LMA Maria -Delfinasi in straie de sarbatoare (164)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata...Eladea ms de cafea...tare buna...pupici lui Filip sa se faca bine

Mami ANCA

Denisa ioii ce de bunatati

Kata sanatate lui Catalin

Pufescu off mama lor de canini

Felicitari celor ce au facut primii pasi

Noi zilele astea am fost mai tot timpul pe afara ba in casa am strans cate una alta,ba o mancare...Antonia e mai bine...face de 2 ori kk dar tot moale...ieri i/am dus proba pt copro

Fetelor azi va dau de baut...facem 5 ani de casatorie...doamne ce a mai trecut timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

fetelor, multu pt raspunsuri..ref. la recoltare urina si plata taxa pasaport...

eu sunt ca batuta, sunt rupta, ma simt rau, fizic, gandindu-ma la puiut...si ma enervez ca nu pot face nimic...uffff..

kata, sanatate inca o data la pui...lasa, ca ne vedem noi intr-o zi...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Giorgia, La multi ani fericiti si impliniti de aici inainte, cu multa iubire si armonie!

Eladea, -am tare. Greu cand ii vezi bolnaviori. Apoi cand nici nu stii ce bai are, e si mai greu. poate e virus din asta de care ziceau fetele, cu febra ce trece in 4 zile, si apoi cu bubite. Eric nu are nimic?

Kata, sanatate si voua, sa se faca bine baietii!

Al meu nu mai sta la schimbat scutecul, ma chinui mult sa il schimb, se rostogoleste, sta doar pe burta. de imbracat/incaltat numai cu el pe burta reusesc. Si asa maraie si ar vrea sa planga. Nu mai sta la pus picaturile de vigantol, desi pana acum deschidea frumos gurita. de 2 zle i le dau cu lingurita. Azi noapte am vrut sa ii pun sare de mare in nasuc, intr-o nara am reusit, ca apoi nu mai statea deloc!!! voi cum le dati vigantolul? eu in lingurita ii pun intai cateva picaturi de apa, ca vigantolul sa stea deasupra, sa nu ramana pe lingurita.

Imediat se trezeste si mergem in oras. Merg sa ma spal pe cap!!! Pana mai apuc!

Va pup!

Anca, la multi ani, mami, sa ai parte de tot ce iti doresti, sa fii sanatoasa, iubita si feiricita!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui giorgia23

Fetelor azi va dau de baut...facem 5 ani de casatorie...doamne ce a mai trecut timpul

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

www.youtube.com/watch?v=oHMvMVhQlUk" target="_blank">Antonia cu biberonul


La multi ani fericiti, plini de intelegere si dragoste!

Cristina
Bambo

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Anca, la multi ani! Sa fii sanatoasa, iubita, fericita si sa ai parte de tot ce iti doresti!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

La multi ani, mamica Anca! Sanatate, bucurii, dragoste si impliniri!!

Casa de piatra Giorgia!

Pufescu, ai incercat vreun remediu naturist/homeopat pt starea lui datorata dintisorilor?

Noi iar suntem pe Chamomilla, deja e mai pasnic (in niciun caz linistit, doar ca nu mai urla atat de mult). Se chinuie un canin sa-i strapunga gingia, de cateva zile tot zic ca iese, e inconjurat de sange, aproape vanat acolo. Cred ca noi de-acuma o tinem cu un dinte pe luna .

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

avem DOI canini...a iesit inca unul azinoapte. Sunt rupta. Macar bubu dimineata parea ca a revenit la normal,adica radea,se juca....nu mai urla incontinuu(ma rog,scartaiala razgaiala normala daca nu-i dai/faci ce vrea el exact in momentul ala). A facut si cacalica normal,nu a mai facut febra deloc.Sper sa ia o pauza de la dinti macar o saptamana ca nu mai pot,nici nu mai stiu cate ore de somn am de recuperat, cati dinti are, cum ma cheama,etc :))). Gata, am avut 5 minute de cafea/forum,ma duc sa ma pregatesc de servici. Daca ar fi doar copilul si casa ar fi ok,asa cu servici de multe ori trece peste pragul de suportabilitate...noi sa fim sanatosi.
Pupiciuni la bolnavi si nervi tari tuturor mamicilor.
PS: presupunand ca am timp in weekend sa descarc poze,unde sa le pun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufescu
PS: presupunand ca am timp in weekend sa descarc poze,unde sa le pun?

mami de Raducu, 10 august 2010


Pe yahoo groups. Crissy e administratot. Ii trimiti PM cu adresa ta de yahoo si ea te adauga. Acolo e circuit inchis.
Evident mai poti pune tu pe un cont personal de picasa/altele.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Multumesc fetelor pt urari

Am uitat sa va zic ca a iesit si la noi dinte nr 6...cand ma gandesc cati mai sunt ma apuca groaza

Am observat ca f.multi delfinasi s/au imbolnavit...multa sanatate tuturor

Ieri a venit soacra la mine si a stat pana azi dim...pana acum nu am observat cat de mamoasa e Antonia...nu a vrut deloc sa stea cu ea...a incercat s/o adoarma si s/a pus pe un plans ca nu ma vedea...cum am venit cum s/a linistit...afara nu e asa...sta la toata lumea...tb s/o mai duc pe la mama sa se mai obisnuiasca si cu alta lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

GIORGIA, LA MULTI ANI FERICITI SI MULTE BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI IN CONTINUARE!

ANCA, LA MULTI ANI CU SANATATE, IMPLINIRI SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIA TA!

crispro, Eric e la socri, si va ramane acolo pana ne lamurim care e treaba aci, acasa...

bumble, incepem si noi azi cu Chamomilla, iar...paote se mai linisteste...si noi maraiti si plangaciosi, dar incerc sa nu-mi pierd rabdarwea, desi is la limita...

pufescu, felicitari pt dintisori...mamma lor...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput