LMA Maria -Delfinasi in straie de sarbatoare (164)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Crissy77, eu asa sper sa ajungem si pe la tine, daca ai timp si de noi. Acum sa vedem cum, suntem fara masina si eu inca nu ma descurc bine cu zona, sotul e de acolo, daca gasim cine sa ne transporte sigur venim, daca nu poate la dorna? cum sa iau leatura cu tine daca nu mai intru pe net? ne trimitem pm cu nr de tel? pupam fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

La multi ani, Maria!

La multi ani, surioara Alesa de Sheritra!

Noi am avut o noapte.. alba . Eu m-am culcat dupa 12, dar de la ora 2 piscotul a avut recital.. il durea ceva, presupun ca de la dinti ni se trage. De la 2 am reusit sa-l fac sa stea in patutul lui mai mult de cateva minute pe la 5:30. Pe la 6:15 a scheunat iar..
Eu sunt rupta in supapa si mai si dadacesc azi, vine finuta mea de 3 ani, mami ei are treaba si trusculica a vrut la nana.
Nasol e aici ca programul de somn al piscotilot nu corespunde , e si frate-miu de luni acasa, apartamentul de 2 camere .. Cred ca diseara ma bat pt niste somn.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
buna, in special pt Bumblebee. Eu daca as avea vreo noapte din asta, as chema-o pe mama de urgenta sa dorm toata ziua. M-am cam obisnuit prost, adica Raul m-a obisnuit cu nopti dormite.

Ieri mi-am dat seama cum imi transmite Raul ca ii e foame. Isi duce degetele la gura ca si cum ar manca. Am obs eu de vreo 3 zile ca face miscarea asta, dar pana aseara nu am facut legatura cu foamea...stiam ca ii e foame si il tot vad ca isi duce manuta la gura. Si de abia atunci mi-a picat fisa. Greu e cu adultii astia!!!. Mai limpede de atat nu putea decat sa-mi zica : Mi-e foame mama!!!!. Inca nu asociaza cuvantul papa cu mancarea...de azi de cate ori ii dau sa manance ii tot repet papa, dar se uita la mine cu ochii mari si isi vede de mestecat in continuare.
Ma duc sa ma uit la filmulete lui Bea!!
Va doresc o zi frumoasa!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

vin si eu la cafea, buna dimineata! desi Isa a dormit bine, de la 22.30 la 10.30, fara trezire. la 7 m-am sesizat eu ca e ziua si i-am dat prin somn lapticul, iar la 9.30 a dat semne de trezire si m-am mutat eu in salon, asa ca a mai fentat o ora

e asa de cald afara, nu stiu unde am putea iesi azi... ca parca ma strang peretii sa stau in casa, hihi!

Crissy, eu o iubesc de-a dreptul pe Beatrice!!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

mai pot sa zic si eu 'neata? parca nu e 12 inca

noi ne laudam cu boceala in nestire. cum nu ii convine ceva, plange, apoi daca se prelungeste situatia, o da in urlete, de nu-l mai pot potoli cu nimic. ieri dupa-amiaza a urlat atat de mult (nu stiu de ce, banuiesc totusi ca de oboseala) ca incepuse sa se inece. l-am luat in brate, l0am batut pe spate sa-si revina, am vrut sa-i dau apa - a dat-o afara. i-am facut rapid Chamomila si dupa asta, plus asezat la calculator cu ducktv in fata (de pe net) s-a linistit, dar a mai suspinat vreo juma de ora

nu a vrut sa mai doarma al doilea somn, plus ca primul, cel de pranz, e f. scurt, maxim 1 ora jumate.

asa ca aseara la 9 si ceva, dupa baita, a adormit in timp ce il imbracam, nu a mai rezistat sa bea lapticul

s-a trezit scurt pe la 4 dimineata, dar l-am adormit repejor, in brate. nu vroiam sa-i dau sa pape, stomacul lui deja s-a dezobisnuit sa mai primeasca noaptea lapte. a dormit dus pana la 7.30.

pana la 11.30 cand a adormit (tot in scaunul de masa, altfel nu-i chip) nu am avut maraiala prea multa.

sa vedem dupa-amiaza cum mai evolueaza. oricum, cand se trezeste ii voi da Chamomila. sa fie de la dinti? desi nu vad nici un "pericol iminent" in gurita lui, dar poate il doare pt. ca inainteaza dintii spre marginea gingiei

offf...imi pare asa de rau cand plange si nu-mi poate spune ce il deranjeaza sau o fi cam alintat poate? nu stiu ce sa mai cred, sper sa fie doar o etapa.

revin, mai dau o tura pe la bucatarie.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mai fetele, hai sa va intreb ceva...

Am fost al o vecina, care are 2 copii, unul de 1 an si 8 luni si o fetiat de 8 luni. O curatenie la ea!!! Nici o jucarie imprastiata, toate la locul lor. Dar si copii, atat de cuminti , fetita a stat pe pat 20 de min in fundulet si s-a jucat cu o jucarie. Nu s-a miscat nici macar 1 cm. Baiatul, si-a luat frumos 2 masinute si se juca cu ele. Raul i-a tras de perdele, i-a imprastiat jucariile prin toata casa. Eu nu am vrut sa-l las, dar mi-a zis ea sa-l las. Nici nu puteam sa-l tin nemiscat 1/2 h.

In schimb la mine in casa e dezastru. Nimic nu mai sta la locul lui. Am biscuiti peste tot. Raul are sertarul lui cu biscuiti , merge isi ia cate 3 odata, unul mananca si 2 ii plimba prin casa. Aspir de 3 ori pe zi biscuiti. Jucarii peste tot, papucii am ajuns sa-i ascundem de el, dar stie sa deschida raftul unde sunt papucii si ii imprastie peste tot. Nu o data, nu mi-am gasit perechea sa il incalt si il gaseam dupa mobila.

Ce sa fac? Sa nu-l las sa faca nimic? Raul nu sta linistit, oricat as vrea. Daca il pun in patut , dupa 3 minute urla. Daca inchid usa la camera, da in usa si urla...ce sa-i fac? Vreau si eu o casa ordonata!!!! Cum sa fac?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

in caz ca te consoleaza si la noi e haos. Eu am renuntat la fengshui si ordine ca sa fie pustiu fericit.incerc sa nu fac rabat prea mare la curatenie,dar mai des de 3-4 zile nu apuc sa aspir.solutia sa nu fie prea multe jucarii e sa ii dau numai 2 mari si vreo 5-10 mici o data.la 2-3 zile i le schimb.doctorita mi-a zis ca nu-i bine sa aiba prea multe la dispozitie ca ei si asa au puterea de concentrare mica.oricum la noi cea mai mare veselie pe langa masina de spalata o prouce dulapul cu cratiti...cand le deschide si-mi face inventarul dand cu ele de gresie e cel mai incantat pitic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

paula, lasa-l pe Raul sa exploreze , sa-si satisfaca toate curiozitatile. mie sincer imi place sa ma uit la copii cuminti care stau locului si se joaca, dar pe Isa as vrea s-o vad cat mai activa. parca vad cand vine mama ca o sa fie luna si bec si la mine, ca mama are mania de a strange fiecare scama, de a sterge praful de 10 ori. nu o data am ajuns sa ma cert cu ea cand era Maria mica, ca tot strangea jucariile in urma ei. mie imi place sa vad ca se joaca cu toate jucariile, nu sa le tin in cutii si sertare. cand doarme le strang in 2 min! bine, adevarul e ca mancare nu ii las niciodata la indemana, asa ca mare deranj nu e...


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

`Buna dragele mele.

LA MULTI ANI ANCA
lA MULTI ANI IMPREUNA FERICITI GEORGIA

Of,fetele ce va maichinuiticu dintisorii ,pt ei e fff dureros

CRISSY, nu i-am facut raze, m-aluat prin surprindere diagosticul pus de dr, chiar sunt socata,nu-mi venea sa cred, am citit pe net despre pneumonie interstitiala , ma gindesc sa nu fi luat din turcia un virus microb ceva,el e sanatos in general, si mai ales vara.Azi vine dr din nou.Victor doar tuseste productiv cu suierat, lui nu i-a dat nimic decit expectorant.

BABMI, te inteleg, nici dr asta a noastra nu stie sa-mi explice care a fost cauza pneumoniei,si daca e contagioasa,of.Timp frumos la tara va doresc,sa se simta Matei fff bine

PAULA, haha,referitor la BAC, chiar e de plins.Nu mai invata copiii astia, numai pe FB,si Messenger .Am o fina profesoara.De obicei se copia la BAC, anul asta au avut ghinion, muuulti au dat foaia goala, nu au avut ce sa scrie, un cuvint, la romana, nu e normal

PT IMUNITATE mi s-a recomandat Colostrum cu probiotice(de la ChildLife),se poate da de la 6 luni pina la 12 ani.Aveti alte recomandari?

ADRIANA, e posibil ca hormonii aia sa-ti dea o stare aiurea cum spui tu.Ia-le seara,inainte de culcare!Bravo,mai ai putin si intri in trim,2,sa ai grija de tine

MOV, felicitari mergaretului

ALICE, de ce-i faci analize Marei?

ILINCA, imi pare fffff rau ca nu ne putem vedea





Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Eu m-am resemnat cu ordinea, de cand a inceput Medeea sa mearga. Pana acum stateam mai mult la ea in camera si dezastrul era numai acolo dar acum se duce si bate in usa sa iasa afara. Toata sufrageria e ca la nebuni si mai am si pe hol insirate. Eu doar de aspirat ma tin zi lumina ca sa reduc parul de pisica in rest cu ordinea nu ma mai stresez.

chiar pufescu voi cum va descurcati cu blanosul?

Mergi la inceput