LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

eu nu-i dau chiar de toate sa manance (trecand peste faptul ca oricum mai face ea nazuri)


nici noi nu prmim chiar orice dar...
eu am avut parte de o lectie la Sighisoara asta dupa ce i-am dat kurtos kolacs - si mi-a parut atat de rau dupa ce a varsat

asa ca dulciurile le lasam pe mai incolo deocamdata biscuiti si pufuleti


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
io ma intreb acuma: oare mie nu trebuia sa-mi vina 2 acte aditionale? ca am 2 contracte la ei(si pt Eric)...



ba da daca vrei ca serviciul sa fie acoperit pe ambele contracte


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
io ma intreb acuma: oare mie nu trebuia sa-mi vina 2 acte aditionale? ca am 2 contracte la ei(si pt Eric)...



ba da daca vrei ca serviciul sa fie acoperit pe ambele contracte


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






asa ma gandeam si io, dar oare de ce n-am primit? oricum, o sa dau o fuga la ei, ca nu-s departe si lamuresc eu pb cu ei...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufescu

gata,libertate...l-a preluat bona :))...asa ca sunt libera sa fac curat,mancare si ceva la servici(desi nu cred ca apuc ca in casa e un haos total,a facut baiatu inventar complet de la cosul de rufe in hol,la cutiile din baie(bigudiuri si chestii pe care nu le-am mai folosit de un an jumate doi,ma gandesc daca sa le mai tin :D, dulapul mare din camera noastra, pampersii si tot ce era sub masa de infasat la el in camera...si l-a auzit rasturnand si pe balcon cu tati dar am zis ca imi beau cafeaua inainte sa investighez dezastrul).totul suprapus peste haosul obisnuit.
nu stiu ce sa ii mai fac de mancare,el putin la pranz nimic nu-i convine.bona i-a dat supa,si mi-a zis ca nereusind cu lingurita i-a dat sa bea din borcan si asa i-a placut :).10 puncte pt bona.rody,si la noi prefera sa nu mai manance la pranz,ci pe la 6 sera,si preferabil in parc :). ieri am facut show in IOR la fantana mare,bubu vroia sa se bage in apa,urla groaznic daca vroiam sa-l iau de acolo asa ca i-am suflecat pantalonii si l-am bagat cu picioarele in apa...mama ce fericire pe capul lui.urlete cand am lecat,normal.
intrebare: cand le faceti orez cu lapte sau gris cu lapte il faceti cu praf sau cu lapte de vaca?

mami de Raducu, 10 august 2010


ii fac cu lapte de vaca dupa 1 an, desi seara / noaptea ii dau in continuare lp. si o sa ii dau pana la 2 ani cred

Andrei e fascinat si el de fantanile alea, doar ca duminica am intrat pe unde batea putin vantul si l-a stropit putin, sa vezi suparare imi arata apa si se ascundea in bratele mele. cand am luat-o pe partea celalalta, a fost mai fericit

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata si de la noi,

desi dimineata era cand m-a trezit V, la 6:30 . Dar nu ma supar ca e a 2-a zi cand il pun la somn singur in patut si adoarme instant (la somnul de peste zi), asta dupa 2 ore de umblat singur prin casa. Sper sa-l tina naravul

Oana, mersi de lamuriri , cred ca semnez si eu pana la urma, ca nu e mult in plus...m-am mai calmat, pentru ca initial credeam ca cei 190 sunt suplimentar fata de cei 140 Eu zic sa nu-ti faci mustrari de constiinta cu kurtosul, ca e tare greu sa nu-i dai daca pofteste. Sigur de la ala o fi vomat Matei?

Nici eu nu-i dau lui V orice sa pape, desi asa pofteste tot ce vede Daca imi iau inghetata cand ne plimbam cu caruciorul lui ii dau un biscuite, desi mai nou isi da seama smecherasul ca eu pap altceva, si incerc sa o ascund sa nu ma vada, sau trag copertina la carut

Eladea, eu ma gandesc ca pt. Eric o sa vina actul la momentul cand iti vine si urmatoarea factura de depozitare, ca vad ca noi toate am primit deodata pentru ca avem picii nascuti la distante scurte, sau nu?

La multi ani Andra, Clara si Andre!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Eu ii dau Lp doar dimineata si la culcare seara, in rest orice mancare, piureuri, orez, cereale prepar cu LV.
Bumble, ce tare ai fost cu prescurtarile OL si GL, mi-a luat un pic sa-mi dau seama ce inseamna...deh, neuronul obosit

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, fetelor!

Multumesc mult pt parerile voastre referitoare la ham, acuma sa vedem ce zice Si al meu sotz ca saracu la cate chestii l-am convins eu sa cumparam si le-am uitat pe urma intr-un coltz...

Ma bucur ca v-au placut pozele, multumim pt aprecieri!

Fetelor, eu nu-l las singur pe Antonito prin casa sa-si faca de cap, ar insemna sa se loveasca de mii de ori, se agata de mobila, umbla la sertare, isi prinde degetele...Si macar daca s-ar ocupa cu scosul lucrurilor... Dar nu, el isi da cu usile in cap asa ca sta in tarc cu jucarii cat fac eu treaba Si cand termin "analizam" casa

Pe afara, alta nebunie- vrea sa analizeze toate tampeniile de pe jos asa ca doar in parc si in locurile de joaca ne "antrenam"

Pufescu, eu i-am facut de 2 ori pana acum orez si gris cu lapte- o data cu lapte de capra si o data cu lapte de vaca, i-a placut de fiecare data Si n-a avut probleme. Apropos, am gasit lapte de capra la mega image-red market, eu vreau sa inlocuim tzitzi cu asa ceva cand o veni vremea....

Careva dintre voi merge des in Parcul Carol? Poate ne intalnim, cine stie?!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

La multi ani Andra, Clara si Andre!

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ilinca poate ca nu a vomat de la kurtos dar mi-a fost invatatura de minte...si eu ma scund cu inghetata desi o data l-am lasat sa isi bage buzele ca sa aiba apoi pe ce sa se linga

fetelor maine merg la o zi de nastere - baietel 3 ani - ce sa iau???

Eladea spune-mi tu ca sigur imi dai un sfat bun


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

rody, ma bag. m-a trezit mara de la 7 jumate. nu stiu ce a fost cu ea. cred ca se pregatesc si urmatorii dinti ca se vede ceva pe sub gingie. a fost asa maraita in somn, mi-era si mila de ea.
cat am fost plecati de acasa i-a iesit si al2lea dinte de sus..fara scandal.
saddie, te inteleg asa e si marius. si ma enerveaza dar "poate imi trebuiesc" . mai nasol e ca si soacramea e la fel, si inca au ramas in casa lucruri d-alea ei pe care nici nu le arunca nici nu le ia...(apartamentul in care stam a fost al ei, ni l-a dat noua). cateodata ma enerveaza, am impresia ca se desparte greu de lucrurile de aici (poate e normal, nu stiu)...

ieri am fost cu mara la analize. m-a enervat marius ca era panicat asa ca vezi doamne ii chinuie copilul, si ca de ce trebuie sa ii fac analize daca nu are nimic (pana la urma l-am dat afara din cabinet ca ma agita si pe mine). dup-amiaza am primit rezultatul, toate in limitele normale, mai putin limfocitul care e putin peste limita superioara.
nu mai stiu cine zicea ca a fost cu copilul la analize si l-a chinuit. recomand synevo grozovici. am nimerit niste tanti foarte de treaba care au intretinut copilul pana i-a gasit vena(cu degetul, nu cu acu). a nimerit-o din prima, a plans putin ca i-a luat destul de mult sange si na..dar, m-am bucurat ca nu a chinuit-o si nici macar nu i-a ramas semn pe manuta.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput