Felicitari Catalina! Floricele de mai-iun 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

veronicach n-am avut un medic pediatru , ci numai lacel de fam mergeam, si culmea ca nu mi-a zis nimic pana acum de rahitism si displazie (nici la controlul de Miercuri).
Dr pediatru mi-a zis de posibilul rahitism sau displazie.
Incerc sa ma linistesc, si cum ati spus si voi voi cauta un dr ortoped.
Multumesc tuturor pt sfaturi si urari!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Alina- felicitari pt cei 4 ani de casatorie! Multi inainte!

Rocsy- de gasit ceva fierturi si usor ca textura voi gasi in mod sigur caci mergem la AI, dar mi-e ca si noi vom manca cam ce mananca si el, ca daca ai tu altceva ce el nu are e crima....

Sa vezi ce trasi ca prin inel ne vom intoarce....

Nana-distractie placuta la nunta!
Cris- poate ca abia atunci cand va va vedea soacra cu 2 copii si cata lipsa de spatiu aveti, poate s-o imbuna! Mi-e ca asteptand dupa ea.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Weekend placut! Beti azi cat de multa cafea, ca pana luni nu mai pupati!

Have fun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

[Cris- poate ca abia atunci cand va va vedea soacra cu 2 copii si cata lipsa de spatiu aveti, poate s-o imbuna! Mi-e ca asteptand dupa ea.....


Mamica unui buburuz
Aaaaaa,nu...ne gandim la un credit ceva,la ridicat desupra aici unde stam etc...ca poate daca se hotaraste soacra se razgandeste vreunul din cei 7 frati ai sotului si tot asa.nu are nici un rost



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Alina, ce vroiam sa subliniez, este ca cea mai indreptatita parere o poti avea din partea unui ortoped. Dar au zis si fetele mai sus.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Multumesc!
Am sunat m devreme la un dr ortoped din Constanta.
Mi-a zis ca tb facuta radiografia. (bineinteles ca tb si sa o vada)
Iar sapt viitoare dupa ce-i fac radiografia, confrut tratamentul dr pediatru cu dr ortoped si ajungem la concluzie.
Ma rog, insa sa nu fie nimic grav! Doamne Ajuta!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Alina, felicitari pt cei 4 ani de casnicie. Sa mai fie inca de cel putin 10 ori pe atat.
Off topic: Nu stiu ce are, dar sanatate mamei tale ( am vazut la semnatura ta)


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Multumim!
Are cancer.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Inca ceva: m-am exprimat gresit referitor ca merge cracanata si anume i se curbeaza picioarele in forma de O.
Nu era problema daca mergea cracanat. Asa a mers si Ioana..asa se pot echilibra.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Felicitari Catalina pt sarcina!
Sarcina usoara si o nastere la termen iti doresc!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!
FA O MINUNE DOAMNE CU MAMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Salutari si de la noi!

Abia am reusit sa adorm copchila, s-a lasat greu de tot. Nu stiu de unde atata energie ca pana acum pica lata la vreo 4 ore de la trezire.

Vero cu ce umpli ardeii? Cu orez? Mananca Matei? Da-ne si noua reteta, ca m-as baga si eu. Ma rog, zic asa, ca sa am cu ce sa-mi umplu timpul cat doarme fie-mea, ca de mancat oricum nu mananca altceva decat tzatza! E atat de disperata dupa ea ca eu ma intreb daca 'oi intarca-o vreodata...

Nana Din cate stiu eu RCata a intarcat-o pe Miruna de vreo 2 luni, parca, asa-mi amintesc, sper sa nu o confund cu altcineva.

Distractie placuta la nunta, succes in a o lasa pe Ade sa doarma cu mama ta. Poate doarme picea linistita si nu se mai trezeste daca nu te miroase .

Alina La multi ani fericiti alaturi de sotul tau! In ceea ce o priveste pe Justina iti doresc sa nu aiba nimic si sa te linistesti dupa ce faceti investigatiile recomandate.

Nico Cand si unde plecati in concediu? Sorry daca ai mai spus si nu am fost pe faza.

Noi plecam duminica viitoare in Bulgaria, ma gandeam sa iau niste borcanele cu mine, nu de alta, dar sa am ceva in plus la bagaj. Dupa cum va spuneam Ema nu serveste aproape nimic altceva in afara de LM. Mai roade un covrigel din ala tare, mai o rosie, un iaurt si cam atat. Bine ca i-am facut analizele acum vreo 2 saptamani si au iesit ok, asa ca are in continuare liber la tzatza cat vrea ea si incerc sa nu ma streez prea tare ca nu mananca solide. Ma gandeam si eu sa iau blenderul cu mine in conceidu...dar sa pasez ce? Ca oricum ii plac mai mult bucatelele acum, sa le apuce singura. Cred ca se cerea autodiversificata fii-mea

Apropo de dinti, i-au spart si cei de sus, aseara am vazut... Mama denaturata ce sunt, nu mi-am dat seama. Ma bucur ca nu a avut nici un simptom...in afara de lipsa poftei de mancare, care oricum face parte din obiceiurile zilnice.

Cris Dai tu cafeaua in weekend? Ca tu stii sa o servesti frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Remy, cred ca ma confuzi. Si Miru e tztz dependenta.
Nana, eu vreau sa o alaptez pe d-soara pe toata durata sarcinii, iar apoi sa incerc un tandem. Dar sa vedem ce vrea si ea. O sa mai vb si cu un consultant LLL.

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput