Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-noi in parc ne-am imprietenit cu 3,4 mamici. iar cu 2 dintre ele ne intalnim zilnic de 1 luna, si stationam pe aceeasi banca,imprumutam pampers, lapte praf cand ramanem in pana, ele imi mai tin cate un copil in brate dc ai lor dorm- avantaj eumai schimbam o vorba despre diversificare, despre soti, despre concedii, deespre viata de dinainte de copil si de-acuma, chiar am vb despre o cresa de cartier- o fata a sunat si ne-am informat de conditii si preturi .avem de gand sa mergem si sa vedem cum e acolo, am fost invitate, asa ca noi petrecem cam 5 ore in parc, de la 8.30 la 13.30, copii mananca mai bine in parc, de ex, fata manca cam 120ml media, dar la masa de 11 in parc mananca 180


Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss daaaaaaaaaaaa
vreau sa ne vedem
sigurrrrrrrrr
abia aastept
sa imi spui exact cand veniti
si sa-mi lasi pe pm un nr de tel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

anamira noi n-am mai patit pana acum asa. doar ieri. de fapt, joi seara am tot observat ca se freca la ochisor si i-a curs putin pe la colt. si a doua zi deja i se aduna chestie din aia galbena. dar i-am pus mult laptic si ser si vad ca nimic nu mai are.
curentul de vina, sunt sigura. eu toata ziua las deschise geamuri si usi. trebuie sa am mare grija sa n-o mai expun asa.
voi mai aveti probleme la ochisor si acum?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


Acum vad ca de 2 zile nu mai are, asta dupa tratament cu betabioptal. Sa vedem cat tine ca deja m-am saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce liniste pe aici......

avem si noi un bilant la 5 luni jumatate...8550gr.... 1 dintisor marisor si mai unul sta sa vina ...un mammaa la activ ( doar intr-o zi s a intamplat sa repete de 3 ori de atunci nimic :( )) si repetaaaa de zor, toata ziulica la tataaa tttaa ta si asa frumos suna din gurita lui...




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

scaun de masa Chicco Happy Snack are cineva??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ce liniste pe aici......

avem si noi un bilant la 5 luni jumatate...8550gr.... 1 dintisor marisor si mai unul sta sa vina ...un mammaa la activ ( doar intr-o zi s a intamplat sa repete de 3 ori de atunci nimic :( )) si repetaaaa de zor, toata ziulica la tataaa tttaa ta si asa frumos suna din gurita lui...




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



felicitari
la noi "vorbitul" este doar "aaaaa" si "eeeee"

slaba miscare azi pe aici..normal la vremea frumoasa de afara.
Mandreeac nu a mai intrat de ffff mult timp. fetele din Moghiros ati mai vazut-o in parc?

ma bag sa fac cap nou sa avem maine dimineata la cafea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada stii care era parerea mea despre baietei, nu??? ca sunt mult mai inceti si in urma ca dezvoltare fata de fetite..ei uite ca mi-am luat-o peste nas lucas e la fel de precoce ca si surioara lui...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg si eu sa fac un dus si revin.,...poate mai are chef cineva de taclale pe aici...

mada sunt acasa copilasii?? s a ddescurcat buni cu ei?? ce mai papa cata??


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarApr2011 spune:

cap nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui yvyana


Ce ti-e si cu puii astia mici!!! Eu ma ingrijorez ca L nu vrea sa se intoarca nici de pe spate pe burta, nici de pe burta pe spate desi poate (a facut prima intoarcere pe burta pe la 3 luni si de atunci doar de cateva ori a repetat manevra, iar de pe burta pe spate s-a intors o data dupa ce o pusesem eu pe burtica, tot insistand cu intoarcerile si nu se enervase inca si hop! s-a rostogolit pe spate, iar eu eram in culmea fericirii )

Probabil ca daca se rostogolea stateam si eu ca Pisuc cu frica de cum o s-o gasesc dimineata, sa nu doarma pe burtica ca am si eu stresul asta cu riscul de SIDS !





yvyana nu ai de ce sa ai vreun stres...stii ca iti spuneam zilele trecute ca L nu face rostogoliri mai multe decat cate o intoarcere...eii sa il vezi acum.....nu mai tin pasul cu el deci, ceea ce vreau sa iti spun este ca ei evolueaza ffff mult de la o zi la alta....ce nu facem azi, face maine!!




Stiu ca ai dreptate bb_yasmi si chiar nu ma mai stresez acum.

Doar ca ma impacientasem putin cand am vazut ca toate mamicile scriu despre puii lor ca se rostogolesc incolo si incoace si cand vezi ca al tau nu vrea incepi sa te intrebi de ce

Felicitari micutului Lucas pentru bilantul pozitiv si mai ales pentru "mama" spus de pui, cred ca e tare emotionant, abia astept si eu sa ma aud strigata si sper sa fiu pe faza!!!

Felicitari si pentru Catalina lui Maduzta care sade asa frumos in fundulet la 5 luni!!!



Mergi la inceput