BIOGENESIS FERTILITY CENTER(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

arianna-felicitari inca odata si de la mine!cum e printesica?papa laptic de la mami?
uff..cum spuneti voi fetelor ca trece timpul repede?mie mi se pare ca trece atat de greu......mai ales ca eu de la 58 de kg am ajuns la 78 si cum spune soata mea inca mai dospesc!

pupicei!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita



Papa ,papa .......este o scumpa.
fetita ta ce face ?




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Arianna, sa va traiasca fetita, felicitari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ce bine ca papa laptic de la mami!e o frumusete papusica ta!sa creasca mare si sa va bucure toata viata de-acum inainte!

hmm..bebelusa mea?se joaca tot timpul in burtica!e ff miscatoare!mai ales ca acum trebuie sa pape face revolutie in burtica!abia astept sa treaca si la mine saptamanile care au mai ramas sa imi tin si eu bebelusa in brate!

ari-cum te simti dupa cezariana?ptr ca vad ca ti-au dat drumul ff repede din spital!

uff..abia astept sa vad si eu printesica mea!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Mocanita ...multumesc ....si tie felicitari pt stumfulet ....voi sunteti deja mari

Uratica .....m-am simtit fff bine ....mai ridicat a doua zi putin mai greu , dar tot facand miscare mi-am revenit repede.
parerea mea este ca trebuie sa te mobilizezi f repede , pt ca daca stai in pat este greu sa te ridici dupa.
azi la 5 zile dupa operatie ...sunt super bine , merg f bine , ma aplec , ma ridic f bine din pat ,operatia arata super .....multumesc lui D-zeu ca sunt asa .....tot ce ma deranjaza este durerea de cap , am tensiunea mica ....in rest nimic.

si plus ca mi-a dat D-zeu un copil ffff cuminte ....pana acum
te cred ca abia astepti sa iti vezi printesa.

mult succes fetelor care sunt in focuri ....surorii Ancai si Sperantei .....a veniti cu beta mare




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ari-saru'mana ptr raspuns!eram doar curioasa..eu am la activ 4 operatii..printre care si una clasica-pe care imi va face cezariana!la operatia clasica eu m-am ridicat din pat imediat dupa ce m-am trezit din anestezie..la mine e naspa ca mi-e rau de la anestezie-in rest durerea o suport..insa ma gandeam,cum taie si uterul..poate e mai dificil!insa..daca tu te-ai ridicat asa repede din patuc-nu imi fac probleme..pot si eu!mai ales ca o sa vreau sa imi vad piticuta!

felicitari inca odata mamicuto!sa cresteti mari si frumoase amandoua-alaturi de tati!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

ari-saru'mana ptr raspuns!eram doar curioasa..eu am la activ 4 operatii..printre care si una clasica-pe care imi va face cezariana!la operatia clasica eu m-am ridicat din pat imediat dupa ce m-am trezit din anestezie..la mine e naspa ca mi-e rau de la anestezie-in rest durerea o suport..insa ma gandeam,cum taie si uterul..poate e mai dificil!insa..daca tu te-ai ridicat asa repede din patuc-nu imi fac probleme..pot si eu!mai ales ca o sa vreau sa imi vad piticuta!

felicitari inca odata mamicuto!sa cresteti mari si frumoase amandoua-alaturi de tati!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita


nu e nasol, stai linistita.
Trebuie doar sa te mobilizezi :) plus ca scopul pt care o faci e maretz :) uiti durerea imediat.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ingeras-multam!la fel ma gandesc si eu!cred ca o sa fiu in stare chiar si asa adormita sa ma ridic din pat ca sa imi vad piticuta!insa..mi se pare ca mai am o groaza de asteptat pana atunci!

mamica si fetita cat si bebelusul din burtica!

Doamne ajuta pana la capat!
+25 fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

fetelor, prea liniste pe aici!

nimeni nu mai are nimic de comunicat?

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

neata
da, liniste mare.
noi maine mergem la iasi la morfologie si la medicul nostru. abia asteptam sa-l vedem pe bebe. vad ca are zile in care nu ma lasa deloc in pace si ma zguduie de numa si zile in care doarme de nu mai poate. si ne apucam de strigat la el.
pe de alta parte noi suntem in renovari de apartament, nu mari - o faianta in bucatarie si una in baia mica dar destul sa fie dezastru in toata casa.n-avem unde manca - dim manancam in dormitor si radem ca e romantic, in rest pe la parinti, prin oras.mai trist e ca nu-ti vine sa te duci acasa, dar cand stim ca facem astea pt bebe parca avem alt elan.
inca nu i-am cumparat nimic lui bebe, in septembrie.oriucm nu pot sa cred ca e august deja si ca mai e totusi destul de putin.
va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Buna fetelor! Scuzati ca nu am mai dat niciun semn de viata dar sunt la mare de ceva timp si nu mi-a stat capul la calculator!
Acum am venit sa va dau ultimele vesti! Am o fetita si un baiat! Exact ce ne-am dorit ne-a dat Dumnezeu!
Sper sa va iasa si voua pana la urma!
Marinalina tu ai aflat sexele?

Mergi la inceput