Regasiri(56)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Scuze ca am scris pe fuga si am cam uitat de gramatica...intru de acasa daca nu uit, sa corectez

Ank, deci azi va mutati...spor la mutat si sa fiti sanatosi in noua locuinta... Va trece si senzatia aia de gol, am simtit-o si eu cand am dat masina ...

Nu mai stiu ce vroiam sa mai scriu, cam slaba miscare pe aici....si pe voi v-a bagat toamna in butoi? ( la mine nu-i doar toamna, dar cred ca toamna face sa vad mai in negru)
Iesiti din butoi ca n-aveti loc de mine!

Apropo, am dat 5-6 kg jos cam intr-o luna , fara pastile fara nimic, stresul doar, ma cantaresc cam la 2 zile si am de gand daca iau mai mult de 1 kg a intru pe pastile d-alea cu varza....am auzit ca-s bune, deocamdata nu are rost sa iau, nu mai mananc seara dupa 8 decat un iaurt sau un fruct, dimineata cand sunt la servici iau doar o cafea, la pranz mananc normal, doar un fel , si ala intra greu , si cauza principala cred eu ptr care am dat jos e ca nu am chef de dulciuri, la mine acolo e problema mare, dar acum chiar nu am chef, am mai luat dar foarte rar. Si nu m-am lasat de Pepsi.... inca beau, am incercat sa trec pe Pepsi light dar nu prea-mi place. Si sa va spun ce mandra sunt ca se cunoaste bine la pantaloni, am strans cureaua cu 2 gauri, plus ca se cunoaste ca-mi sunt largi ...sper sa ma tina in continuare.... si stresul si supararea sunt bune la ceva ( nu, nu s-a intamplat nimic rau...prostioare doar care m-au cam intors pe dos accentuate de toamna pe care n-o sufar, dar vine ea si primavara)

Maine implinim 18 ani de casatorie, deci dau de acum

Va las, ma duc sa-mi fac piata ca doar sunt la servici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am trimis mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salutare
la noi a deschis Miruna sezonul racelilor-mi-am scos de ieri de la pastare siropuri,ceaiuri,aparat aeosoli,aspirator nazal...
Ank deci ai o sapt de foc.Spor la treaba si vezi partea plina a paharului-macar pleci de la mai mic la mai mare,daca era invers atunci era jale mare

o sapt buna sa aveti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Am tot scris de dimineata incolo, a intrat cate cineva, am iesit repede si am tot pierdut
Saptamana asta sunt singura la birou, iar de pe 04.10 avem control fiscal, asta ca sa fire treaba treaba.
Dastefa multa sanatate lui Miru. david (nepotu) e cu branula saracutul, deoarece de la niste muci a ajuns la gat si urechi cu puroi.
Roxana de mutata ne-am mutat de vreo 2 saptamani, da' acu am vandut si garsoniera, apartamentul arata inca ca un depozit de cutii, iar eu tre' sa aduc si altele.
Felicitari pentru cei 18 ani si multi ani fericiti inainte
Felicitari si pt kg in minus si un mare de la mine pt ca poti sa nu mai mananci dulciuri.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Nu am mai scris de mult..am avut zile incarcate..ce sa mai zic de cand a inceput Antonia gradinita avem muci..muci si iar muci

Antonia a ramas la gradi tot la grupa mijlocie..acolo unde merge ea sunt doar doua grupe la program scurt mica-mijlocie si mare-pregatitoare din cauza de lipsa de spatiu...mi-a zis directoarea sa o las asa la grupa mijlocie,ea abia la anul o sa faca mare-pregatitoare..din cauza varstei nu stiu ce sa zic dar eu nu o simt inca pregatita de grupa pregatitoare...

Noua la sedinta ne-au spus ca grupa pregatitoare tot la gradi se va face..eu nu am inscris-o la nici o scoala deocamdata...si am scoala aici in fata blocului...trebuie sa-mi fac timp sa trec pe acolo...dar din cate am auzit se fac clase dupa ce serviciu au parintii

Roxana-la multi ani fericiti impreuna !
te admir f mult pt cu te descurci cu copii ,imi place ca discuti cu Oana despre orice si sunteti prietene...eu mi-am luat carnetelul si iau notite pt mai tarziu ne asteapta vremuri grele

Dastefa-multa sanatatesi eu am scos de la nafalina medicamentele...toata vara au fost bine...cum a inceput gradinita gata au inceput si racelile

Maya-ce mai fac printesele? cum te descurci cu ele?

Ank-cum e in casuta noua? ,caprita

Laura-Antonia a facut testul de alergii in aprilie..si a iesit totul ok nu e alergica la nimic,la d-na doctor rugina am facut...multa sanatate

n buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu tot prost stau cu timpul, toata ziua dupa printese pe aici. Thea de cand a descoperit mersul e fascinata si alearga peste tot si eu dupa ea.
Roxana bravo, si eu am slabit putin, sper sa nu pun iar la loc.
Bambo eu am auzit ca la scoala vor face clasa pregatitoare.Plange Thea, poate revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele.
Maya ti-am spus ca am vazut-o pe Ana cand a fost spectacol cu Oraselul Lenes. Tare frumoasa fata ai
Bambo multa sanatate si voua. Cat despre casa...inca ami sunt multe de pus la punct, da sper ca intr-o luna sa le termin.
Roxana inca odata felicitari.
Eu vreau sa o inscriu pe Erica la grupa 0, ca altfel se va duce in clasa 1 la 7 ani si 10 luni si termina liceul la 20 si mi se pare cam maricica asa, desi pregatite parca nu suntem niciuna


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

legat de minunea asta de clasa 0-eu ma fixasem pe o anumita scoala,o anumita inv,care inv are acum cl aIIIa.Daca pe toti inv ii pune sa ia ,cand termina cl a aIVa , clasa 0 invatatoarea asta pica ca nici eu nu o vad la 7 ani sa inceapa clasa 0.Dar la scoala asta toti inv care au acum cl a IVa au colectivele formate cu copii care vor incepe cl I.In scoala asta nu ramane nici un spatiu neutilizat.Deci chiar daca aduc invatatori in vara-toamna nu au unde sa mai bage niste clase.Doar daca ii obliga pe unii care se pregateau sa ia cl I sa ia clasa 0.Dar in cazul asta va dati seama ce disperati vor fi parintii ca se trezesc cu copii in aer dupa ce au stat linistiti iar copii au trecut prin testari
in Romanica noastra draga si copii copiilor nostri vor fi tot generatoie de sacrificiu se pare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa ai dreptatate. Motivele pe care le-ai enumerat ma fac sa nu ma interesez de invataoare si doar sa sper ca va fi una bunicica si ca copchilu in timp se va integra. Eu cred ca conteaza foarte mult si colectivul de copii.
Mie foarte incomod pt mine mi se pare faptul ca programul va fi scurt si probabil va trebui sa angajez bona, pe care Dzeu stie cu ce oi plati-o. Poate cu un an dupa s-ar fi descurcat si singura, dar acum exclus.
Cat despre astia mici de abia se obisnuiesc cu ceva si trebuie sa faca altceva, de nu mai inteleg nimic micutii.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

E mare bataie de cap cu grupa 0

Ank-asa ma gandeam si eu cu Antonia anul asta face grupa mare si la anul grupa pregatitoare...dar de unde...acum e la mijlocie...grupa mare care este acum e grupa mare si pregatitoare deci 2 in 1 si asa va fi si la anul(daca nu se muta la scoala grupa pregatitoare) ea acum are 4 ani si 11 luni...la anul cand incepe grupa mare-pregatitoare o sa aiba 5 ani si 10 luni...si la 6 ani si 10 luni merge la scoala nu stiu daca ai inteles ceva si eu sunt ii grupeaza asa din cauza ca nu au spatiu maine avem iar sedinta...cel mai bine ar fi sa ramana ca pana acum copii sa mearga la 7 ani la scoala

Mergi la inceput