligatoriu Fragminul, dr Albu e de acord. D-Dimerii au iesit f mari.
Daca , dintre fetele cu mutatii, aveti de facut Fragmin de 5000 ui, eu am 4 cutii de cate 10 seringi plus inca 6 seringi,deci 46 seringi, toate la frigider, sigilate, tot. Sunt toate disponibile.


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

8+ cu
Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ralu am facut-o in z11. acum sunt in z17.
nasti cum te mai simti ? ai terminat perfuziile ? s-a mai tras lichidul de la inima ?


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Qiao, ma gandeam ca poate era mai gros endometrul ... dar z11 nu ar fi trebuit... eu zic totusi sa intrebi daca e normal... ca daca dupa 6 zile inca nu da semne clare ca s-a dus ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

ralu am facut-o in z11. acum sunt in z17.
nasti cum te mai simti ? ai terminat perfuziile ? s-a mai tras lichidul de la inima ?


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


In pleura a mai ramas putin, problema care nu se rezolva este jos, la ovarul drept si cu rinichiul drept. In loc sa scada, ovarul creste si cu rinichi cu tot, dau dureri de faci pe tine. De la 8 cm pe 7 cm acum 2 saptamani, a ajuns la 12 cm pe 9 cm. Ieri seara m-au dus si la nefrologie sa vedem cum e cu rinichiul, dar nu se poate pronunta nimeni nici acolo pana nu vine rezultatul la urocultura.
Ieri m-au internat sus, unde e si si maternitatea, si mi-am mai facut un set de perfuzii cu No spa si Scobutil si acasa continuui cu uscosin, duhaston si no spa forte. Mai este o pungutza de lichid in zona ficatului ramasa, dar sper ca aia sa se retraga pana incepe sa creasca burta si in sus.Poate , poate se opreste din crescut si scade ovarul asta, sa nu ajung la punctie sau la altele.
Cam asta e situatia mea.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

8+ cu

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

anastasia sa iti de-a D-zeu putere sa treci peste momentele astea grele si sa te bucuri linistita de sarcina. Doamne ajuta

honeys



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput