Brumarei si Craciunite de nov-dec 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ma doare cumva toata zona, si oase, si abdomenul inferior, si seamana si cu ce spune Ralu.. dr zice ca ar putea fi ceva in genul colicilor, ca mai cedeaza la nospa si e fluctuanta, sau chiar o presiune a sarcinii pe uter... bine ca nu-s contractii, si ca durerile nu tin mult, de ordinul minutelor sa zic...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata!!

Si eu cu copilu' in vacanta, deci voi intra mai rar. Iesim in parc ...

Sanatate multa la pitici si burticile care nu se simt bine!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 24s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

neata' si de la noi....
eu nu am dormit deloc azinoapte.....
piticul mic s-a iscat foarte mult si era sa ajungem la spital din cauza contractiilor.....
am vorbit cu dr.mea la tel. si maine merg la echo.....
trebuie sa stau in pat.....decat la toaleta si atat....
o sa intru maine,sper cu vesti mai bune....
Lia ma rog pt.voi


Roxana24 SAPT. Lucas Gabriel si mami de www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> Bianca Maria 3 ani in august
www.facebook.com/media/set/?set=a.185927248135830.46267.100001556682087" target="_blank">poze mare 2011!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

OOKA sanatate si voie buna.

RALU refacere rapida baietilor

LUNY la un neurolog ai fost? Poate sa fie totusi de la spate? E ciudat insa ca nu este o durere constanta si doar tempoara de citeva ori pe zi...Pina la urma ai rezolvat-o cu concediu medical? Poti merge la serviciu?

De mine ce sa va spun...Am trecut cu brio ziua de simbata cu sarbatorirea piticului. Tortul a iesit super si ca design si m-a surprins ca si gust. A fost din blat semi-insiropar cu spuma cu fructe de padure, foarte bun. Lui SeB i-a placut foarte mult. Efectiv il pazea cind il taiam, credeam la um moment dat ca incepe sa plinga sa nu il tai, dar a inteles totusi ca e de mancat. Copii au fost multi si adulti si mai multi. La copii le-am adus un tobogan gonlabil mare si in rest au alergat prin curte, mi-au calcat florile cu masinutele. In mare a fost bine. O sa incerc sa pun poze azi sau miine.

In alta ordine de idei nu am chef de nici un serviciu si mai trebuie sa merg inca cel putin 2 saptamini.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Carola, pai trimite-ti sotul la Fadel, cand te ia pofta de ceva bun
Pica, nu am fost la neurolog, dar pe 10 aug am programare la ortopedie la Medlife.. sper sa-mi dea si medical ptr restul saptamanii aleia, de fapt, se da recomandare, si cu aia la dr de familie.. sa vedem.. la serviciu merg, am lucrat sambata, azi sunt libera, maine ma duc iar..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

baby, doamne ajuta, stai linistita in pat si asteptam vesti bune maine!

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Buna dimi si de la noi!
pentru toate fetele bolnavioare si pentru piticotii cu varsaturi si muci
Vad ca luna august a inceput destul de nasol, sper sa se remedieze. Am fost si noi azi cu Stefan la Cluj, acum am ajuns acasa. Si ca sa vedeti ce mama nebuna sunt: Sunt bucuroasa ca are puroi la amigdale! . Pentru ca deduc ca de aici i se trage numarul mare de leucocite care i-au iesit la analize, si nu de la vreo boala incurabila sau cine stie cate altele mi-au trecut prin cap zilele astea. . Asa ca de azi pana joi inclusiv, suntem pe antibiotic Zinat, si vineri dimineata ne ducem pregatiti de operatie. Intram pe la doctor mai intai sa verifice gatul, si analizele i ,e vor face atunci pe loc in spital, si cu voia lui Dumnezeu vor reusi sa il opereze vineri, sa stiu ca am scapat de buba asta cu amigdalele. Sunt atat de satula de medici, medicamente, spitale, branule, sange etc...dar na, pentru Stefan tre sa fiu tare, sa nu vada ca ma necajesc...ca ii transmit si lui starea asta si nu e bine.

diana 19+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

pica la multi ani sebului, sa creasca mare si voinic, sanatos si fericit. felicitari pt pary-ul reusit (flori mai plantezi tu)
carola vezi ca , contractiile sunt si in stransa legatura cu starea de spirit si nivelul de stres. daca nu-s dureroase incearca sa nu le mai bagi in seama mereu. stiu ca e greu daca stai numai in pat. si mie mi se intareste burta cand ma scol din pat, mai ales daca ma scol brusc, daca schimb pozitia in somn...si cum zicea si baby, atunci cand bebe face revolutie in burtica, raspunde si uterul pe masura...dar repet, fara dureri, doar intarituri. deja m-am obisnuit cu ele.
baby bafta la dr, sunt convinsa ca esti ok
miere eu credeam ca ai crezut ca e vb de ceva improvizat, treaba cu adaptorul de landou. acum, daca sunt mai prevazatori cei din state fata de cei din europa...e o chestiune in care nu intru ca nu ma pricep... ma bazez pe faptul ca nici europenii nu-s nebuni si au facut o gramada de teste pana sa omologheze produsul. dar ca alegere, asa cum ai zis si tu, fiecare parinte face cum simte. eu am simtit copilul in siguranta, am vazut cum reactiona la frane bruste, etc. si nu mi-am facut griji, ba chiar am apreciat device-ul. ma uit doar ca era la juma de pret acum 3 ani fata de cat costa in ziua de azi
apropos de premergator, eu auzisem ca a fost interzis acolo pe motiv de accidente cu scari (corecteaza-ma daca gresesc), adica multi copii au cazut cu el pe scari/trepte, etc. si de atunci au fost considerate safe doar premergatoarele fara roti (care sunt fix ca cele clasice, copilul ajunge la podea, se ridica in el, doar ca nu se poate deplasa)sau cele in genul pozei postate de tine. asa e? sau are legatura cu controversele legate de deformarea mersului?

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 25+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

edit: diana sanatate multa. aveti grija sa fie sanatos tun pana la operatie ca sa nu o luati razna daca face febra post operatoriu si sa va ganditi la tot felul de bazaconii
fetelor, tickerul meu arata fix 100 de zile pana la DPN. nu stiu daca sa ma bucur sau sa intru in panica cand a trecut timpul?

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 25+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Ralu, dincolo de faptul ca poate dauna mersului si ar lenevi copilul, stiu ca americanii au interzis premergatorul si datorita faptului ca s-a demonstrat ca si coloana sufera o deformare cat timp sta copilul in el si astfel s-ar putea sa aiba probleme mai tarziu...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput