LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ai fost foarte generoasa, crissy . mai sunt si asa mamici in lista care nu ne mai scriu, daca nu ar fi fb n-am sti ca mai exista . si mai sunt care se pare ca nu vor sa ne mai scrie


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

URMATOARELE MAMICI SUNT RUGATE SA NE TRAGA DE MANECUTA DACA MACAR NE MAI CITESC (am scris si data cand au scris ultima data pe forumul DC - care are muulte sectiuni, eu nu-mi amintesc sa fi scris la delfinasi, sper sa ma insel):

Ariana1 - 16/06/2010
AdelaP - 03/06/2011 - nu-mi amintesc sa fi scris la noi, probabil pe la alte subiecte; o asteptam cu drag si in delfinariu
cristina97 - 20/07/2010
Alina2005 - 13/04/2011
CD27 - 02/01/2011
mericica30 - 31/12/2010
Sheritra - 22/11/2010
Anne45 - 31/07/2011 (poate totusi ne mai citeste, sa zica numai, sa o pun la loc in listuta)
ANDREEA84 - 04/03/2011
emushi - 29/07/2011 (??? probabil a scris la celalalt "delfinariu")
anagia - 21/07/2010
ela_mm - 07/01/2011
Ana. - 08/12/2010
vladia1 - 04/03/2011
arissa - 23/02/2011
gabisav - 20/03/2011
angharad - 17/10/2010
SabrinaLia - 27/06/2011 (???)
kittyescu - 02/05/2011
peta - 09/08/2010
ciristina_serban - 02/03/2011
senty_mary - 09/06/2011 (oare la noi a scris?)
luana081985 - 14/08/2010
danuta-bel - 10/03/2011
princess - 17/05/2011
bubster - 30/03/2011
JuliaSM - 01/08/2011 (???)
Creatza 11 - 01/02/2011
grety_niku - 24/08/2010
Iulia_N - 05/08/2010
Raluk31 - 17/06/2011 (????)
babiela - 27/06/2011 (???)

86cmm - 24/09/2010
mousel - 12/07/2011 (???)
deveghe - 23/08/2010
Corrina - 25/04/2011
shoshika - 04/02/2011
Florentina_C - 29/10/2010
pro_mihaela - 10/04/2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, pfiu, te-ai odihnit si tu in sfarsit.

Pe mine ma tahuieste Beatrice de vreo 2 sapt., miorlaiala toata ziulica, multe treziri noaptea, adoarme la loc dupa ce-i dau suzeta, dar pe mine ma oboseste trezitul asta des. Ii ies CANINII. Are iesiti incisivii centrali de jos si sus, apoi are incisivul lateral stanga, cel din dreapta inca nu a spart, se chinuie de 2-3 sapt. Iar azi cand am verificat-o se vad caninii de sus, amandoi odata, mai au pana sparg gingia, dar se vad cum inainteaza. Jos e doar cu cei 2 incisivi, niciun semn ca ar mai urma vreunul.

tot crispro, sa nu fii suparata pe soacra. Cu siguranta nu a vrut sa se ajunga aici. B. mai cade si cand sunt eu cu ochii pe ea. Ce n-as da sa le scoata si soacra-mea macar 15 min pe afara... Ma ajuta in alte moduri (f mult cu bani ne-a ajutat, sta cu fetele cand ii cer dar cand ma intorc acasa gasesc dezastru; vineri am fost la o petrecere, cand am ajuns acasa era DEZASTRU, jucarii imprastiate peste tot, farfuria si vasele din care a mancat B. erau cu mancarea uscata pe ele, nici macar nu le pusese in chiuveta cu apa, uitase laptele Elisei scos, care apoi s-a stricat de la caldura), pe Elise o duce doar la biserica. Pe mine ma cam dispera si i-am spus-o dar pe o ureche i-a intrat si pe alta i-a iesit. Daca ar fi dupa ea ar lua-o de 3 ori pe sapt la biserica, ea e mica, are nevoie de zburdat prin parc. Gata, m-am descarcat.

ooana, hi, hi, ce aventuri. Lasa, carutul se spala. Fain ca ati iesit in gasca.

rodyka, chiar vrei colectia? Sunt 4 carti, prima costa 15 lei, urmatoarele nu stiu. Noi depunem un oarecare efort sa le luam, daca le vrei depun un efort mai mare. hi, hi, deci la anul avem pe crispro cu bb2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

Buna ziua dragelor,

eu asa n-am chef de nimic, si as avea o tona de treaba prin casa, dar cum nu ma pot hotari cu ce sa incep, stau pe net

La multi ani Raisa!

Am vazut poze pe FB de la Sighisoara cu Raul, Matei, Raisa si parintii , astept sa vad ceva si de la minunata petrecere Hello Kitty. Oana, noi mergem in Thassos la 1 septembrie si vom fi cazati www.semeli-studios.gr/" target="_blank">aici Locatia are cont si pe FB, unde se pot vedea si alte www.facebook.com/update_security_info.php?wizard=1#!/hotelkamelia" target="_blank">poze Voi cand vreti sa mergeti? Nici nu indraznesc sa sper ca in aceeasi perioada cu noi, ca ar fi prea frumos

Palomina, am vazut si pozele voastre pe Fb, tare mi-au placut, ce lume diferita e...

Asa, tot voiam sa va intreb pe cele care ati recoltat celule stem cu CBC, daca v-a venit noul act aditional si daca il semnati.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


Ilinca e tare frumos
mai da-ne cateva indicii/pret/drum - de asta imi e cel mai groaza, parca sunt aprox.1100 km de la noi
am vrea sa mergem la jumatatea lui august asta in fuctie de cum reuseste Paula sa isi depuna proiectele
noi in septembrie plecam in Irlanda, dar stiu ca pentru Grecia e o perioada minunata


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula, vor fi si sarbatoritii pe luni, tot cum e acum, la sfarsitul listei, o sa adaug si delfinasii nostri. O sa sterg DN din paranteza.

saddie, eu am o varianta de fisier cu datele despre mamici, dar tu nu erai trecuta. Modific

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Rody, Crissy, iau eu cartile pt Rody, daca le prind la standul de ziare. Eu veci nu am gasit nimic, pe cand ma trezesc eu sa ma duc sa-mi iau carti, nu mai sunt!!! Fac un efort si ma trezesc mai de dimineata .
Crissy, eu tot stau si ma intreb cum ai tu timp de toate...Nu-mi explic. Are Elise grija de Bea? Sau doarme Bea muuult???
Oana, eu sper ca pana in 15 sa le termin!! Trag tare acum, dar nua m nici un chef!!!! Mai bien stau cu voi de povesti...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Crissy lista e mai mult decat PERFECTA !!!


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, ce mai visezi si tu! Mi-ar place sa ne intalnim in vara 2012, dar mai mult ca sigur ca la mine nu o vina bb2.Asa ca numa juma de vis se implineste. Florin, bietul, cred ca nu stia ce bai ai, de il trezesti in miez de noapte.

Al meu copil s-a trezit la 11 azi, am fost afara, acum ne chinuim sa papam legumele, apoi somnicul de frumusete. Si la 5 ma duc la masaj, nu am mai fost de 3 sapt! Abia astept - e timp doar pt mine!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Fetele cat se tine porumbul la fiert? Am vreo cinci stiuleti primiti de la cineva. Stiu cum se pun la fiert dar nu stiu cat sa-i tin. Help?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, ce mai visezi si tu! Mi-ar place sa ne intalnim in vara 2012, dar mai mult ca sigur ca la mine nu o vina bb2.Asa ca numa juma de vis se implineste. Florin, bietul, cred ca nu stia ce bai ai, de il trezesti in miez de noapte.


no, nu zice "hop" pana nu sari gardul! ca nu nascusesi inca, erai abia la inceput, de aia nu stia sotul si trebuia sa-l trezesc sa-i spun . deci, mai ai cam 10-11 luni de probe

crissy, paula, . de obicei mi le ia sora-mea (adica alea de la Adevarul &Co), ea le stie si ma avertizeaza: vezi ca apar astea, le vrei? si eu le vreau . acuma nu m-a atentionat


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput