LMA Andra, Clara si Andre - Delfinasi (165)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

Fetele ce-i cu actul aditional de la CBC? Vor sa majoreze ceva suma de plata? Eu inca nu am primit nimic. La noi s-a recoltat pana la 80 de kile. Bine eu sper sa nu ajunga Medeea niciodata la greutatea asta

Am facut o ciorbita de vacuta cu bors si leustean, asa de bine miroase in casa...


e vorba sa paltim 190 ron pe an, si avem acoperire 185000 Euro in caz de nevoie...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Buna fetelor!
pupam degetelul lui Victoras. Si motata mea a facut buba la degetel. Cu o mana tragea de partea de jos a usii, cu cealalta impingea, i s-a luat pielicica dar nu a plans f. tare.
Despre ham, e util doar daca copilul merge singurel, altfel nu ai cum sa-l ti in ham. Eu il folosesc ca si michelle, lasat larg sa creada ca n-o tin, si doar afara unde e mai periculos de cazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

La noi e MM (marea maraiala) ii curge nasul intr-o veselie, cred ca vaccinul chiar i-a scazut imunitatea si una peste alta ii dau si ceva dinti (roade tot si saliveaza ca un mos)

Mai fetele Ducu a cazut ieri din mana mea, cu capul de asfalt, are julituri -asa ca ni se poate intampla si noua ,chiar daca suntem precauti.

Pentru Vladut sa-i treaca cucuiul.
Pentru degetelul prins la usa.

mama implinita de Ducu ( copia fidela a mamei )
15 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufescu

si eu i-am prins in usa mana lui bubu :(. Era in carut,pe hol,eu imi cautam cheile,el a bagat mana la balama si eu am inchis tare usa...am crezut ca mor,a plans de a rupt...dar noroc ca n-a fost rau.
Dragaica,cred ca a fost ceva in aer pe 10 august ca si noi suntem dintosi de nu se poate: 8 dinti,2 canini,3 masele si a 4a aproape iesita. cu mancarea in schimb e jale,ma gandesc ca nu vrea pt ca il dor gingiile...cand vede lingurita inchide gura si intoarce capul.singur nu duce la gura mancare,se stramba cand pune mana pe mancare(in schimb daca l-as lasa sa ia un cacat de caine de pe jos in parc ar fi fericit si l-ar baga si i gura!).singur mananca biscuiti(am facut si eu sambata,au iesit f buni dar muuulti de nu se mai terminau de copt...inca sunt buni dar s-au intarit),ii plac si se freaca cu ei in delir pe gingii.si pufuleti ar manca,dar nu-i dau(decat in masina ca sa-i distrag atentia).in rest jale.incerc sa fiu calma,maine vine bona si la ea in general mananca =)).

mami de Raducu, 10 august 2010




Hahaaaa....... asa fac si ai mei, greu le indes lingura in gura in schimb ar manaca de pe jos orice Ieri am facut o descoperire soc, patuturile noastre sunt roase, roase, roase, numai urme de dinti ce dragi imi sunt patuturile astea, noroc ca au ros exact partile pe care o sa le dam jos la anu ca sa-l transformam in pat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui pufescu

si eu i-am prins in usa mana lui bubu :(. Era in carut,pe hol,eu imi cautam cheile,el a bagat mana la balama si eu am inchis tare usa...am crezut ca mor,a plans de a rupt...dar noroc ca n-a fost rau.
Dragaica,cred ca a fost ceva in aer pe 10 august ca si noi suntem dintosi de nu se poate: 8 dinti,2 canini,3 masele si a 4a aproape iesita. cu mancarea in schimb e jale,ma gandesc ca nu vrea pt ca il dor gingiile...cand vede lingurita inchide gura si intoarce capul.singur nu duce la gura mancare,se stramba cand pune mana pe mancare(in schimb daca l-as lasa sa ia un cacat de caine de pe jos in parc ar fi fericit si l-ar baga si i gura!).singur mananca biscuiti(am facut si eu sambata,au iesit f buni dar muuulti de nu se mai terminau de copt...inca sunt buni dar s-au intarit),ii plac si se freaca cu ei in delir pe gingii.si pufuleti ar manca,dar nu-i dau(decat in masina ca sa-i distrag atentia).in rest jale.incerc sa fiu calma,maine vine bona si la ea in general mananca =)).

mami de Raducu, 10 august 2010




Hahaaaa....... asa fac si ai mei, greu le indes lingura in gura in schimb ar manaca de pe jos orice Ieri am facut o descoperire soc, patuturile noastre sunt roase, roase, roase, numai urme de dinti ce dragi imi sunt patuturile astea, noroc ca au ros exact partile pe care o sa le dam jos la anu ca sa-l transformam in pat mare

http://www.facebook.com/pages/MyTwinBeads/196070730443879
http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



haha, Andreea...mi-ai adus aminte de Eric...exact asta a facut si el cu o laterala a patutului...noroc ca o pot vopsi...ca i-a ros vopseaua...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

A...si nu sunt blonda! 22 ianuarie 1982 e ziua mea.

Asta a fost pentru Paula.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


esti o mami tanara!!!


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Heloo fete,eu iar apuc sa intru rar,am avut chefuri muuulten in weekened,vreo 3
am vazut intalnirea de la sighisoara,sau ma rog excursia,frumosi delfinasi,frumosi,parinti

si am lasat picii cu bona si soacra,pe o tura.Ghici ce a facut nebuna de bona,le-a dat laptele de seara in biberoane nespalate!!!!!!!!!!!!
daca copiii faceau ceva entero,diaree etc....o dadeam in suturi afara,nici un leu pe luna lucrata,ba ii mai si ceream bani!!cum poti fi atat de indolent???
deci cu babele astea a mele,nu mai sunt de lasat copiii mai mult de 2-3 ore,si fara sa le dea papa,soacra alt specimen,aia nici nu se spala pe maini cand merge la wc
asa nervi am!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Crissy, sterge semnul intrebarii din paranteza din dreptul meu...eu va citesc, postez mai rarut, dar nu scapati de mine. NU plec.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010


ramonavlas, tu apari in listuta. Semnul intrebarii era pt ca nu stim data nasterii (daca te uiti la celelalte fete vei vedea ca le-am trecut DN).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

michelle, ca o sa carati si olita. Eu nu-mi bat capul inca . am pus poze in prostie, tb sa mai sterg si sa organizez tot pe luni.

Eu nu mai primesc notificari de la picasa (pt upload la poze noi), nu stiu cu ce i-am suparat de nu-mi mai trimit. Tb sa intru prin setari, dar mi-e lene...

bumble, brrr, bietul Vic...

adriana, trece-o din nou pe LP fara lactoza si regim si poate face kk sa-ti ramana si de-o analiza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Oana, noi mergem in Grecia prin Serbia, drumul e 1140 km si il vom face in doua ture. Dormim o noapte pe drum, cam la jumatate, in orasul Nis - Serbia aici Traversarea cu ferry-ul costa cam 30 de Euro (masina+pasageri), dureaza 30 de minute si ferry circula destul de des din cate am inteles. Cazarea in Thassos ne costa 55 Euro/noapte, cu mic dejun inclus, dar noi am platit in martie si ne-a dat ceva reducere, s-ar putea sa fie mai scump acum. Daca mai vrei sa stii ceva despre Thassos, intreaba-ma, ca am inceput sa ma documentez temeinic despre plaje, obiective de vizitat etc.

Bumble, of, bietul Victoras, mi se face pielea de gaina cand ma gandesc.
Pup si pe scumpul de Vladut, sa treaca lovitura. Acum am observat ca lui Victor i-a ramas cumva o gaura, in locul unde a avut marele cucui

Despre actul aditional CBC: Saddie suma de 190 de ron se plateste independent de celelalte obligatii, pentru ca, in caz ca Doamne fereste trebuie sa se foloseasca celulele, CBC (ma rog, Eurocord) te finanteaza cu o suma maxima de 185.000 Eur pentru a achita cheltuielile procedurilor medicale, deplasare, cazari etc. (in stanga paginii forumului e reclama la chestia asta)

Mie sincer mi se pare un pic de sarlatanie, pentru ca initial nu s-a vorbit deloc despre ce costuri mari implica procedurile astea de transplant, si cred ca e si greu sa te informezi de cuantumul lor exact. Dar "cireasa de pe tort" o consider faptul ca, in corpul actului aditional nu se mentioneaza deloc suma de 185.000 Eur, ci doar intr-o pagina de Conditii Generale, care nu se semneaza de parti si care poate fi modificata discretionar de CBC. Oana, tu esti jurist, te rog zi-mi daca n-am inteles bine



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput