LMA Maria -Delfinasi in straie de sarbatoare (164)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

OANA, vad ca ai ales sa faci ambele vaccinuri in acceasi zi, sa ne spui cum reactioneaza MATEI.pupam bubita
Chiar sa intreb si eu daca eu VREAU ,sa le faca la distanta de o luna,oare se poate


Cit mai costa INFARIXUL?

ah,ma lasa bateria, stau pe terasa, victordoarme in carucior

REVIN

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

salut

v-a fost dor de noi?am fost la tara la socri si gata am terminat cu toate plimbarile.

rapidos..si la mine e jaaaaaaaaaaaaaaaale cu dezordinea, mai ales de cd e si stefan in vacanta, n-am niciun spor. ii trimit pe toti afara sa aspir, sterg pe jos si atat. nu mai strang nimic..haine peste tot, jucarii, hartii, o doamne!
acu am depistat si niste pereti scrisi cu pixu-il suspectez pe mihai, ca e prea jos sa fie de la stefan...nici n-am pe cine certa, ca nu stiu care a fost

diseara vine mama. maine imi pun niste castraveti la otet ca ea nu stie asa bine si de luni la biblioteca. e stresata biata de cum se va descurca cu stefan da ce sa-i fac..i-am zis si eu sa il lase in plata domnului cd nu se mai intelege cu el

sarcini usoare in continuare gravidutelor noastre supercurajoase! si eu care ma gandeam ca de fapt, acum incepe partea grea..:):) ca incep s aumble/traga...doar cd dorm mai poti misca ceva.

Kata..sa inteleg ca nu sunteti prin zona. chiar acum mi-am amintit ca vroiai ceva cu piscina- e un hotel cred..Sara ii zice, in Floresti, f aproape de Cj. (locuiesc f multi aici, e un sat f apropae).aa..ca mi-am adus aminte, voi nu locuiti in Buc.? asa aveam eu impresia..sau langa?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Paula si eu tare as vrea sa am casa in ordine (bine, nici inainte ca Raducu sa mearga nu era farmacie, ca avem multe lucruri + biroul acasa si nu avem spatiu suficient)! Dar de vreo 3 zile chiar e haos, cel putin in sufragerie (care e si birou). am cocotat toate dosarele care erau la indemana lui Raducu cat mai sus, asa ca acum am 2 munti de acte de care nu scap pana nu terminam cu construirea noului sediu si le vom muta in sfarsit acolo in birou

tot in sufragerie am si dulapuri cu haine, pe care Raducu le viziteaza frecvent si le face inventarul de fiecare data. Nu poate face asta decat scotand tot afara. Nenorocirea este ca nu le pune si la loc, macar de-a valma, nuuu... e plin covorul de toale. Holul e mic din fericire, in afara de papuci nu are nimic de inavartit pe acolo. Dar papucii sunt suficient. De ob icei ii cara in sufragerie

In baie nu il las de capul lui, nu am inca unde sa depozitez detergentii ca sa nu aiba acces la ei. Vom vedea in viitorul apropiat cum rezolvam.

Si Raducu trage de perdele, de cabluri, tot ce gaseste pe noptiere matura dintr-o miscare, trebuie sa am grija macar sa nu fie pahare, cutii cu cereale sau LP si alte chestii de mancare, ar fi prea mare mizeria si disperarea mea.

La bucatarie de asemenea nu are ce cauta inca

Prevad ca activitatea va deveni din ce in ce mai intensa, stati sa vedem cum va fi cand vor trece la etapa cataratului, unii delfinasi poate deja sunt la acest minunat stadiu



Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

kata, eu am dat in jur de 250 lei parca pe vaccin. da vezi ca l-am gasit f greu. da, eu asa fac vaccinurile, la distanta de 1 luna. i-am zis dritei de la inceput, sa nu pregateasca vaccinul. asa am facut si la stefan, ca asa am vrut eu.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hai ca recuperez..:)am noroc ca au baietii chef de joaca singuri si nu ma innbunesc de cap cu diverse.
elena..aa..eu nu mai tin d emult detergenti in baie. pe hol tin totul, si pe rafturi destul de sus (bine, stefan acum ar ajunge la ele, dar acum stie ca e periculos si nu umbla.) nu las pe jos nimic.mai am ce-i drept, in baia mica detergentul de rufe saltele in niste dulapuri, dar ei nu umbla acolo, e in capatul hoului, dulapiorul se deschide mai greu.
nici prea multe geluri de dus/sampoane nu tin, decat unu pt mine si gelul lor, ca il spal des pe mihai. si cd le uit, asa isi face stefan spuma, sau spala cada cu ele

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

la noi apartamentul e foarte deschis si are acces peste tot mai putin in wc de serviciu unde am mutat detergentii si chimicalele si e ladita motanului.
Cu paru de matza,noi avem noroc ca domnul festi are cateva zone preferate unde se tavaleste: un fotoliu,un pres la noi in dormitor plus perna lui(pe care i-am pus-o pe buda in wc de serviciu saracu ca altel o lingea bubu non stop).Perna asta(sursa IKEA) e o blanosenie artificiala care se electrizeaza si retine f.mult par. Curat aproape zilnic 'zonele de contaminare'(mai putin perna de dormit pe care o curat cand apuc,si la 2 saptamani cand scot par pt o pernuta din ea =)) ).Mai dau pe canapea la 2-3 zile cu rola adeziva,mai cu aspiratorul...Cea mai eficienta metoda e sa ma ud pe maini dimineata si sa il mangai direct pe festi colectand tone de par.Dar nu-i place si fuge scarba,trebuie sa-l incoltesc cand doarme si numai de asta nu am timp...ii mai fac din cand in cand dar nu zilnic.M-am relaxat, nu e sfarsitul lumii daca mai atinge bubu un par.Oricum de vreo saptamana sta festi la jucat si ii mai baga bubu mana in blana de ramane cu pumnul plin de par...il iau si-l spal imediat,dar daca ar vedea bunicii... =))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

RODY, te gindesti sa o duci pe ISA in tara??sau am inteles eu gresit?

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

vaccin - le-am facut deodata- Infanrixul luat de la Dona, cu 220 lei, cu reducerea aia de card.

La picior i-am pus compresa rece 2 zile, dar vad ca e rosu in jurul intepaturii, un rotund de diametrul 3 cm. E rosu ca si cum s-ar fi lovit. sper sa nu fie problema. cel din mana- se vede doar intepatura un pic vinetie.

Am fost un pic afara, acum doarme. Mergem la sfestanie. tot pe fuga... imi pare asa rau ca nu apuc sa comentez si eu, sa raspund cum as vrea, etc. ce sa fac?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Katalina, ii fac analize asa de control. Sa vedem cum sta cu fierul, calciul.. Toatr alea
Mie doc mi-a zis ca facem vaccinurile cum vreau eu ori amandoua odata ori la o luna. Deci le poti face separat fara probleme daca tu asa vrei
Si ce faci il duci pe catalin la raze sa confirme diagnosticul? Pupa flacaii

Crissy ce tare e bea :))

Denisa, am uitat sa iti rasp. Se misca mandru, deocamdata nu da tare doar asa cat sa imi aminteasca de existenta lui :) ai tai ce fac?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

am trimis copilu afara cu ta-su si am spalat motanu'. mama ce racnete de tigru bengalez ieseau din baie!!! noroc ca el doar e cu gura mare dar nu e agresiv. acu' se linge suparat intr-un colt, nici nu se uita la mine . eu ma gandeam sa-l tund, ar fi prima oara in vietisoara lui, ca la noi lasa par de ma zapaceste si se aseaza peste tot unde are chef de-aia tre' sa dau in fiecare zi cu aspiratorul (bine nu au acces decat sufragerie, hol si baie)

si noi vom face vaccinurile la o luna distanta. infanrixul la un an si ror-ul la un an si o luna.

Mergi la inceput